Bakımlı Ellerin Sırları

0
1462

Güzel görünen ellere sahip olan kadınlar, girdikleri her ortamda dikkatleri üzerinde toplar. Şık tırnaklarla bütünleşen ellerin, güzel görünmesi için bakım yapmak şarttır. Nasıl ki cilt bakımı için vakit ayırıp haftalık belli günlerde bakım yapıyoruz, aynı ellerimiz için de vakit ayırmamız gereklidir. Biz de bu yazımızı “Bakımlı ellere nasıl sahip olunur? Sorusuna cevap vereceğiz. Keyifli okumalar…

Bakımlı Ellere Sahip Olmanın Sırları

Her kadın özel ve güzeldir. Yapılan bakımlar bu güzelliği desteklemek için uygulanır. Eller de zarifliğin ve güzelliğin net göstergeleridir. Bu nedenle ellerin güzelliğine katkıda bulunmak için bakımını aksatmamak gerekir. Peki, doğru el bakımı nasıl yapılır?

  • El temizliğini unutmayın

El temizliği sürekli yapılır. Buradaki püf nokta kullanacağınız el temizleme ürünlerinin cildinizin pH’ına uygun olmasıdır. Ayrıca kullanacağınız el temizleme ürünleri, temiz içeriklere sahip olmalıdır.

  • Sık sık nemlendirin

El bakımı yapmanın en temel püf noktası, kesinlikle nemlendirmektir. Cilt tipinize uygun olan nemlendirici kremle ellerinizi gün içinde belli periyotlarla nemlendirmeyi unutmayın. Cildinizi nemlendirerek, ihtiyacı olan nemi takviye edebilir, cildinizin aktivitelerini sağlıklı bir şekilde yapabilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Peeling Yapın

Cildin günlük bakıma ihtiyacı olduğu kadar haftalık bakıma da ihtiyacı vardır. Aynı cilt gibi eller de günlük olarak nemlendirilmeli yanı sıra haftalık bakımda mutlaka peeling yapılmalıdır. Peelingler, geliştirilmiş formülleri ile el derisini temizler, dış faktörlerin etkisinden arındırır, gözenekleri açar, canlılık kazandırmaya çalışır, ışıltı ve nem kazandırmayı hedefler.

  • Dış faktörlerden koruyun

Ellerinizin bakımını desteklemek istiyorsanız, dış faktörlerin etkisinden korumanız gerekir. Dış faktörlerle anlatmaya çalıştığımız, soğuk havalar ya da zararlı güneş ışınlarıdır.

  • Manikürü ihmal etmeyin

Manikür, bakımlı ellerin anahtarıdır. Bakımlı ellere sahip olmak istiyorsanız manikür yapmayı ya da yaptırmayı ihmal etmeyin.

  • Güneş kremi kullanın

Güneşin zararlı UV ışınları, cildin ışıltısını giderir ve nemsiz, kuru bir görüntüye ulaştırır. Böyle bir görüntüyle karşılaşmamak için dışarı çıkmadan ellerinize güneş kremi sürmeniz gereklidir.

  • Ellerinizi aşırı sıcak ya soğuk sudan koruyun

Ellerinizi aşırı sıcak ya da soğuk sudan koruyarak oluşabilecek zararlara karşı önlem alabilirsiniz. Çünkü aşırı sıcak ya da soğuk su cildi kurutur. Bu kuruluğa karşı mutlaka ılık suyla ellerinizi yıkamalısınız. Devamında mutlaka nemlendirici kremle ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


yedi − = 3

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.