Çalışan Annelerin Hayatını Kolaylaştırıcı Emzirme Ürünleri

0
2298

Anne sütü, bebeğin en önemli beslenme kaynağıdır. Ancak bazı annelerin içinde yer aldığı koşullar emzirmeye müsait değildir. Anne-bebek markaları annelerin bu durumlarını göz önünde bulundurarak emzirme ürünleri geliştirirler.

Kullanım konforu açısından oldukça elverişli olan bu ürünler, annelerin hayatını kolaylaştırır. Özellikle çalışan anneler için oldukça pratik olan bu ürünler, bebeklerin anne sütüyle beslenmesine devam etmesini sağlar.

Emzirme Ürünleri Nelerdir?

Uzmanlar tarafından yenidoğan bebeklerin ilk altı ayında yalnızca anne sütü öneriliyor. Anne sütü, bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olur. Enfeksiyon riskini azaltır, alerjilere karşı bebek vücudunda kalkan oluşturur.Emme aktivitesi, bebeğin Çene yapısının ve dişlerinin gelişmesini sağlar. Hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

Özellikle çalışan annelerin ve göğüs ucu emzirmeye elverişli olmayan annelere özel birçok marka, emzirme ürünleri geliştiriyor. Bu ürünler, bebeğin anne sütünden mahrum kalmamasına sağlıyor. Göğüs pompaları, anne sütü saklama poşeti, anne sütü saklama biberonu, emzirme önlükleri emzirme ürünlerine örnek verilebilir.

Göğüs Pompaları

Süt pompası olarak da nitelenen bu ürünler, göğüs ucu gelişmemiş ve çalışan annelerin süt sağımını gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor.

Göğüs pompaları ile süt sağımını gerçekleştirip bebeğinizin yanında olmasanız dahi sütünüzle beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Elektrikli göğüs pompası, manuel göğüs pompası gibi birçok çeşidi olan bu ürün süt üretiminizin doğal bir şekilde devam etmesine de katkıda bulunur.

Anne Sütü Saklama Poşeti

Anne sütü saklama poşeti, anne sütünün içeriğindeki protein ve minerallerin kaybolmadan muhafaza edilmesine yardımcı olur.

Kilitli, korumalı ağız yapısı sayesinde anne sütünün derin dondurucuda steril bir şekilde saklanmasını sağlar.

Anne Sütü Saklama Biberonu

Anne sütü saklama biberonu, anne sütü sağımı gerçekleştirildikten sonra ekstra bir kap gerektirmeden aynı biberonla birlikte bebeğin beslenmesine yardımcı olur.

Anne sütü saklama biberonu tercih ederken; cam olmasına, BPA içermemesine dikkat edin. Ayrıca biberon ve poşetlerin üzerine tarih atarak ne zaman süt sağımını gerçekleştirdiğinizi belirleyebilirsiniz.

Emzirme Önlükleri

Emzirme önlükleri annelerin, her ortamda mahremiyetlerini koruyarak bebeklerini emzirmelerine yardımcı olur. Bu önlükler, aynı mutfak önlükleri gibi baştan geçmeli, belden bağlanmalıdır. Kullanırken bebeğin önlüğün iç kısmında kalması gerekir.

Emzirme Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Elektrikli süt sağma makineleri kullanım açısından oldukça pratiktir. Elektrikli süt sağma pompasının ucuna süt saklama poşetini ya da biberonu yerleştirin. Pompanın ana başlığını göğsünüze yerleştirin ve makineyi çalıştırın.

Bebek Nasıl Emzirilir?

Doğal bebek emzirme rutini anne ile bebeğin arasındaki bağı güçlendirir. “Bebek nasıl emzirilir” sorusu özellikle yeni anne olmuş kadınların çok merak ettiği bir sorudur. Sorunun cevabı için; büyüklere danışılır, tecrübeli annelerin fikri sorulur. Ancak doğru emzirme yöntemi, anne ile bebeğin birlikte deneyerek öğrenecekleri bir rutindir.

Doğru bir emzirme rutinin için; bebeğinizin tüm vücudu size dönük olmalıdır.

Devamında bebeğin ağız kısmına meme ucunuzu yerleştirin. Bir elinizle bebeğinizi desteklerken diğer elinizle memenizi tutun.

Emzirirken Dikkat Edilecekler

Emzirirken dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta, meme başının temiz olmasıdır. Emzirmeye başlamadan önce temiz bir bezle silinmelidir.

Annenin rahat bir pozisyonda olması da sağlıklı bir emzirme rutini için önemlidir. Anne emzirirken sırtını yaslayabileceği bir şekilde oturmalıdır.

Bebeğin vücudunun tamamıyla anneye dönük olması gerekir. Emzirme sırasında, meme ucunun büyük kısmının bebeğin ağzında olmasına özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


3 + = onbir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.