Profesyonel Makyaj

0
1020

Profesyonel makyaj, gelin makyajı

Makyaj  belki de insanlık tarihi kadar eski bir alışkanlık. Güzel görünmek, farklı görünmek, özel günlerde süslenmek eski çağlardan bu yana arzulanan bir şey. İnsanlar bu amaçla bir çok farklı süs eşyasını , boyayı , renkli materyalleri yüzyıllardır kullanmış. Artık günümüzde makyaj, güzel görünmek kadar sağlıklı olmakla da özdeş görülüyor. Çünkü içgüdüsel olarak güzel olan sağlıklı olan anlamına geliyor. İnsanların kendi başlarına yaptıkları makyajın yanında çok özel günlerinde özel makyaj uygulamalarına ihtiyaç duymaları da çok rastlanan  bir durum. Profesyonel makyaj uygulaması yapan kimselere makeup artist deniliyor.  Gelin makyajı, fotoğraf çekimleri, defileler, TV ve Sineme çekimleri, manken ve modellere yapılan makyajlar profesyonel makyaj uzmanı make-up artistlerin işi.

Peofesyonel makyaj elbette klasik  malzemeler ile değil, profesyonel makyaj malzemeleri ile yapılıyor. Bu amaçla  kullanılan, pudra, kapatıcı, fondöten, allık, rimel vs. hepsi farklı olduğu gibi uygulama amacı ile kullanılan fırçalar süngerler ve makyaj temizleme ürünleri de farklılık gösteriyor.

İyi bir makeup artist tarafından yapılan makyaj , sizi çok farklı gösterir ve kıskanılacak kadar güzel bir görünüme kavuşursunuz. Hayranlık beslediğimiz bir çok ünlü yüz , aslında makyaj uzmanlarının başarılarının en büyük eserleridir.  Elbette  beraberinde iyi bir saç bakımı, cilt ve vücut bakımı da çok büyük önem taşır. 

Ülkemizde profesyonel makyaj ürünleri alanında dünyaca ünlü markalar bulunmakta. Bu markalar arasında en çok bilineni ise Mac Makyaj Ürünleri‘dir.

Gelin makyajı konusuna gelince, evlilik aşamasındaki her kadın hayatının bu en önemli anında kusursuz bir görünüm ve zarafet sahibi olmak ister. Gelinlik modeli ve saç ile uyumlu bir gelin makyajı yapmak kuaförlerde yapılabilecek kadar basit değildir. Üstelik yorucu bir düğün gününde, uygulamanın kendini koruması, gün ve gece boyunca bozulmadan etkisini devam ettirmesi ve kutlamaların sonunda sorunsuzca temizlenebilmesi de önemlidir.

Gelin makyajı ve profesyonel makyaj konusunda uzman makeup artist önerimiz :

https://www.facebook.com/makyajfircasi.profesyonelmakyaj?fref=ts

Ankara bölgesinde ve önceden planlamak kaydıyla Türkiye’nin her yerinde özel günlerinizde size en kaliteli şekilde hizmet verebilecek yetenekte olan Tevfik Bozdağ Bey’i sizlere gönül rahatlığı ile öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


+ 4 = on

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.