Güneşin Cilde Zararları Nelerdir?

0
805

Ultraviyole ışınları dalga boylarına göre kendi içlerinde UVA, UVB, UVC olarak tanımlanıyor. Atmosferden süzülen bu ışınlar cilt üzerinde birçok hasara yol açıyor. En bilinen hasarlara göz atacak olursak;

  • Cilt üzerinde yanıklar oluşturuyor,
  • Cildi yaşlandırıyor,
  • Kırışıklıklara yol açıyor,
  • Cilt kanseri riskini tetikliyor,
  • Gözde katarakt hastalığına yol açıyor,
  • Cildi kurutuyor.
  • Ciltte lekelere yol açıyor.

UV ışınlarının bu zararlı ışınlarına karşın güneşin en tepede olduğu 11:00 ila 16:00 arasında dışarı çıkmamalı, dışarı çıkma mecburiyetinde kalma gibi bir durumda gölgede kalmalı ve mutlaka yetkin bir güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremleri, sahip oldukları özel formüller sayesinde cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korurlar. Özellikle, Avene güneş ürünleri sahip olduğu yetkin formüllerle cildi UV ışınlarına karşı korurken, cilt sorunlarına karşı bakım yapıyor. Avene güneş kremleri, içeriğindeki termal suyun etkisiyle cildi yatıştırmaya, güçlendirmeye ve ferahlatmaya yardımcı oluyor. Özellikle cilt tipine özel geliştirdiği güneş ürünleri ile kullanıcılarının cilt ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

1. Avene Spf+50 Tinted Cream

Akışkan yapısıyla oldukça pratik bir şekilde kullanıma uygun Avene renkli güneş kremi, hassas ciltler için UV ışınlarından çok yüksek koruma sağlar. Cilt üzerinde beyaz iz bırakmaz ve suya dayanıklıdır. İçeriğinde güçlü antioksidanlar sayesinde cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcıdır. Renkli yapısıyla kullanım konforu açısından oldukça pratik olan ürün, yazın üst üste ürün kullanmak istemeyen kadınların cilt kusurlarını kamufle eder. Güneşe karşı cildinizi korumak ve üründen etkili bir şekilde faydalanmak istiyorsanız, evden çıkmadan yarım saat önce cildinizin güneşle temas edebilecek her bölgesine güneş kremini uygulamalısınız. Ayrıca güneş kreminin cildinizde etkisine devam edebilmesi için her iki saatte bir tazelemelisiniz.

2. Avene Very High Protection Fluide

UV ışınlarına karşı korumada hassas ciltler için özel seçenekler barındıran formülüyle oldukça nitelikli bir üründür. Sprey formuyla rahatlıkla uygulanabilir ve cilt tarafından kolay emilir. Paraben ve silikon içermez, suya dayanıklıdır. Özellikle güneşe çıkmadan yirmi dakika önce kullanılması önerilir. Güneşe çıkmadan tüm açık bölgelerinize uygulayın. Her iki saate bir tazelemeyi unutmayın.

3. Avene Réflexe Solaire

İçeriğindeki E vitamini ile cildi besler, sahip olduğu UV filtreleri ile cildi güneşe karşı korur. Son derece kolay emilen yapısı beyaz iz bırakmaz ve cilt üzerinde ağırlık yapmaz. Günlük olarak kullanabilirsiniz.

Avene Güneş Kremi Fiyatları

Avene güneş kremi fiyatları; ürünlerin kapasitesi, performansı ve rakiplerine bakıldığında oldukça ulaşılabilir fiyatlara sahiptir. Güneş bakımında oldukça yetkin formüllere sahip Avene ürünleri, diğer cilt sorunlarına özel bakım formülleri içerir. Avene ürünleri denemek için geç kalmayın, yazın ve güneşin keyfini doyasıya yaşayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


× 1 = iki

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.