Etiket: sebium

Bioderma Sebium Krem

Bioderma Sebium Krem

Bioderma Sebium Akn

Bioderma Sebium Krem

 

Farklı cilt yapıları bulunan insanlar bu nedenle farklı dış görünüşe sahip olmaktadırlar. Sonuçta bazı ciltler çok kuru, bazıları ise çok hassas olabilmektedir. Bireylerde ciltlerinin yapısı gereği bu tarz bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bu dış görünüm özelliği özellikle yağlı ve akneli ciltlere sahip bireylerde oldukça kendini belli etmektedir. Zira söz konusu cilt tiplerinde sebum salgısının fazla oluşu nedeni ile cilt oldukça yağlı, parlak ve sivilceli olabilmektedir.

Cilt tipine uygun bakım uygulamalarının oldukça önem kazandığı günümüzde özellikle çeşitli markaların geliştirdiği ürünler büyük öneme sahiptir. Bu alanda etkinliğini kanıtlamış bir firma olmakla birlikte farklı cilt tiplerinin her türlü bakım uygulamaları için bir ürüne sahiptir.

Bioderma Kampanya 4 özellikle yağlı ve akneli cilt tipine sahip bireyler için hazırlanmış bir bakım paketi niteliği taşımaktadır. Bioderma Kampanya 4 içerisinde Bioderma Sebium Mat Krem, Bioderma Sebium Serum bulunmakla beraber Bioderma Sebium Foaming Gel hediye şeklindedir.

Bioderma Sebium Mat Krem yağlı, parlaklık özelliği bulunan ve karma cilt tiplerinde sebum salgısını kontrol altında tutarak uzun süre kalıcı mat görünüm sağlayan bir üründür. Temiz bir cilde uygulanması gün boyu etkisini yaşatabilen bioderma Sebium Mat Krem içerisinde sebum dengeleyici çinko glukonat ve keratin dengeleyici glikolik asit, salisilik asit bulunmaktadır.

Bioderma Sebium Serum ise keratolitik bakım etkisine sahip bir üründür. Özellikle söz konusu cilt tiplerinde var olan cilt kusurlarını düzeltici etkiye sahiptir. Hafif peeling etkisine sahip olan bioderma sebium Serum cildin düzensiz yüzeylerinin eşit bir görünüme kavuşmasını sağlar. Fluidactiv formülasyonu sayesinde sebum salgısını kontrol altında tutarak cildin doğal ışıltısını yeniden kazanmasına destek olur.

Sebium Foaming Gel ise paketin hediye ürünü olmakla beraber yağlı ve akneli ciltlerde sebum salgısını düzenleyerek temizlik etkisi yaratan jeldir. Sabunsuz ve non komedojenik yapıdadır. Deri ve göz ile iyi tolere edilir.

 

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium Yağlı ciltler için Ürünler

Bioderma Sebium Foaming Gel 

Cilt bakımı denildiğinde akla ilk olarak Fransız ürünleri gelmekle birlikte bunlardan öne çıkanları arasında bioderma firması gelmektedir. Merkez üssü Fransa’da bulunan firma oldukça profesyonel çalışma tarzı ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaktadır. Zira kendi laboratuarlarında uzman dermatologlar ile beraber kurumsal araştırma merkezlerinin uzmanları ile eş zamanlı çalışmalar yürütmektedirler. Bu sayede her türlü cilt tipi için ideal çözümler geliştirebilmektedirler.

Her türlü cilt yapısı için farklı bir ürün ağına sahip olan marka yağlı ve akneli cilt tipleri için Sebium serisini geliştirmiştir. Bu seri içerisinde bulunan Bioderma Sebium Foaming Gel ise karma ve yağlı cilt tiplerinde günlük kullanıma yönelik olarak tasarlanmış, deterjan benzer içeriğe sahip olmayan likit temizleyici üründür.

Bioderma Sebium Foaming Gel içeriğinde water, sodium cocoamphoacetate, sodium laureth sulfate, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-40 glyceryl cocoate, disodium edta, citric acid, zinc sulfate, sodium coceth sulfate, peg-7 glyceryl cocoate, copper sulfate, ginkgo biloba extract, sodium chloride, xylitol, fructooligosaccharides, mannitol, rhamnose, sodium hydroxide, propylene glycol, sodium methylparaben, sodium propylparaben, fragrance barındırmaktadır.

Renklendirici içermeyen ve non komedojenik yapıda olan bioderma sebium foaming Gel cildi derinlemesine temizlemenin yanında özellikle bayanlar için ideal bir makyaj çıkarıcıdır. Sabun bileşimi bulunmayan ürün bu özelliği sayesinde cildin hipolipidik katmanı ile uyum içerisinde çalışmaktadır. İçerdiği etkin çinko glukonat sayesinde sebum salgısını kontrol altında tutarak güçlü temizleme özelliğinin yanında cildi koruyucu etki de gösterir. Ayrıca cilt yüzeyini kurutmaz.

Bioderma Sebium Foaming Gel daha önceden nemlendirilmiş yüz bölgesi üzerine uygulanır. Uygulama ardından cilt iyice durulanmalıdır. Sonrasında ise yumuşakça kurulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Sabah ve akşam  günde iki kez bioderma sebium Foaming Gel ile ihtiyaç duyulan temizleme fazlası ile gerçekleştirilmiş olunur.

 Özellik:

Sebum düzenleyici Fluidactiv kompleksi sayesinde yağ sekresyonun azalmasına yardımcı olur ve cildi arındırarak nazikçe temizler. Yağ dengesinin düzenlenmesine destek olur. Sabun içermez. Yüksek bir yüz ve göz toleransına sahiptir. Komedojenik değildir.

Kullanım Şekli: 

Nemli cilde uygulayarak köpürtülür. İyice durulandıktan sonra nazikçe kurulanır. Sabah ve akşam kullanılabilir.

 İçerik: 

Aqua/Water/EAU, Sodıum Cocoamphoacetate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Dısodıum EDTA, Mannıtol, Xylıtol, Rhamnose, Gınkgo Bılabo Leaf Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cıtrıc Acid, Sodıum Chloride, Sodıum Hydroxıde, Propylene Glycol, Fragrance (Parfum). [BI 418V5].

Bioderma ürünleri Türkiye’de 1000’i aşkın eczanede satılmaktadır .

Kaynak :  www.bioderma.com.tr 

www.bioderma.com

Bioderma Kullananlar ve yorumları : http://bioderma-urunleri.blogspot.com/ 

Bioderma Cilt Bakım ürünleri kullananlar www.dermoeczanem.com sitesine yorum ekleyebilirler.

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium Akn

Bioderma Sebium

 

Bioderma Sebium Akn

Siyah nokta eğimli ciltler için sivilcelerin (aknelerin) ve siyah noktaların giderilmesine destek olan günlük bakım kremi.

 

 

 

 

Bioderma Sebium Akn Cream 30 ml

         Bioderma markası cilt bakımı konusunda insanların ihtiyaç duydukları çok çeşitli ürünlere sahip gelişmiş bir firmadır. Merkezi Fransa’nın Lyon kentinde bulunan Bioderma Dermatolojik laboratuarlarında konusunda uzman dermatologlar her gün yeni ürünler geliştirmektedirler. Bu sayede insanlar cilt bakımı sırasında ihtiyaç duyabilecekleri her türlü ürüne sahip olabilmektedirler.

        Bütün cilt tiplerinine uygun bakım ürünleri üreten marka çok geniş bir ürün ağına sahiptir. Bioderma Sebium Akn Cream de markanın en önemli ürünlerinden biridir. Bioderma Sebium Akn Cream büyük oranda siyah nokta eğilimine sahip cilt tipine sahip bireylerde günlük arındırıcı özellikleri bulunan  bir üründür. Düzenli bakım yapılmayan ciltlerde siyah nokta ve akne oluşumu daha sık ve şiddetli olur.

       Komedojenik olmayan yapısı bulunan bioderma sebium akn Cream içerdiği Fluidactiv kompleksi etkisi ile cilt yüzeyindeki sebum kalitesinin yükseltilmesine destek olmaktadır. Ayrıca akne ve siyah noktaların da başarılı şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Özellikle çinko glukonat içeriğinin etkisi ile ciltteki sebum miktarını dengeleyen ürün AHA esterleri ve salisilik asit bileşenleri ile cildi yenileyici özellik de göstermektedir. 

      Bioderma Sebium Akn Cream daha önceden temizlenmiş cilt yüzeyine günde bir ve ya iki kez uygulanmalıdır. Ayrıca makyaj uygulamalarında çok başarılı bir taban özelliğine de sahiptir.  

      Bioderma Sebium Akn Cream sayesinde özellikle ergenlik döneminde söz konusu sorunları yaşayan bireylerin günlük bakımı etkili şekilde gerçekleştirebilirler. Sonuç olarak cildinde herhangi bir sorunu bulunmayan bireylerin psikolojik olarak da sorun yaşaması engellenmiş olur. 

  Özellik:

 * Sebium AKN içeriğindeki patentli yağ düzenleyici kompleks Fluidactive ile sebum kalitesinin ve dengesinin düzenlemesine yardımcı olur. Böylece lekelerin ve siyah noktaların ve oluşumunun yavaşlatılmasına katkıda bulunur.

* Sebium AKN lekelere neden olan, bazende dermatolojik tedaviye direnç gösteren mikroorganizmaların ve aknelerin çogalmalarını engellemeye yardımcı olur.

*  Kerato düzenleyici aktif içeriği sayesinde cilt gözeneklerini derinlemesine temizler, cilt kusurlarını gidermeye yardımcı olur.

 Kullanım Şekli:

Sebium H2O ya da Sebium Foaming Gel ile önceden temizlenmiş cilde günde 1 ve ya 2 göz bölgesine gelmeyecek şekilde uygulanabilir. Mükemmel bir makyaj tabanıdır.

  İçerik:

Bioderma Sebium Akn Cream bileşiminde :

water, di-c12-13 alkil malate, c12-13 alkyl laktate, dipropilene glycol, alum. starch octenilsuccinate, glycerin, ptfe, salicylic acid, xylitol, zinc gluconate, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, glycyrrhetinic acid, mannitol, ginkgo biloba extract, fructooligosaccharides, rhamnose, behenyl alcohol, polyacrylamide, sodium hydroxide, arachidyl glucoside, c13-14 isoparaffin, xanthan gum, propylene glycol, laureth-7, dodecyl gallate, fragrance bulunmaktadır.

Kaynak :

http://www.bioderma.com/tr/nc/ueruenler/yenilikler/category/579.html

Bioderma

Bioderma Ürünleri

Bioderma Ürünleri

Bioderma

Bioderma Ürünleri

Cilt vücudumuzu sarmalayan organımızdır. 3 tabakadan oluşmakla beraber her tabaka kendi içinde görevlere sahiptir. Her tabakanın görevlerini düzenli şekilde yerine getirmesi sayesinde cilt kusursuz şekilde görevlerini tamamlayabilmektedir. Ancak her tabakanın çeşitli beslenme ve bakım ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu bakım ve beslenme doğru şekilde sağlanamazsa belirli bir süre sonra cilt görevlerinde aksaklıklar göstermeye başlar. Ardından şeklinde bozulmalar meydan gelir.

Bu oluşumlara izin vermemek adına cilt yapısına uygun ve düzenli bir bakım şarttır. Bunun farkında olan Bioderma firması ise uzman dermatologlar eşliğinde her cilt tipini ayrıntılı şekilde analiz ederek ihtiyaçlarına yönelik özel bakım ürünleri geliştirmiştir.Bütün bioderma ürünleri Fransa’nın Lyon kentindeki  laboratuarlarında geliştirilmekle beraber ülkemizde  Bioderma Sensibio H2O, Bioderma Sebium akn, bioderma serum, bioderma krem gibi ürünlere www.dermoeczanem.com sitesinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

(daha&helliip;)

Menu Title