Işıl Işıl, Beyaz Bir Gülüşün Sırları

0
1399

Herkes ışıl ışıl bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Beyaz dişlere sahip olmak belli bir çaba ve bakım rutinine sahip olmayı gerektirir. Ancak öncelikle dişlerdeki sararmaların nedenlerinin tespit edilmesi gerekir. Peki, dişler neden sararır?

Dişler Neden Sararır?

Diş sararması, insanların günlük hayatını etkileyen estetik sorunlardan biridir. Kişide öz güven kaybına bile yol açan diş sararmasının en büyük nedeni ağız temizliğinin yeteri kadar yapılmamasıdır. Ağız temizliğinden sonra;

  • Çok fazla çay ve kahve tüketimi

Çay ve kahvenin içindeki etken maddeler, diş yapısında lekelenmelere yol açabilir. 

  • Sigara gibi tütün maddelerinin tüketimi

Tütün ve türevleri nikotin ve katran içerir bu da diş minesinde renk değişikliğine sebep olabilir.

  • Doğal yaşlanma etkisi

Doğal yaşlanma etkisi vücudu ve cildi etkilediği kadar dişleri de etkiler. Çünkü zamanla birlikte dişlerde yaşlanır. Diş yaşlanmasının en görünür belirtilerinden biri diş sararmasıdır.

  • Kötü diş bakımı

Ağız bakımının belli rutinleri ve kullanılması gerekilen ürünleri vardır. Bu ürünleri kullanmamak ve ağız bakımının yeteri kadar yapılmaması diş sararmasının en güncel ve en genel sebeplerinden biridir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatmak için, iki yöntem vardır. Ya bir uzmana başvurup dişlerinize beyazlatma işlemi yaptırabilir, ya da diş beyazlatma ürünlerinden yardım alabilirsiniz.

Diş beyazlatma ürünleri; dişlerde oluşan ton dengesizliğini, lekeleri, sararmayı en aza indirebilmek ve beyaz bir görünüme kavuşturmak için kullanılır. Bu ürünlerin; macunlar, kalemler, tozlar, bantlar gibi birçok çeşidi vardır.

Diş Beyazlatıcı Diş Macunları

Diş beyazlatıcı macunları dişleri olduğundan daha beyaz hale getirir. En çok kullanılan diş beyazlatma ürünlerinden biridir.

  • Macunlar Dışındaki Diş Beyazlatma Ürünleri

Ağız bakımı markaları diş beyazlatmak için macunlar dışında birçok farklı ürün geliştiriyor. Diş beyazlatma kalemleri, diş beyazlatma tozları, diş beyazlatma bantları gibi farklı formları, ebatları ve özellikleri ile ihtiyacınız olan diş beyazlatma ürünlerine, internet üzerinden ulaşmanız çok kolay.

Diş beyazlatma ürünleri haricinde minik ipuçları ile diş beyazlatma bakımınızı destekleyebilirsiniz.

  • Ağız Bakımınıza Özen Gösterin

Bakımınızı desteklemek için ağız bakım rutinlerini eksiksiz yerine getirmeli, ağzınızın temizliğine dikkat etmeniz gereklidir. Yani günde iki defa dişlerinizi fırçalamalı, diş ipiyle diş aralarını temizlemeli, arayüz fırçasıyla arayüzleri arındırmalı, ağız çalkalama suyuyla genel bakımınızı yapmalısınız.

  • Dişlerinizi Sert Fırçayla Fırçalayın

Özellikle sigara içen insanların bir tık fazla sert diş fırçasıyla dişlerini fırçalaması dişlerde leke oluşumunun önüne geçilmesine yardımcı olur.

  • Aşırı Çay, Kahve, Sigara Tüketiminden Uzak Durun

Çay, kahve ve sigara dişlerde lekelere yol açar ve görünümünü etkiler. Tüketiminizi sınırlandırarak diş bakımınızı destekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


+ dokuz = 16

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.