Bioderma Ürünleri

0
1704

Bioderma ürünleri

Bioderma Dermokozmetik ürünleri, ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmakla beraber, Avrupa ve bir çok başka batı ülkesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren oldukça köklü bir firmadır. Bioderma Dermatoloji Laboratuarı  20 yılı aşan bilimsel ve teknolojik birikimi ile sağlık çalışanlarına ve özellikle dermatoloji uzmanlarına , medikal dermatoloji alanında reçete edebilecekleri cilt , saç ve vücut bakım ürünleri geliştiriyor ve üretiyor.

Bioderma geçici ve yüzeysel çözüm girişimlerinin bir çok cilt sorununda  iyileştirici ve yardımcı bakım sağlamakta çok yetersiz kaldığı bilinci ile yola çıkmıştır. Bu nedenle her bir cilt problemini ve bizzat cilt tipini çok iyi inceleyen Bioderma, her cilt tipi ve her cilt problemi için spesifik ürünler üretmeyi ilke haline getirmiştir.  Bu doğrultuda, sektörde en geniş ürün çeşitliliğine sahip markalardan biri olmanın haklı gururunu taşıyan marka, Türkiye’de yaklaşık 13oo Eczane ile tüketiciye ulaşmaktadır.

Dermatolojik tedavi destek ürünlerinin yanı sıra, sağlıklı ciltlerin de günlük bakım ve korumaya ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Bu bilinçle yolan çıkan firma, güneş koruma ürünleri, bakım ürünleri, hijyen ürünleri ve çeşitli cilt bakım ürünleri de üretmektedir.

Bioderma Araştırma Laboratuarı

Yüksek nitelikli bilim adamları ve saygın bir operasyon ekibi  tarafından yönetilen bilimsel çalışmalar , INSERN yani  “Institut National de la Sante la Reccherce Medicale” yani  “Fransız Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Tıp araştırmaları kurumu”  , CNRS “Centre Nationel de la Recherche Scientifique  yani “Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi”  ekipleri ile beraber çalışmalar ve yeni projeler yürütmektedirler.  Bu çalışmalar sayısız ürün gelişime hayat veren değerli akademik eserlere dönüşmüştür.  Bunlardan  bazıları :

 • Deterjan içermeyen ilk şampuan Node Fluid,
 •  İlk cilt temizleme suyu olan Sensibio H2O ve Sebium  H2O misel sularıdır.
 • Güneş ışınlarına karşı uzun dönemli koruma sağlayan ilk bio-aktif içerikli güneş filtreleri Photoderm güneş koruma ürünleri  ,
 • sebum kalitesini yükselterek akne tedavisine destek olan ilk ürün olan Sebium Akn ve
 • Cilt kızarıklığının temel etkenleri üzerine etki gösteren Sensibio Ar ve Rosactiv formülüdür.

Bioderma Gelişimi ve yenilikçiliği bir yönetim tarzı olarak belirlemesi sayesinde sağlık personelini , eczacıları, ve doktorları birer bilgi kaynağı  ve proje ortağı olarak görür. Tüketicileri dinlemek ve onların sorun ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gelişimin ve başarının en önemli unsurlarından birisidir. Cilt bakımı , dermatolojk çözümler ve sağlıklı güzellik alanında liderlik Bioderma markasının hedefidir.

Bioderma Markasının  başarı kriteri karlılık değil, toplum sağlığına ve dermatoloji bilimine katkı sağlamaktır.

Ülkemizde ve genel olarak tüm dünyada Eczaneler bir ticari işletme olmanın ötesinde halkın en çok müracaat ettiği ve ilk planda danışman olarak gördüğü en güvenilir meslek dallarından birisi konumundadır. Bu durumun bilinci ile hareket eden Bioderma , eczacılarla ve eczane çalışanları ile güvene dayalı bir iş birliği içerisinde çalışır. Eczacı ve eczane teknisyenleri Bioderma dermokozmetik cilt bakım  ürünleri konusunda yeterli donanım ve bilgiye sahiptirler. Firma güvencesi sayesinde her türlü sorun ve şikayette doğrudan yetkilidirler ve tüketici ile en yakın temas halinde olan partner olarak görülürler.

Bioderma ürünler 4 ana grupta toplanabilirler:

 • Yağlanmaya ve akneye eğilimli ciltler için ürünler : Sebium Serisi kremler, yıkama jelleri ve Sebium H20 miceller solusyon, Photoderm Mat serisi güneş koruyucular. Sebium Global krem ve Pore refiner gözenek düzenleyici ürünler gibi.
 1. Hassas ciltler için ürünler : Sensibio Serisi, Sensibio kremler, Maskeler , Sensibio H2O temizleme suyu, Sensibio DS foaming jel temizleme ürünü. DS krem, Sensibio Göz çevresi kremi gibi ürünler.
 2. Nemsiz Ciltler için ürünler: Bioderma Hydrabio serisi ürünler, Hydarbio nemlendirici kremler, Hydabio nemlendirici göz çevresi bakımı , maskeler ve temizleme ürünleri, hassas ciltler için güneş koruma ürünleri gibi.
 3. Atopik ciltler ve hassas cilt problemleri için kullanılan Bioderma Atoderm serisi ürünler, vücut yıkama ürünleri , vücut nemlendiricileri ve bakım ürünleri
 4. Saç bakım ürünleri, kepek problemi için şampuanlar, yatıştırıcı şampuanlar, Node deterjan içermeyen şampuanlar, yağlı ciltler ve sebore problemi için özel şampuanlar
 5. Bioderma Güneş ürünleri

En çok satılan Bioderma Ürünleri :

Bioderma Sebium Akn Krem ,  Bioderma Sebium Global, Bioderma Sebium Foaming , Bioderma Sensibio H2O, Bioderma Sensibio AR krem, Bioderma Sensibio Maske, Bioderma Matricium Serum , Bioderma Senibio Göz çevresi kremi

Kaynak : http://www.dermoeczanem.com/bioderma , hızlı ve güvenilir dermokozmetik satış sitesi dermoeczanem.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


− bir = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.