Yaz Partilerinin Vazgeçilmezi Neon Makyaj

0
768

Yaz; aşkın, eğlencenin, mutluluğun, cıvıl cıvıl hissetmenin mevsimi. Bu mevsimde yaz partileri, günleri süsler ve gençlerin buluşma noktası olur. Neon makyaj, çılgın yaz partilerinde genç kızların vazgeçilmezidir. Işıl ışıl farlar, rengarenk rujlar, birbirinden canlı renkte ojeler… Senin için hazırladığımız bu muhteşem neon makyaj rehberine hep birlikte göz atalım mı?

Neon Makyaj Rehberi

Gençlik ve hiç bitmeyen muhteşem enerjisi… Üretkenliğin, sınırsız hayal dünyasının en verimli çağları…

Özellikle kadınlarda makyaj dünyası sınırları aşıyor ve kalıpları kendine göre revize ediyor. Bu trendlerden biri hiç şüphesiz neon makyaj. Neon makyaj, eğlenceyi makyajla birleştirmek isteyen kadınların gözdesi olmuş durumda. Üretkenlikte çığır açtıran teknikleri barındıran neon makyajla, kuralları yeniden yazmaya ne dersin?

Neon makyajı yapabilmen için ilk şart, bu trende uygun makyaj malzemenin olması. Karanlıkta bile parıl parıl parlamaya, insanlara ışık olmaya hazır mısın?

Aşama aşama neon makyaj

Neon makyajının nasıl yapılacağı konusu tamamen senin hayal dünyana bağlı. Hadi üretkenliğini ortaya çıkar ve çılgın bir makyaj deneyimi yaşa. Her konuda serbestsin, canın nasıl isterse. Bizim de sana birkaç tavsiyemiz olmayacak değil.

Gözler

Neon makyajda, gözlerin önemi büyük. Neon göz makyajı yapabilmek için farda; morlardan, açık yeşillerden, sarılardan, mavilerden, kırmızılardan yardım alabilirsin.

Biz rengimizi yeşil olarak belirleyelim. Birçok kozmetik markanın yeşil farı, mağazalarda mevcut. Gözüne makyaj bazını sürdükten sonra, açık yeşil farını yoğun bir şekilde uygula. Elini korkak alıştırma. Gözlerine bir tuvalmiş gibi davranabilirsin. Yani yeşil farı sür sürebildiğin kadar. Tek renkli bir göz makyajı yapmak istemezsen, ruhunun gökkuşağını ortaya çıkarmak da senin elinde. Bunun için birbirine yakışan üç temel renk seçmen yeterli. Mesela, yeşil, sarı, turuncu gibi. Ya da pembe sarı, mor gibi. Üçünü sırayla alt alta sürebilir ve gözlerinde gökkuşağı ışıltısı yakalayabilirsin.

Yüzey makyajı

Neon makyajda, yüzeyde her zamanki kapatıcı tekniklerini uygulaman yeterli. Neonluğu dudaklar ve gözlerle yakalayacağımız için, yüzey makyajında standart kapatma teknikleri işimize yarayacaktır.

Dudaklar

Ve işte geldik sınırsız hayal gücünün ortaya çıktığı diğer aşama olan dudaklara. Dudaklarda da sınırsızlığını ve eğlenceli ruhunu yansıtacak ruj renkleri seçebilirsin. Nar çiçekleri, fosforlu pembeler, parlament maviler, yoğun sarılar nasıl istersen. Burada dikkat etmen gereken nokta gözlerindeki far rengiyle uyum içinde olması. Gerisi senin hayal dünyana kalmış 🙂

Ojeler

Oje seçiminde de renk seçiminin de önceliğinin dudakların ve farınla uyumunu yakalayabilmesi olmalı. Ama öneri istersen bizce tek bir renge sabit kalmak yerine her tırnağını farklı bir neon renge boyamak daha dikkat çekici. Böylelikle tüm gözler tabii ki senin üzerinde olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


+ 7 = onüç

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.