Tüm Yönleriyle Kuşburnu Yağı

0
2489

C, A, karoten, B1, B2, E ve K vitaminleri noktasında oldukça zengin kuşburnu yağı, kuşburnu meyvesinin çekirdeğinden elde edilir. Anadolu’da kırsal alanlarda, kayalık kesimlerde kendi kendine yetişen kuşburnunun, içeriğindeki doğal vitaminler sayesinde cilde ve vücuda birçok faydası vardır. Sadece cilt ve vücut bakımında değil, vücuttaki birçok rahatsızlığa karşı kuşburnu çay, yağ ve benzeri formlarda geliştirilerek kullanılır.

Kuşburnu yağının faydaları nelerdir?

Anadolu’da “yabangülü, itburnu, itgülü, gül elması, yiric” gibi kelimelerle anılan kuşburnu meyvesinin yağı oldukça zor elde edilir. Metabolizma yavaşlığı yaşayan insanların bu sorununa da çözmeye çalışır. Kuşburnu yağı soğuk press yöntemiyle elde edilmiştir. Kuşburnu yağı,

  • Cildin nem seviyesini yükseltir

Kuşburnu yağı, zengin içeriği ve E vitamini ile faydalı içeriklere sahiptir. Bu içerikler sayesinde cildin nem seviyesini yükseltmeye çalışır. Ayrıca cilde derinlemesine bakım yapar.

  • Ciltteki kırışıklık karşıtı bakım yapar

Ciltte, zamanın etkisiyle kırışıklığa eğilim sorunu artabilir. Bu nedenle cildin kırışıklık oluşumunu azaltabilmek için bakım yapmak şarttır. Günlük bakımda son derece uygun kuşburnu yağı ile cildinizin kırışıklık oluşumunu azaltmaya çalışabilirsiniz.

  • Cilde tazeleyici bakım yapar

Cilde tazeleyici bakım yapan kuşburnu yağı, cilde yenileyici bakım yapmaya çalışır. Cilde taze bir nefes kazandırmaya çalışan kuşburnu yağı ile cildin nem değerini yükseltir.

  • Mikropları azaltmaya çalışır

Cildi derinlemesine bakım yapmasının yanı sıra vücuttaki mikropları da azaltmaya çalışır. Özellikle mevsim geçişlerinde vücudunuzu koruyabilmek için kuşburnu çayı içebilirsiniz.

  • Metabolizmayı hızlandırır

Eğer sindirim probleminiz varsa, kuşburnu çayı içerek metabolizmanızı hızlandırabilir, sindiriminizi rahatlatabilirsiniz.

  • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışır

Kuşburnu çayı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışır. Böylelikle vücudun hastalığa eğilimini azaltmaya çalışır.

Kuşburnu yağı nasıl kullanılır?

Cilt tarafından çok kolay yayılan formülü ile dikkatleri üzerinde toplayan kuşburnu yağı, ölü hücreleri cilt üzerinden arındırmaya çalışır. Kremleriniz içerisine ekleyerek kullanabileceğiniz gibi sadece kuşburnu yağını da kullanabilirsiniz.

Cildinize masaj yaparak tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Özellikle makyaj öncesi cildinize baz olarak da kullanabilirsiniz.

Kuşburnu yağını vücudunuza masaj öncesi aromaterapik yağı olarak da kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


beş − = 4

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.