Yükselen Trend Kore Kozmetiği

0
1178

Son zamanların trend ürünleri kesinlikle Kore menşeili ürünler. Koreli kadınların güzellik sırlarından ilham almak isteyen çağın kadınları, Kore kozmetiğine yoğun ilgi gösteriyor. Ülkemizde de pazar payı geniş olan Kore Kozmetiği, oldukça gelişmiş bir alana sahip. Dünyada birçok ülkeye ihraç edilen ve kadınların güzellik rutinlerinde yer tutan bu sektöre bir ışık da biz tutmak istedik. Hadi gelin tüm yönleriyle Kore Kozmetiğine göz atalım…

Kore Kozmetiği ve Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Oldukça ilgi çekici bir alan olan kozmetik sektörünün dağılımı insanı hayrete düşürmüyor değil. Trendler, kullanılan ham maddeler, güzellik sırları ve daha neler neler… Tüm bunların tam ortasında bu ara Kore Kozmetiği furyası oluşmuş durumda. “Nedir bu Kore Kozmetiği?” dediğinizi duyar gibiyim. Kore Kozmetiği, özellikle Koreli dizilerin dünyaya yayılması sonrası meşhur oldu. Bu dizilerdeki oyuncuların güzelliği, kadınların ilgisini çekti. Özellikle Koreli kadınların;

  • Bembeyaz teni,
  • Hokka gibi burnu,
  • Muhteşem güzellikteki ciltleri,
  • Badem gözlerinin bu ilgiyi artırdığı söylenebilir.

Peki Koreli kadınlar ne yapıyorlar da bu kadar güzel oluyorlar?

Cevap: Estetik. Dünyada estetik yaptırma oranı en yüksek ülkelerden biri Güney Kore. Güzellikle kafayı bozmuş ülkenin kadınları sayesinde estetisyenlerin oldukça popüler olduğu tahmin edilir bir gerçek. Estetik dışında beyazlık ve cilt güzelliği noktasında da gayet başarılı oldukları kesin. Ancak günün birkaç saatini sadece krem sürmeye ayırdıkları düşünülerse güzelliğin veya güzel olma hevesinin nasıl bir takıntıya dönüştüğü görülebilir. E o zaman birazcık da Koreli kadınların bakım sırlarına göz atalım.

  • Çift aşamalı temizlik rutini: Yağlı cilt dışında bir cilt tipine sahip olanlar sakın denemeyin efendim

Koreli kadınlar, ciltlerini iki aşamada temizliyorlar. Önce klasik cilt temizleyicilerle tabiri caizse kabasını alıp devamında tonik ya da tonik niyetine kullandıkları ürünlerle cildi resmen soyuyorlar. Eğer yağlı cilde sahipseniz deneyebilirsiniz. Ancak diğer cilt tiplerinde hele hele kuru ve hassas ciltlere sahip kişilerin yanına bile yaklaşmaması gerekir, bizden demesi.

  • “Kimseyi sevmedim ben güneş kremini sevdiğim kadar”

Kore’nin güzide hanımları beyazlığa körü körüne bağlı oldukları için güneş kremlerini yanlarından ayırmıyorlar. Cildinizi güneşten koruyun tabii ki ancak her şeyin aşırısının zarar olduğunu da unutmayın.

  • Günde 15 kez cildi nemlendirmek miiii?

Kulaktan kulağa yayılan bir duyuma göre Koreli hanımefendiler günde on beş kez ciltlerini nemlendiriyorlarmış. Vakit sıkıntıları yoksa zaar, normaldir.

  • Ortamın yıldızı: Serumlar ve kâğıt maskeler

Koreli hanımefendilerin her gün kâğıt maskeler yaptıkları geceleri yoğun serumlar ve gece kremleriyle ciltlerine bakım yaptıkları diğer söylentiler arasında. Her ne kadar bize ilginç gelse de cilt bakımındaki başarıları ve ciltlerinin güzelliği göz önünce bulundurulduğunda bir şeyleri doğru yaptıkları aşikar. E bize de ilham almak düşer efendim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


9 − bir =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.