Mustela Ürünleri

Mustela

Mustela ürünleri

Mustela ürünleri

Mustela ürünleri  Fransız dermokozmetik sanayisi tarafından dünyaya kazandırılan, hassas bebek ciltleri ve hamilelik dönemi için ürünleri ile meşhur bir markadır. Eczacılar ve Çocuk doktorları tarafından 50 yılı aşkın bir süre önce kurulmuş olan bu firma,  günümüzde dünya genelinde en çok tanınan , bilinen ve tercih edilen anne bebek ürünleri markasıdır.

Markanın ortaya çıkışı 1950’li yıllarda bebekleri için yetişkin ürünleri kullanmak zorunda kalan annelerin yaşadığı sorunları fark eden ve annelerin bebeklere özel ürünlere ihtiyaç duyması üzerine harekete geçen bir eczacı ve çocuk doktoru tarafından olmuştur.  Zamanla gelişen marka, her türlü bebek-çocuk bakım ürününün  yanısıra , hamilelik döneminde ve doğumdan sonra annelerin ihtiyaç duyduğu tüm bakım ürünleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Mustela ürünleri oldukça geniş ve tüm ihtiyaçlara hitap eden bir ürün çeşitliliğine sahiptir.  Doğal olarak bebek ciltleri yetişkin insan cildine göre önemli farklılıklar içerir. Bebek cildinin geçirgenliği yetişkinlere göre kat kat fazladır. Demek oluyor ki bebek cildi hem dışarıdan bazı maddeleri cilt aracılığı ile kan dolaşımına daha kolay emerek karıştırır, hem de ter, su gibi maddelerin daha kolay dışarı çıkmasına ve nem kaybına sebep olur.

Mustela Güneş Kremi

Mustela Güneş Kremi

Bebek cildi ışığa karşı, ph değişikliklerine karşı, suda bulunan bazı kimyasallara karçı çok daha hassastır. Bu nedenle bebekler ve çocuklar  için güneş ürünleri farklı olmalıdır.   Bebek cildinin yağ oranı farklıdır. Bebek cildinin yenilenme hızı farklıdır. Dolayısı ile bebek cildini yetişkinlerin cilt temizliğinde kullandığı ürünlerle temizleyemezsiniz.

Öyleyse bebekler yetişkinler için uygun olan ürünleri kullandıklarında ortaya farklı sorunlar çıkabilir. Atopik dermatit, kontakt dermatit , farklı mantar ve pişikler , konak oluşumu, cilt kuruluğu, isilik  gibi çok sık rastlanan bebek problemleri genelde uygun olmayan şampuan ve vücut temizleyicilerinin etkileri ile tetiklenir. Hassas bebek cildine göre formüle edilmiş özel bebek ürünleri sunan Mustela ürünleri bu nedenle tüm dünyada milyonlarca ebeveyn tarafından tercih edilmektedir.

Mustela Mineral içerikli güneş kremleri çocukların sağlığı ve güneşten korunmaları için oldukça beğenilen ve tercih edilen bir güneş koruma seçeneğidir. Mustela Markası tüm dünyada hem anne adayları hem bebekler hem de çocuklarına uygun bakım ürünleri arayan anneler için mükemmel ürünler sunar.

 

 

Mustela markasının en çok tercih edilen ürünleri arasında çatlak kremleri, çatlak önleyici bakım ürünleri, pişik bakımı, atopik ciltler için Stelatopia serisi, şampuanlar ve vücut yıkama ürünleri gelmekte. Mustela Dermocleansing Şampuan  en çok tercih edilen ve beğenilen çok amaçlı bebek temizleme ürünü.

Mustela ürünlerini bayii eczane ve www.dermoeczanem.com internet sitesinden indirimli olarak online ödeme ve taksit imkanı ile satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum girmek için cevaplayınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Follow Me

Menu Title