Dudak Kalemleri ile Dolgun Dudaklara Ulaşın

0
1552

90’larda kahverengi dudak kalemiyle kombinlenen açık renk rujları, günümüzde demode olarak anılıyor. Ancak dudak kalemleri makyajda oldukça etkilidir. Rujla bütünleştiğinde profesyonel bir görünüme yol açan dudak kalemlerini sizler için araştırdık. Keyifli okumalar…

Dudak kalemleri ne işe yarar?

Ayrıntılı ve kapsamlı bir makyaj için birçok makyaj malzemesi geliştirilmiştir. Dudak kalemleri bu malzemelerden biridir ve birden çok amaç için kullanılır. Özellikle gece davetlerinde yapılan makyajlarda vazgeçilmez olan dudak kalemleri, dudakların sınırlarını belirginleştirmesi noktasında oldukça başarılıdır.

  • Dudakları belirginleştirir

Dudak kalemleri, dudakları çerçevelediğinden daha dolgun bir görünüme ulaştırır. Günlük makyajınızda da dolgun görünümlü dudaklara ulaşmak isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Asimetrik hatalara sahip dudakları kamufle eder

Dudağınızla ilgili asimetrik bir hata varsa, dudak kalemleri bunları kamufle ederek daha düzgün bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur.

  • Rujun kalıcılığını ve dayanıklılığını artırır

Rujun kalıcılığını artırmak için dudak kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Çünkü dudak kalemleri rujun hatlarını belirleyerek yayılmasını önler. Böylelikle rujun kalıcılığı ve dayanıklılığı artar.

  • Dudakları olduğundan büyük gösterir

Dudaklarınızın olduğundan büyük görünmesini istiyorsanız dudak kalemini taşırarak kullanabilirsiniz. Bunun için rujunuzla aynı renk bir dudak kaleminden yardım alabilirsiniz.

Dudak kalemi nasıl sürülür?

Dudak kalemleri, dudakların çerçevelerini belirler ve makyajın tamamlayıcı unsurudur. Dudak kalemlerini kullanmak için yapmanız gereken rujunuzla uygun bir dudak kalemi edinmektir. Öncelikle dudaklarınızı bir lip-balmla nemlendirin. Dudaklarınızın sınırlarından dudak kalemi ile çerçevelemeye başlayın. Tüm dudağınızı çerçeveledikten sonra iç kısımlarına da uygulayabilirsiniz. Ya da dudak kaleminizle aynı ton rujunuzu dudak kalemiyle sınırladığınız bölgelerin içine doğru rahatlıkla sürebilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız olduğundan daha dolgun ve güzel görünecektir.

Kaynakça

Dudak Kalemleri Ne İşe Yarar http://palmiraguzelliksalonu.com/dudak-kalemleri-ne-ise-yarar/

DUDAK KALEMİ NASIL KULLANILIR? https://www.makyajtrendi.com/urun-bagimlisi/hangisini-almaliyim/dudak-kalemi-nasil-kullanilir

Dudak Kalemi ile Dudaklarınızı Şekillendirin https://www.nyxcosmetics.com.tr/dudak-kalemi

Tüm ünlülerin ortak sırrı: Şeffaf dudak kalemi https://makyaj.com/tum-unlulerin-ortak-sirri-seffaf-dudak-kalemi

Dudak Kalemi Sürme Teknikleri https://www.neoldu.com/dudak-kalemi-surme-teknikleri-6046h.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


7 × = altmış üç

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.