6 Adımda “Daha İyi Hissetme” Rehberi

0
848

Şehrin kalabalığı, korna sesleri, trafik, plazalar, AVM’ler, sıkıcı toplantılar ve negatif enerji deposu insanlar, insanlar, insanlar… Ne kadar tanıdık geldi değil mi? Mutsuz hissetmek için şu saydıklarımızdan birine denk gelmek bile yeterli. Oysa hayat çok kısa ve yaşam insana verilmiş en değerli hediye. Bakış açını değiştirerek tüm bu olumsuzlukları ardında bırakabilir ve hayatın sana sunduklarını keşfedebilirsin.

“Kaderinin hâkimi ve ruhunun kaptanı sensin! İstediğin yaşamı kurabilirsin.” demiş Napoleon Hill. Hadi harekete geç ve gardını düşüren her şeyi nakavt et. Ve senin için hazırladığımız bu muhteşem rehbere göz at. Unutma, hayal ettiklerinin, hayat öz geçmişine başarı olarak yansıması senin elinde. Gücünden ilham almak için, tam bir teslimiyetle inan ve gülümse 🙂

Bu yazımızda senin için; “iyi hissetmek için ne yapmalı” rehberi hazırladık. E, hadi başlayalım o zaman 🙂

1. Spor Yap!

Fit bir vücuda sahip olmak insanı iyi hissettiren şeylerin başında gelir. Öz güvenin artmasını sağlayan spor, fiziksel sağlığı koruduğu kadar ruhsal sağlığını da koruyor. Dünya Sağlık Örgütü; 2005 yılında sporu, ruh sağlığını koruyucu önlemler arasına aldı. Koş, bisiklete bin, dans et yeter ki hareket et. “Nerede hareket, orada bereket diye boşuna dememiş atalarımız.”

Spor yapmaya çıkarken güneşten korunmak için mutlaka güneş kremi kullanmayı unutma.

2. Sağlıklı Beslen!

Sağlıksız beslenerek kötü, hantal bir vücuda mı sahip olmak istersin ya da sağlıklı beslenerek fit güzel görünen, hafif bir vücuda sahip olmak mı? Karar sana ait. Unutma, vücudun yediklerinin yansıması ve tükettiğin her türlü yiyecek ruhunu da etkiliyor.

3. Doğa Yürüyüşlerine Katıl!

Doğa, insanı dinginleştiriyor, rahatlatıyor, arındırıyor. Bunda yeşilin huzurun rengi olmasının da büyük payı var. Koşullar elverdiği sürece, belli periyotlarla doğa yürüyüşlerine katılmak ruhuna iyi gelecek.  Harekete geçmek için, geç kalma 🙂

Doğa yürüyüşlerinde ellerin ve yüzün çok çabuk kuruyabilir. Mutlaka nemlendirici kremlerini yanına al.

4. Cilt Bakımı Yap!

Aynaya baktığında güzel bir yüzle karşılaşmak herkesi mutlu eder. Güzel bir yüzün anahtarı ise cilt bakımında gizli. Haftanın belli günlerinde yapacağın cilt bakımıyla hem güzel bir cilde kavuşabilir, hem de müthiş iyi hissedebilirsin. Cilt bakımında ihtiyacın olan her türlü ürüne buradan ulaşabilirsin. Bir tık ötende. Hadi tıkla ve güzel görüne bir cilde sen de kavuş.

5. Hatalarınla Yüzleş, Kendini Sev ve Affet!

Mutsuz olan insanların çoğu, genelde geçmişte yaptıkları hataları unutamayanlar oluyor. Önemli olan hata yapmak değil, yaptığın hatalardan ders çıkarabilmek. Şarkı bile boşuna geçmiyor; “hatasız kul olmaz, hatamla sev beni.”

Kendini sevmenin ilk aşaması, kendini olduğun gibi kabul etmektir. Yaşam sana verilmiş en güzel hediye ve sen değerlisin. Unutma, dünyada senden bir tane daha yok.

Affet, affet, affet… Affetmek; koca bir insan yükünden kurtulmanın ilk aşaması. Affetmeyi öğrenerek sana hata yapan insanların negatif enerjilerinden arınabilirsin ve huzur dolu bir kalbe kavuşabilirsin. Her şey senin elinde ve sen bunu başarabilirsin. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


× sekiz = 56

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.