Başarıyı Getiren 5 Altın Kural

0
3724

Başarıyı elde etmek, ona ulaşmak için yolunda harcadığın çabaya bağlı. Herkes başarılı olmak istiyor ama herkes başarılı olamıyor. Çünkü çaba yetersizliği, irade eksikliği buna engel oluyor. Peki, başarı sadece şans mı? İstesek de başarıya ulaşmanın yolu yok mu? Gelin hep birlikte yürüyelim başarıya giden yolu… Keyifli okumalar.

Başarının Müthiş Hazzı

Yola çıktın, hedefin başarılı olmak. İstediğine kavuşmak için elinden geleni yapıyorsun ama olmuyor. O zaman yaptıklarını bir daha gözden geçirmelisin. Belki eksik, hatalı ya da yanlış taktik belirledin.

1.Yolundan Sakın Vazgeçme!

İrade, başarıya götüren en keskin duygu. Karşına çıkan engellere karşı iradeli olmalısın ve yılmamalısın. Tembellik yok, hedefin sağlam sen o yolda ayağına batan dikenleri görmeden devam etmelisin. Kazandığındaki o haz, her şeye değer inan.

2. Müthiş Bir İnanca Sahip Ol!

Hayallerin bazı insanlara absürt gelebilir. Ama onlar senin başarmak istediğin yolda kılavuzun. Bu aşamada hayallerini kimseye anlatmaman iyi bir fikir olabilir. Eğer anlatacaksan da fikirlerine önem veren insanlara anlat ki, saçma tepkilerle karşılaşmayasın. “İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar.” diyordu şair. Sen de hayallerine sıkı sıkıya bağlı kalarak gerçekleştiğinde mutluluğunu doyasıya yaşayabilirsin. Unutma her şey senin elinde.

3. Hedefini Sabit Tut!

Hedef her şey. Başarıya ulaşmak için hedefini en baştan belirlemelisin. Şöyle düşün; arabayla bir yere gidiyorsun ama gideceğin yer bilmiyorsun nolur? Sonuç; döner dolaşır arabandaki benzinden olursun. Bu nedenle hedefini yola çıkmadan belirlemelisin. Yoldayken hedefine eklemeler çıkarmalar yaparak tabii ki revize edebilirsin. Ama adres değişikliği kadar büyük olmamalı.

4. Çalış, Çabala!

Bu maddelerin belki de en önemlisi bu. Çalışmadan ya da çabalamadan asla olmuyor. Hedefine o kadar sağlam bağlanmalısın ki onun için çalışmak seni yormamalı. Unutma kimse sadece hayal kurarak istediği noktaya erişemez. Hayal bu noktada destek kuvvet. Çalış, çabala gerisini Allah’a bırak. Allah seni geri çevirmeyecektir.

5. Özgüvenli Ol!

Özgüven başarıya giderken direncini sağlam tutacak önemli argümanlardan biri. Kendine olan inancın kadar insanların seni nasıl gördüğü de önemli. Özgüven her zaman güzel enerji yayar ve güçlü insanlar elinde sonunda kazanırlar. Sen de yapabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


dokuz + 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.