Cildinizi Tazeleyecek Maskeler

0
1833

Cildimiz en değerli giysimiz ve aynı zamanda dış etkenlerden en çok etkilenen organımızdır. Genetik yatkınlıkların yanı sıra olumsuz hava şartları ve doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmak, alkol ve sigara tüketimi, sağlıksız ve dengesiz beslenme, stres, uykusuzluk, yanlış kozmetik ürün kullanımı, ciltte biriken yağı, kiri ve makyaj kalıntılarını temizlememek cildimizi olumsuz yönde etkileyen faktörlerden bazılarıdır.

Maskeler; cildi nemlendirmek, beslemek, canlandırmak, pürüzsüz bir görünüme ulaştırmak ve derinlemesine temizleyip, arındırmaya yardımcı olmak için kullanılan ürünlerdir.
Her cilt tipi ve sorunu için geliştirilmiş çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan maskeleri yüksek konsantrasyonlu aktif içeriklerinin hızlı ve güçlü etki etmesi sebebiyle hafta da 2-3 kez uygulamak yeterlidir.

Maskenizi seçerken unutmamak gerekir ki en iyi cilt maskesi kendi cilt tipinize ve sorunlarınıza yönelik olandır.

1. Yüz Maskeleri

Cilde ihtiyacı olan bakımı hızlı ve yoğun bir şekilde veren yüz maskelerini temizlenmiş bir cilde tonik uygulandıktan sonra kullanarak performansını artırabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken ürünü önerildiği sıklıkta ve sürede uygulamanızdır.

2. Yağlı Ciltlere Özel Maskeler

Gözeneklerin genişlemesi ve tıkanması sonucu siyah nokta oluşumu, cildin aşırı yağlı ve parlak görünümü, sivilceye eğilim yağlı cilt tiplerinin ortak sorunlarıdır. Cildi derinlemesine temizleyen maskeler, siyah nokta karşıtı maskeler, detoks maskeleri, gözenek sıkılaştırıcı maskeler yağlı ciltlere özel sorunları ortadan kaldırmayı hedeflerken aynı zamanda nemlendirerek daha sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmanıza yardımcı olur.

3. Kuru Ciltlere Özel Maskeler

Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır, ancak yeterli neme sahip olmayan ciltler, kurur, pullanır ve yaşlanma belirtilerini daha erken gösterir. Kuru cilt tipine sahip olanların diğer cilt tiplerine oranla daha yüksek nemlendiricili ürünleri ve maskeleri kullanmaları gereklidir. Nem maskelerini bakım rutinlerine dahil etmeleri çok önemlidir.

4. Hassas Ciltlere Özel Maskeler

Hassas ciltler; bazı kimyasal maddelere, alkol, asit ve parfüm içeren ürünlere duyarlıdır. Kaşınma, kızarıklık, yanma hatta tahriş olarak reaksiyon gösterebilirler. Hassas cilde sahip olan kişiler cildi kurutan, soyan peeling etkili maskelerden uzak durmalıdırlar. Hassas ciltler ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş cildi rahatlatan ve yatıştıran maskelerle birlikte doğal, organik içerikli maskeleri tercih etmelidirler.

5. Yaşlanma Etkisini Yavaşlatan Maskeler

Yaş almanın etkisiyle cilt zamanla elastikiyetini kaybeder, ciltte kahverengi lekeler oluşur, mimiklerin etrafında kırışıklıklar oluşmaya başlar, cilt ışıltısını ve nemini kaybederek matlaşır. Yaşlanmanın etkilerini yavaşlatan maskeler içerdiği Hiyalüronik Asit ve etkili formülüyle oldukça başarılıdır.

6. Aydınlatıcı Cilt Maskeleri

Cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu ciltte lekelenmeler oluşabilir. Güneş ışınlarının, kirli havanın, ağda ve epilasyon işleminin, yaşlanmanın, genetik ve hormanal sorunların sonucunda ciltte oluşan renk farklılıklarının görünümünü azaltmaya, daha aydınlık, daha canlı bir cilde kavuşmaya yardımcı olan cilt beyazlatıcı ve aydınlatıcı cilt maskelerini güvenle kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


4 + dokuz =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.