Cilt Beyazlatma Yöntemleri

0
1373

Güneşin zararlı UV ışınları, ağda ve epilasyon, yanlış kozmetik uygulamalar ve ürün kullanımı sonucu ciltte yüzde ve bazı bölgelerde kararmalar görülebilir. Bu kararmalar, zamanla estetik birer probleme dönüşürler. Ciltteki bu karamalara karşı, birçok yöntem geliştirilmiştir. Öncelikle bu cilt sorununa karşı yapmanız gereken, neden oluştuğunu bulmaktır.

Cilt nasıl beyazlatılır?

Cilt beyazlatmak için günümüzde birçok yöntem kullanılıyor. Lazer gibi medikal yöntemlerinin yanı sıra, maskeler, kremler gibi birçok yöntem kadınlar tarafından sık kullanılıyor. Özellikle evde hazırlanan maskeler ile kadınlar pratik ve uygun bir bakım ritüeline sahip oluyorlar.

Cilt beyazlatma için yapılan maskelere örnek olarak yoğurt maskesi verilebilir. Yoğurt maskesi;

Çok farklı vitamin ve mineralleri barındıran yoğurt vasıtasıyla yapılan bu maske için ayrıca yulaf ezmesi ve bir tatlı kaşığı limon suyu gereklidir.

İki kaşık yoğurdun içine, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyip iyice karıştırılmalıdır. Macun kıvamına gelene kadar karıştırılır ve beyazlatılmasının istediği bölgeye sürülür. On beş dakika bekletilerek bol suyla durulanır.

  • Yüz için domates maskesi

Bu maske için gerekli olan malzemeler domates ve undur. Yüzünüze yetecek kadar domatesi eziyorsunuz ve mikserden geçiriyorsunuz devamında un ekleyerek yoğun, hamur gibi bir kıvama sahip oluncaya kadar karıştırıyorsunuz. Cildinize uygulayacağınız bu maskeyi yüzünüzde beş dakika bekletiyorsunuz, bol suyla duruluyorsunuz. İşlem bu kadar basit.

  • Salatalık maskesi

Limon ve salatalığın cildi beyazlatmadaki etkisi herkesçe biliniyor. Bu maske için yapmanız gereken; bir kapta limon ve salatalık suları birbiriyle karıştırmanız. Ortaya çıkan karışımı, cildinize sürün ve yirmi dakika yüzünüzde bekletin. Bol suyla durulayın.

Bu maskelerin yanı sıra kozmetik markaların da geliştirdiği birçok beyazlatma ürünü kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Hem evde hazırlanan maskeler gibi uğraştırıcı olmuyor hem de cildin pH’ına uygun geliştiriliyor hem de zamandan tasarruf yaptırıyor.

Cildinizde bu etkilere sahip olabilmek için cilt beyazlatıcı ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Maskeler, kremler, serumlar, ampuller birçok formda geliştirilen cilt beyazlatıcı ürünler, yoğun konsantrasyona sahip içerikleri ile oldukça kapsamlı ve sonuç odaklı bakım yaparlar. Cildinizde bu sonuca erişebilmek için, cilt beyazlatma ürünlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


+ 1 = yedi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.