9 Adımda Çekici Göz Makyajı İpuçları

0
2671

Makyaj, cilt kusurlarını gizleyen, iyi hissettiren güzelleşme yöntemlerinden biridir. Makyaj deyince ilk akla gelen ise gözlerdir. Yüze anlam katan gözlere çekici, doğru makyaj yapmak için belli püf noktalarını bilmek gerekiyor. Çekici göz makyajı ipuçlarını 9 maddeyle bir araya getirdik.

Çekici göz makyajı yapabilmek için bazı püf noktalarını bilmen gerekiyor. Öncelikle gireceğin ortama göre göz makyajının ağırlığına karar vermelisin.

1Primer- göz makyajı bazı kullan!

Gün içinde makyaj uçar ve sürekli tazelemek gerekir. Yapacağın göz makyajının kalıcılığını primer kullanarak artırabilirsin. 

2 Siyahın asiliğini hisset ve uygula!

Siyah göz makyajı, gözleri direk ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Daha anlamlı ve etkileyici bakışlar için siyah göz farı, siyah göz kalemi ve siyah bir eyeliner ve yoğun bir maskaraya ihtiyacın var. Primer’dan sonra hepsini sırasıyla uygula, farı yay, göz kalemini çek, eyeliner sür ve maskarayla bütünleştir. Artık çekici bakışlara sen de sahipsin. Unutma! Siyah göz makyajı ile gözler ortaya çıkar, diğer bölgelere daha hafif makyaj yapmalısın.

3Kirpik dibini belirginleştir!

Hacimli kirpikler gözlere anlam katar. Hacimli kirpiklere sahip olmak için ise sadece maskara kullanımı yetersiz. Kirpik diplerine kahverengi ve tonlarından oluşan bir farla öne çıkarmalısın. İnce ve kesik bir fırçadan yardım alabilirsin.  

4Buğulu göz makyajını keşfet!

Her sene moda trendleri yenilenir, gelir geçer. Ancak buğulu gözler asla eskimez, hep trend kalır. Buğulu göz makyajı ile gizemli ve çekici bakışlara sahip olmak istemez misin? O zaman bize kulak ver.

Buğulu gözlere sahip olmak için öncelikle hangi renk fardan yardım alacağını belirlemen gerekiyor. Siyah göz kalemi ve siyah rimel ise buğulu gözlerin olmazsa olmazıdır.

Pratik bir buğulu göze kavuşmak istiyorsan siyah göz kalemini göz kapağına sür ve fırçayla dağıt, rimelle destekle. Gizemli ve cazibeli bakışlara artık sen de sahipsin.

5Highlighter kullan!

Bakışlarının daha etkili olmasını istiyorsan highlighter kullanmalısın. Highlighter’ı göz pınarlarına sürerek gözlerini olduğundan daha büyük gösterebilirsin. Ayrıca highlighter ile daha parlak bakışlara kavuşmak da mümkün. Dene ve gör!

6Gözlerini belirginleştir!

Gözüne primer ve göz farını uyguladıktan sonra gözlerin tam ortasına metalik renkte bir far sür ve dağıt. Bu ufak hile sayesinde gözlerin daha çok ortaya çıkacaktır.

7Kirpikler, kirpikler, kirpikler…

Göz makyajını tamamlamak için kirpiklerini maskarayla iyice ortaya çıkar. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerini kıvırmayı ise sakın unutma.

8Dağıt!

Kusursuz bir göz makyajının parolası dağıtmak. Etkili sonuç için farını dağıtarak uygula.

Buğulu göz makyajının püf noktası da dağıtma tekniği. Doğru bir göz makyajı için göz kapağına uygulayacağın far ya da kalemi temiz bir fırçayla iyice dağıt ve karıştır.

9Eyeliner ile vurgula!

Eyeliner’sız etkileyici bir göz makyajına sahip olamazsın. Günlük makyaj rutininde de kadınların sürekli kullandığı Eyeliner’la gözlerini vurgulayarak etkileyici göz makyajına kavuşabilirsin. Yap ve gör!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


× 8 = sekiz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.