Cilt Güzelliği İçin Uygulanan Medikal Yöntemler

0
1851

Cilt güzelliği için birçok yöntem denenir ve birçok medikal yönteme başvurulur. Medikal yöntemler, ciltteki etkili sorunlara karşı geliştirilmişlerdir ve sorunu çözmede yüksek performans sergilerler. Özellikle leke, akne, kırışıklık gibi derin sorunlara karşı medikal yöntemler tercih edilir. Gelin medikal yöntemlerle geliştirilmiş cilt bakımını yakından tanıyalım.

Medikal Yöntemlerle Geliştirilmiş Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, son teknoloji yardımıyla geliştirilmiş cihazla sayesinde yapılır. Altın iğne radyo frekans, Oxygeneo, PRP, mezoterapi, lazer, mikrodermabrazyon, jetpeel, kimyasal peelingler gibi medikal yöntemler, ciltte uzun soluklu ve etkili bir şekilde çözüm önerileri sunar. Özellikle ciltlerinde yaşlanma etkilerine karşı maruz kalmak istemeyen kadınlar medikal yöntemlere başvururlar. Medikal yöntemler, denetimli olarak uzman eşliğinde uygulanan yöntemlerdir ve belli bir süreklilik kapsamında bir paket dahilinde ilerler.

Genel olarak cildin alt katmanlarına ulaşan bir yöntemle cilt tedavi edilmeye ve hasarı giderilmeye çalışılır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırarak cildin yaşlanmasını azaltmaya ve cilde bir yenilik, canlılık kazandırmaya çalışırlar.

Altın iğne radyo frekans

Cilt altı dokusuna iğnelerle atış yaparak harekete geçirme yöntemidir. Altın uçlu iğneler ciltte mikro delikler açarak kolajen ve elastin üretimi tetiklenmesi hedeflenir. Lokal anesteziyle uygulanan bu yöntem; kırışıklık, ince çizgiler, akne izleri, sarkmalar, gözenek sıkılaştırma gibi cilt sorunlarına karşı çözüm için geliştirilmiştir.

Oxygeneo

Ciltteki ölü hücreleri atmak ve cilde güçlendirici bir bakım uygulamak için özel geliştirilmiştir. Özel tasarlanmış jellerin döner başlıklı bir cihaz sayesinde cilde yedirilmesi ile ciltte etkiler gözlenmeye başlar.

Oxygeneo yöntemi; cildi temizlemek, toksinlerden arındırmak ve beslemeye yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

PRP- Mezoterapi

Kişinin kanındaki vitaminlerle cilt sorunlarını geçirmek için geliştirilen yöntemin adı PRP’dir. Özellikle son yıllarda saç dökülmesine karşı da çok uygulanan bu yöntem; cildi yenilemeye, sorunlarını çözmeye ve derinlemesine bir cilt bakımı yapmaya yardımcı olur.

Mezoterapi ise, ciltte sorun olan bölgelere iğneyle özel sıvıların enjekte edilmesi ve bölgenin uyarılması için geliştirilmiş yöntemlerden biridir.

Mikrodermabrazyon

Aliminyum ve oksitten elde edilen minicik parçaların özel bir yöntemle cilde püskürtülmesidir. Bu yöntemle birlikte ciltteki sorunlu bölgenin soyulması planlanır ve cilt etkili bir şekilde tedavi edilir.

Jetpeel

Titanyum uçlu özel şeffaf bir hortum sayesinde yararlı serumların cilde verilmesidir. Acısız, doğal ve etkili bir yöntemdir. Birçok cilt sorununda çözüm için kullanılabilir.

Kimyasal peelingler

Geliştirilmiş özel bir sıvının cilde enjektesi ile cildin sorunlu bölgeyi soyması işlemi kimyasal peelinglerin temelini oluşturur. Geçmişten günümüze kullanılan ve güncelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen yöntemlerden biridir.

Kaynakça

Cilt Bakımı https://estethica.com.tr/cilt-bakimi

Medikal Cilt Bakımı http://arminmustak.com/medikal-cilt-bakimi/

Medikal Cilt Bakımı https://www.mynet.com/medikal-cilt-bakimi-21929-mykadin

Cilt Bakımı Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? http://www.elifpoliklinigi.com/cilt-bakimi-cesitleri-ozellikleri-nelerdir/

Profesyonel Cilt Bakımı https://www.fbm.com.tr/cilt-bakimi/profesyonel-cilt-bakimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


5 × üç =

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.