40’lı Yaşlar İçin Yaşlanma Etkisini Yavaşlatıcı 6 Öneri

0
1692

Geçen zamanın etkisi en çok ciltte görülür. Geçmişten günümüze kadınların çoğu, ciltteki bu etkiyi azaltmaya çabalar. Ancak yaşlanmak doğal bir süreçtir ve etkisi sadece yavaşlatılabilir.

Peki, 40’lı yaşlar için yaşlanma karşıtı öneriler nelerdir? Sizler için araştırdık…

1. Sağlıklı Beslenin!

Sağlıklı bir cilt görünümü için sağlıklı beslenmek gerekiyor. Uzmanlara göre; şeker, beyaz un, makarna, patates yaşlanma etkisini hızlandırıyor.

A vitamini içeren besinler ise yaşlanma etkisini yavaşlatır. Sağlıklı beslenerek cildi içten beslemeniz de mümkün olacaktır.

 2. Vücut Bakımına Önem Gösterin, Spor Yapın!

Sarkmış bir vücut görünümü kimseyi mutlu etmez. Böyle bir vücuda sahip olmamak için ilk önerilen, her zaman spordur. Spor vücudu sıkılaştıran en önemli adımdır. Sıkılaştırma için özel egzersizleri öğrenip uygulamanız vücudunuzun sarkmamasında etkili olacaktır. Fakat sporun yanı sıra vücut bakım ürünleri ile de sarkma karşıtı bakımı desteklemelisiniz. Birçok güvenilir markanın lifting etkili ürünleri ile daha etkili bir sonuca kavuşabilirsiniz.

3. Güneşe Karşı Önlem alın!

Güneşin zararlı ışınları, ciltte kırışıklıkların artmasına sebep olur. Güneşe karşı, güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca güneş ışınları cildi kurutur. İyi bir nemlendirici ürün kullanmayı unutmayın.

4. Cilt Bakımınıza Özen Gösterin!

Canlı bir cildin anahtarı, cilt bakımıdır. Cilt bakımının her yaşta yapılması gerekir. 40’lı yaşlarda da etkiyi azaltmak için cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Yani cildinizi her gün temizlemeli, nemlendirmeli, maskeyle korumalısınız.

Cilt temizliği gün boyu yorulan cilde enerji verir ve kirden tozdan zararlı çevresel faktörlerden arındırır. Cildinizi temizledikten sonra ise nemlendirici kremle nemlendirmeli ve cildinizi ideal nem seviyesine kavuşturmalısınız.

Haftada belli periyotlarda yapılan maske ise cildi rahatlatır, parlamasına yardımcı olur ve kendisine getirir.

5. Anti Aging Bakım Yapın!

Anti aging bakım, cildinizin en ihtiyacı olan bakımlardan biridir. Anti aging bakımla yaşlanma etkisini yavaşlatmak mümkün. Güvenilir markaların etkili cilt bakım ürünleriyle anti aging bakımınızı yapabilirsiniz.

Darphin, BABE, Dr.Murad, FILORGA gibi markaları anti age bakım için tercih edebilirsiniz.

6. Sigaradan Uzak Durun, Düzenli Uyuyun!

Uzmanlar; özellikle gece saat 11 ile 3 arasında uyumayı öneriyor. Düzenli bir uyku, cilt sağlığı için çok önemli. Düzenli uykuya geçiş yaparak yaşlanma etkisini azaltabilirsiniz.

Sigaranın zararları ise malum, bilmeyen yoktur. Kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, sigarayı bırakmak olacaktır. Bırakın ve temiz bir nefese kavuşun. Bu önerilerle birlikte yaşlanma etkisini yavaşlatabilir, güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


9 + altı =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.