Kadınlara Özel Yaza Hazırlık Rehberi

0
2299

Kadınlar yaza girerken daha güzel bir görüntüye sahip olmak isterler, kendilerince belli bakımlardan geçerler ve zayıflarlar. Özellikle sahillerde hoş görünmek için yapılan bu hazırlık belli bir çaba gerektirir. Biz de bu yazımızda sizin hazırlığınızı kolaylaştırmak için, hazırlık aşamasında neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. İşte sizin için hazırladığımız o rehber…

Yaza Özel Cilt ve Vücut Bakımı Yapın!

Cildin ve vücudun bakımı mevsime özel yapılmalıdır. Her mevsimde kullanılan ürünler farklı olmalıdır. Mesela, “yazın ağır kış peelingleri kullanılmaz” ya da “yoğun kıvamlı kış nemlendiricileri yaza uygun değildir” gibi varsayımlar doğrudur.

Yazın daha hafif, su bazlı, yoğunluğu daha az, cilde ağırlık yapmayacak ürünler kullanılır. Hatta bu mevsimde, daha çoklu bakım yapabilen tekli ürünler tercih edilir. Nemlendiren, cilt kusurlarını gizleyen, güneşten koruyan dermokozmetik kremler gibi. Böylelikle kadınlar, yazın nemine ve terlemeye karşı ciltlerinin daha taze, daha nefes alabildiğini hissederler.

Yaza hazırlanırken kullanmanız gereken ilk ürün canlandırıcı, yorgunluk giderici ve nemlendirici peelingdir. Vücut ve yüz için ayrı tercih edeceğiniz bu ürünler, cildinizdeki ölü hücreleri temizleyecek, yenileyecek ve canlandıracaktır.

Peelingden sonra cildinizi nemlendirmeyi ise asla unutmayın. Çünkü peelingden sonra cilt derinlemesine temizlendiğinden dış faktörlerin etkisine daha açık hale gelir. Nemlendirici krem, cildinizi dış faktörlerden korurken ihtiyacı olan nemi de takviye eder.

Peeling yaptınız, nemlendirici kullandınız ama selülit sorununa sahipsiniz ve onunla baş edemiyorsanız, mutlaka kendini piyasada ispatlamış bir markanın selülit ürününü kullanmalısınız. Bahardan itibaren kullanmaya başlayarak vücudunuzu sahile hazırlamış olursunuz.

El ve Ayak Bakımı Yapın!

Her bölgenin bakımı ayrıdır. Vücudunuza ve yüzünüze bakım yaptınız. Şimdi sıra ellerde ve ayaklarda. El bakımı için el peelingi işinizi görecektir. Ayaklar için ise; ponza taşıyla topuklarınızdaki sertleşmiş deriden kurtulun, arada ayak banyosu yapın ve ayaklarınıza özel ayak nemlendiricileri ile ayaklarınıza masaj yapın.

Tırnak Bakımını İhmal Etmeyin!

Tırnaklar için mutlaka bir tırnak şekillendirici setiniz olsun. Evde manikür ve pedikür yapmaya başarabiliyorsanız manikür ve pedikür seti alabilirsiniz. Ancak yapamıyorsanız mutlaka bir güzellik uzmanından yardım alın.

Ojeler, tırnakları oldukça şık gösteren kozmetik ürünlerdir. Yaza, sahile ve ten renginize yakışan bir renge sahip oje sürebilir ve daha çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.


İyi Beslenin, Spor Yapın ve Bol Su Tüketin ve Kilo Verin!

İnsanlar kışın sürekli hareketsiz kaldıklarından dolayı kilo alırlar. Ve kilo, maalesef vücudu yakışmaz. Fit bir görüntü için, mutlaka egzersiz yapmalı, yediklerinize dikkat etmeli ve bol su tüketmelisiniz. Mesela akşam yediden sonra yemek yemeyerek, 3 beyazı hayatınızdan çıkararak, yağlı besinlerden uzak durarak, bol su tüketerek ve günde en az yarım saat yürüyüp vücudu sıkılaştıran egzersiz yaparak büyük mesafe katedebilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulun!

Vücudunuzu yaza hazırlamanın belki ilk şartı istenmeyen tüylerinizden kurtulmaktır. Birçok markaya ait pek çok formda, farklı istenmeyen tüy temizleyici ürünler geliştirilmektedir. Müthiş pratik olan bu ürünlerle, istenmeyen tüylerinizden kurtulabilir ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


− 3 = altı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.