Kadınların Korkulu Rüyası Çatlaklar!

0
1066

Çatlaklar, ciltte gelişen ani değişimlere karşı oluşan reaksiyonlardır. Genelde bebek bekleme, ani kilo verme ve ergenlik dönemlerinde görülür. Vücutta daha çok kollar, karın, bacaklar, kalça ve basenlerde görülen çatlak sorunu için etkili cilt bakım ürünleri ile bakım yapmak gerekir.

Çatlak oluşum riskini azaltmak için püf noktalar

Ciltte estetik açıdan güzel görünmeyen çatlaklara bakım oldukça zordur. Uzun, zahmetli ve sürekli bir bakım gerektirir. Çatlak oluşum riskini azaltmak için,

  • Bol su için

Cilt güzelliğini içten desteklemek için mutlaka bol su tüketmelisiniz. Böylelikle cildinizi içten de nemli tutarak elastikiyetini artırmaya çalışabilirsiniz.

  • Cildinizi daima nemli tutun

Cildinize zamana karşı yatırım yapmanın bir yolu mutlaka her an nemli tutmaktır. Cildinizi daima nemli tutarak cilt elastikiyetinizi desteklemeye yardımcı olabilirsiniz.

  • Spor yapın

Cilt elastikiyetini artırmak ya da cildinizi sıkı tutabilmek için spor yapmanız şarttır. Bu alışkanlığı sürekli hale getirerek cildinize bakımı destekleyebilirsiniz.

  • Cilt bakımını ihmal etmeyin

Çatlak oluşum riskini azaltmak için mutlaka cilt bakımı yapmanız şarttır. Ancak yaptığınız cilt bakımına rağmen çatlaklarınız oluştuysa dermokozmetik markalar tarafından geliştirilen ürünleri kullanmalısınız.

Özellikle kadınların anne olma sürecinde sık rastladığı bu sorun için dermokozmetik markalar tarafından birçok ürün geliştirilmiştir. Bu ürünler;

Cilde derinlemesine bir çatlak bakımı yaparlar,

Cildin elastikiyetini yükseltmeye çalışırlar,

Cildin nemini artırmayı hedeflerler,

Cildin gerginlik hissine bakım yapmaya çalışırlar,Cildi rahat bir hisse ulaştırmaya yardımcı olurlar.

Birçok değerli ham madde, vitaminler, aktif konsantrasyonlar içeren bu ürünler, çatlak bakımında oldukça başarılıdır.

Çatlak bakımında bu önerilerin dışında medikal tedavi yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz.

Bu yöntemler genelde lazer uygulama ile ciltte kullanılır ve çatlakların giderilmesi sağlanmaya çalışılır.

  1. Dermaterapi Yöntemi

Dermaroller yardımıyla ciltteki sorun olan bölgeye uygulanır. Çatlak görünümünün büyüdüğü alanlarda mikrokanallar açılarak cildin çatlak sorunu azaltılmaya çalışılır.

  • PRP

Çatlak sorunu yaşayan kullanıcıların kendi kanından elde edilen hücrelerin sorunlu bölgeye enjekte edilmesidir. Böylelikle cildin elastikiyetinin artırılması ve çatlak görünümünün azaltılması sağlanmaya çalışılır.

  •  Pulse DYE Lazer Yöntemi

Özellikle kırmızı bir görünüme ulaşan çatlak sorununun azaltılması için uygulanır. Sorunlu bölgeye lazer uygulanarak sorunun azaltılması hedeflenir.

  • Icon Lazer Yöntemi

Ciltteki sorunlu bölgeye enerji ileterek uyarılır. Böylelikle soruna karşı çözüm için cildin onarım mekanizması devreye sokulmak istenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


üç + = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.