Saç Uzatma Formülleri

0
1500

Hayatımızda farklılık istediğimizde soluğu kuaför salonlarında alırız ve saçlarımızda değişiklik yaptırırız. Bu değişiklik genelde saçların boyunun kısaltılmasıyla sonlansa da çoğu zaman kısalttığımıza pişman oluruz. İşte tam da saçını fazla kısalttığını düşünen ya da saçları yavaş uzayan kadınlara özel saç uzatma formüllerini bir araya getirdik. Keyifli okumalar…

Saç Uzatma Formülleri Nelerdir?

Saçlarını kestirdin pişman oldun ya da saçların geç uzuyor ama sen sağlıklı, uzun saçlara sahip olmak istiyorsun, biliyoruz. Yapman gereken rahat bir yere oturmak, yazımızı okumak, bittikten sonra harekete geçmek.

Saçlarını Gün İçinde Birkaç Kez Tara

Saçları taramak, dolaşımı hızlandırır ve saçları besler. Gün içinde bir-iki kez saçlarını tarayarak sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsin.

  • Saç Maskesi Yap

Dermokozmetik markalar, saçları besleyen, güçlendiren ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı birçok maske geliştiriyor. Bu maskelerden birini seçerek saçlarını kuvvetlendirebilir, uzamasına katkıda bulunabilirsin.

  • Duştayken Saç Diplerine Masaj Yap

Duştayken saç diplerine masaj yaparak hem yorgunluğunu gidermeye yardımcı olabilir, hem de köklerdeki kan akışını hızlandırabilirsin.

  • Arada Kırıklarını Aldır

Toplumda “saçları kestikçe uzar” klişesine kulak ver ve belli aralıklar saç uçlarındaki kırıkları aldır. Böylelikle, saçlarının sağlıklı uzamasına yardım edebilirsin.

  • Saç Kremi Efsanesini Keşfet

Saç kremleri, saçları besler, rahat şekil almasını sağlar. Sen de her banyonda mutlaka saç kremi kullanarak sağlıklı görünmesine amaçlayabilirsin.

  • Soğan Kürü Yap

Soğanı haşla, suyunu güzelce bir kaba sık, soğumasını bekle. Soğuduktan sonra tüm saçlarına yedir. Biraz kokulu bu yöntem saçlarının canlılık kazanmasına ve sağlıkla uzamasına katkıda bulunacaktır. Bir dene deriz.

Tüm bu yöntemlerin dışında saçlarına bakımını aksatmayarak saçlarının doğal bir şekilde uzamasına katkıda bulunabilirsin. Ayrıca saç bakımı ile ilgili olarak bilmen gereken birkaç püf nokta olabilir. Öncelikle; kullanacağın bakım ürünlerinin saç tipine uygun olması gerekir. Yani kuru saç tipine sahipsen kullanacağın ürün kuru saçlar için geliştirilmiş olmalı, yağlı saç tipine sahipsen kullanacağın ürün yağlı saçlara özel olmalı gibi… Saç tipi dışında şampuanlar, saç kremleri, saç spreyleri fark etmez saçına uygulayacağın tüm bakım ürünlerinin içeriği doğal ham maddelerden seçilmelidir. Saçlarını içten beslemek istersen saçlara iyi gelen bir beslenme rutini oluşturabilirsin. Tüm bu maddelerle hem saçlarına hak ettiği bakımı yapabilir, hem de sağlıklı uzamasına yardım edebilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


× 2 = sekiz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.