Makyaj Fırçalarını Tanıyalım

0
1029

Geçmişten günümüze kadınların makyaja olan ilgisi ortada. Bu ilgiyi güzellikleriyle perçinleyen kadınların makyaja olan tutkusu devam ediyor. Makyajı cilde doğru bir şekilde uygulamak ise başlı başına maharet. Yani, her bir makyaj malzemesini cilde doğru uygulamak, düzgün bir görünüm için oldukça önemli. Makyajı cilde doğru uygulayabilmek için minimum altı fırçaya ihtiyacımız var.

Çok kullanılan makyaj fırçaları

Kaş, göz, cilt kusurları hepsine doğru bir şekilde makyajı uygulamak isterseniz ayrı makyaj fırçası kullanmak gerekir. Makyaj fırçaları, geliştirilmiş yapılarıyla oldukça konforlu bir kullanıma sahiptir. Temel makyaj fırçalarını yakından tanıyacak olursak ise;

  • Fondöten fırçası

Fondöten, cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur. Fondöten fırçası cildinizdeki kusurları etkili bir şekilde gizler. Doğru kullanımında pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

  • Far Fırçası

Bakışlarınıza anlam kazandırmak için ve yüzünüze renk katmak için farları tercih edebilirsiniz. Farları göz kapaklarınıza doğru bir şekilde uygulamak için far fırçalarına ihtiyacınız var.

  • Kontur fırçası

Son zamanların trend makyaj ürünleri konturleri yüz hatlarını belli etmek için uygulanır. Siz de yüz hatlarınızı doğru bir şekilde ortaya çıkarabilmek için kontur fırçalarını kullanmanız gerekir.

  • Allık fırçası

Allığı cildinize rahat bir şekilde uygulamak için mutlaka bu fırçaları kullanmalısınız.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj fırçasını temizlemek için yapmanız gereken öncelikle temizleme suyu hazırlamaktır. Suyu hazırlamak için bir kaseye makyaj temizleme suyu, ılık su ve bulaşık deterjanı koymanız yeterlidir. Makyaj fırçalarınızı kasede hazırladığınız suda iyice yıkayıp bol suda durulamalısınız. Ancak fırçaların sadece kıl kısımları suda yıkanmalıdır. Sap kısımlarını suyla temas ettirmeniz halinde fırçalar paslanabilir. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

Makyaj süngeri temizlemek fırçaları temizlemek kadar karışık bir olay değildir. Eğer sünger temizleme spreyine sahip değilseniz cildinize uyumlu bir sabunla süngerinizi rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Bunun için yine bir kap içine ılık su ve süngeri koyun ve elinizle ovalayarak yıkayın. Sonrasında temiz suyla iyice temizlenene kadar durulayın. Devamında bir kâğıt peçeteyle kurulayın. Makyaj süngerinizi temizlemeniz bu kadar basit.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


− 7 = bir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.