Güzel Kaşlara Sahip Olmanın Sırları

0
1117

Kaşlar, görünümü etkileyen en önemli yüz aksesuarlarıdır. Özellikle kadınların yüzünde en dikkat çeken bölgelerden biridir. Doğru bir kaş şekli için güzellik uzmanlarından yardım almak gerekir. Makyajda da çokça önemli olan kaşların bakımı için birçok kozmetik marka kaliteli bakım ürünü geliştirmiştir. Biz de bu yazımızı kaş bakımı hakkında genel bilgi vermek için yazdık. Keyifli okumalar…

Kaş bakımı nasıl olmalıdır?

Güzel görünen kaşlara sahip olmak her kadının hayalidir. Yüz hatlarıyla uyumlu kaşlar, oldukça dikkat çekicidir. Ancak güzel görünen, yüz hatlarıyla uyumlu kaşlara sahip olabilmek için, bakımı aksatmamak gerekir. Kaş bakımı yapabilmek için; gerekli aparatlara ve ürünlere sahip olmanız önemlidir.

Belli aralıklarla kaşlarınızı şekillendirin

Belli aralıklarla kaşlarınızı şekillendirmek, kaş bakımının ilk aşamasıdır. Kaşlarınızı şekillendirirken güzellik uzmanlarından yardım isteyebileceğiniz gibi, evde cımbız yardımıyla kendinizde yapabilirsiniz.

Kaşlarınıza bakım yağı kullanın

Kaş bakımında bir diğer püf nokta, kaş bakım yağlarıdır. Kaş bakım yağları, kaşların yapısını korumaya çalışır ve kaşları gürleştirmeye yardımcı olur. Hint, argan, ceviz, badem yağı gibi yağlarla yapabileceğiniz gibi kozmetik markaları tarafından geliştirilen yağları da kullanabilirsiniz.

Biz size Incia markası tarafından geliştirilen Incia Kaş ve Kirpik Güçlendirici Serumu tavsiye ediyoruz. Incia Kaş ve Kirpik Güçlendirici Serum, hint, argan ve susam yağlarının birleşimiyle oluşturulmuştur. Tüm ciltler için uygundur. Kaşları ve kirpikleri besler, güçlendirmeye çalışır.

Diğer tavsiyemiz Otacı Kaş ve Kirpik Serumu ise içeriğindeki yoğun ham maddeler sayesinde kaşları beslemeye yardımcı olur.

Kaşınızı tarayın

Aynı saçlar gibi kaşlarında nefes alabilmesi için taranması gerekir. Kaşlarınızı tarayabilmek için, yapmanız gereken bir kaş fırçası edinmektir. Kaş fırçası dışında, temizlenmiş maskara fırçasını da kaş fırçası olarak kullanabilirsiniz.

Kaşlarınıza masaj yapın

Kaşlarınıza masaj yaparak, kan dolaşımını artırabilirsiniz. Bu da kaşların daha gür çıkmasını sağlayabilir.

Güzel beslenin

Sağlıklı bir vücut için yapmanız gereken sağlıklı beslenmektir. Sağlıklı beslenerek kaşlarınızın da daha gür çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Su içmeyi unutmayın

Su vücudu temizler ve insanlar için hayati önem taşır. Gün içinde bol su tüketerek, kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


4 × = yirmi dört

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.