Annelerin Favorisi 5 Pişik Kremi

0
2512

Pişik, bebeklerde çok görülen cilt sorunlarından biridir. Bebeğe rahatsızlık hissi veren bu cilt sorunu özellikle yaz aylarında çok görülür. Peki, pişik neden oluşur?

Pişik Neden Oluşur?

Genellikle bez bölgesinde sık rastlanan bu sorunun temel nedenlerinden biri sorunun oluştuğu bölgenin saatlerce nemli kalmasıdır. Yani bebeğin cildinin saatlerce kirli bez ile teması bu soruna yol açar.

Yine bebeğin cildinin pH’ına uygun olmayan temizleme ürünleri kullanılması, bu sorunun oluşmasına neden olarak gösterilebilir.

Bez bölgesi dışında; boyun, eklem ve katlanma bölgelerinde aşırı terleme sonucu pişik oluşumu görülebilir.

Bebeğinin cildinde bu sorunla yüzleşen anneler çözüm için çare ararlar. Tecrübeli annelere fikir danışır, internetten araştırma yapar ve bebeklerinin cildine en uygun pişik kremini bulmaya çalışırlar.

Biz de bu sorunla cebelleşen annelere yönelik en etkili 5 pişik kremini bir araya getirdik.

1. Bepanthol Bebek Pişik Merhemi

Tüm cilt sorunlarına yönelik geliştirdiği etkili formüllerle dermokozmetik piyasasında ön plana çıkan Alman Bepanthol, bu kremi ile bebekleri yalnız bırakmıyor. İçeriğindeki yüksek konsantrasyonlu maddeler ile bebeklerin bez bölgesinde soruna yönelik bakım yaparken cildi rahatlatmaya da yardımcı olur.

2. Desitin Hızlı Koruma Pişik Bakım Kremi

Bebeklerde özellikle 9-12 ay arasında çok rastlanan bu soruna karşı Desitin, aktif içeriğiyle etkili çözümler sunuyor. Her gün ince bir tabaka halinde uygulayarak bu soruna karşı bakım yapabilir, bebeğinizin uykuya geçişini kolaylaştırabilirsiniz.

3. Sebamed Pişik Bakım Kremi

Dermatolojik olarak test edilen formülü ile bebeklerde sorunun sık rastlandığı bölgelere çözüm önerileri sunar. Bebeklerin bez bölgesinin yatıştırılmasını da sağlayan krem, annelerin imdadına koşuyor.

4. Evomere Pişik Bakım Kremi

İçeriğindeki shea yağının rahatlatıcı etkisiyle pişiğe yönelik bakım yapan ürün, özellikle gece sorundan kaynaklı uykusuzluk sorununa da çözüm olmuş olur. Böylelikle bebekleri gece boyunca uyuyan ebeveynler de rahatlıkla uykuya dalabilirler.

5. Mustela Vitamin Barrier Cream

Geliştirdiği bebek ürünleri ile dünyada öncü rol oynayan Mustela’nın bu kremi, formülündeki F ve B5 vitaminleri ile pişiğe karşı bakım yapar. Cildin soruna yönelik savunma mekanizmasını da güçlenmesine katkıda bulunur.

Pişik Sorununa Karşı Ne Yapılmalı?

  • Bebeğinizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız öncelikle bebeğinizin altını sık sık kontrol etmeli ve nemli kalmamasına uğraşmalısınız.
  • Bebeğinizi temizlerken kullanacağınız ürünler bebek cildinin pH’ına uygun olmalıdır.
  • Bebekler çabuk büyür, kullanacağınız kıyafetler bebeğinizde dar gelmemelidir. Çünkü dar kıyafetler ciltle sürtüneceğinden pişiğe yol açabilir.
  • Bebeğinizin bezini her değiştirmenizde mutlaka pişik kremi kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


1 + = sekiz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.