Etiket: mustela

Bebeklerde konak problemi

BEBEKLERDE KONAK

Bebeklerde konak önemli bir sağlık sorunudur

Bebeklerde konak önemli bir sağlık sorunudur

Diğer yaş grupları ile karşılaştırılırsa   bebeklik dönemi , insan hayatı boyunca cilt organının en hassas olduğu dönemdir. Bebek cildinin, keratin katmanının çok fazla ince olması ve dış ortamla uyumlu  dengeli bakteri ve mantar florasının henüz oluşmamış olması  yüzünden  , doğumdan itibaren bebek cildi karşılaştığı her bir etken ve temas sonrasında değişik cilt problemleri yaşama riski ile karşı karşıyadır. Özellikle doğumdan sonraki ilk 3 ay bu riskin en yüksek olduğu dönemdir. Devamında ilk 1 yaş tamamlanarak cildin keratin tabakasının kalınlaşması ve cilt florasının dengeye oturması  süresince bu risk sürekli mevcuttur.  Bu dönemde ilk yapılması gereken şey öncelikle bebek cildini korumaktır.  Karşılaşılan ilk sorunlardan biri de konak problemidir. Cilt yağlanmasının arttığı sıcak ve nemli hava koşulları ile beraber  çoğalan maya mantarları (malessizia globosa) da bebeklerde konak oluşuma sebep olur. Yetişkinlerdeki kepek ve seboreik dermatit etkeni de aynıdır.

Bebek cildi nasıl korunabilir?

Bebek kıyafetlerinin özellikleri, banyo amacı ile kullanılan materyaller, bebeğe temas eden eller, beslenme esnasında cildin gıda ile teması öncelikle dikkat edilmesi gereken bebek bakım unsurlarıdır. Son yıllardaki giyim ve kimya sanayinin gelişimi çok üzücüdür ki, doğal cilt ve insan sağlığı ile uyumlu olmaktan uzak giyim malzemeleri ve deterjanların üretimi ile sonuçlanmıştır. Temizlik maddeleri ve gıda sektöründe kullanılan kimyevi boyalar ve koruyucular da büyüme çağındaki bebekler ve çocuklar kadar yetişkinlere de zarar vermektedir.

Konak nasıl bir cilt problemidir?

Bebek hayatının ilk  döneminde bebeklerde çok sık ortaya çıkan bir deri rahatsızlığı  da konaktır, Tanım olarak “seboreik dermatit”tir. Nedeni bebeğin cildinde çoğalan bazı küf mantarlarının sebep olduğu lezyonlar olmakla beraber tam mekanizması aydınlatılmış değildir. Çoğunlukla doğumdan sonraki  ilk haftalar da başlar, 2-3 ay içinde azalarak kaybolur , nadiren bir yıla kadar uzayabilir.

Konak hangi cilt bölgelerinde  oluşur?

Konak, çoğunlukla saçlı deride görülen bir deri rahatsızlığıdır. Nadir de olsa yayılım gösterebilir ve burun, kaş, kulak ve yanak bölgelerinde  görülebilir. Yayılım göstermesi, hastalığın daha ağır geçeceği anlamına gelmez. Konağın, görüntüsü dışında cilde veya bebeğe zararlı bir etkisi yoktur. Çoğunlukla kaşıntı ve huzursuzluk yapmaz, bebeğin günlük yaşamını etkilemez, saç kaybına neden olmaz.

Konağın belirtileri nedir?

Cilt  normal yapısını kaybeder, kızarıklıklar  ve cilt üzerinde aşırı yağlı ve pullu görüntü hakimdir. Pullanmanın kalınlığı arttıkça altındaki cildin kızarıklığı daha belirginleşir ve cilt, dış etkenlere açık  ve enfeksiyon oluşumuna karşı zayıf hale gelir.

Konak nasıl geçirilir. ? Bebeklerde konak ne kadar sürer

Konak oluşan saç derisinin düzenli olarak mümkünse her gün  koku içermeyen,  renklendirici içermeyen özel bir şampuanla  yıkanması ve yumuşak bir tarakla taranması iyileşmesini çabuklaştırır. Banyo dışında günde 2-3 kez yumuşak bir tarakla taramak, pullanmanın kaybolmasına yardımcı olur.   Konak tarağı kullanmak yardımcı olabilir. Bazen konak problemi aylar boyunca devam edebilir. Ancak genelde 1 yaşından sonra bebek cildi konak oluşumunu kendi savunması ile önleyebilir hale gelir.

Konak tarağı , satın almak için tıklayın

 

Saçlı derideki pulların tek seferde temizlenmeye çalışılması durumunda  pullanmanın kalın olduğu bebeklerde alttaki hassas cilt açığa çıkıp zarar görebileceği için tavsiye edilmez. Bu nedenle günlük banyolarla pullanmış bölgeyi  7-10 gün içinde temizlenmesi alttaki cildin düzelmesi için ihtiyaç duyulan  zamanı sağlayacaktır. Pullanma azaldıkça, altta ortaya çıkan hassas deriyi  korumak uygun bebek ürünleri kullanmak gerekir.

Konak probleminde, özel olarak hazırlanmış şampuanlar  kullanılmalıdır. Konak temizliği için kullanılacak tarağın da özel seçilmesi gerekir. Bu amaçla kullanılabilecek ürünlerden birisi de Mustela ürünleri tarafından üretilen   şampuan ve kremleri tercih edebilirsiniz. 

Mustela Konak giderici kremMustela Kerato Regulating Krem

Mustela Çatlak Kremi

Mustela Stretch Marks Double Action

Mustela Çatlak Önleyici Krem

Mustela Strech Marks Double Action Çatlak Kremi 

Her alanda olduğu gibi bayan ve erkek bireylerde sonuçları itibari ile farklılıklar görülen bir aktivite de cinsel yaşamdır. Zira erkek sadece boşalma olayını yaşama ile kalmaktadır. Oysa bayan birey uygun şartlar altında hamile kalabilmektedir. Zira bu andan itibaren zorlu 9 aylık bir süreç bayanları beklemektedir.

Söz konusu sürecin bayanlar açısından zorlu geçmesinin yegane nedenleri ise değişen hormonlar, alınan aşırı kilolar ve alışılmadık yaşam tarzı gösterilebilir. Zira bu etkenler en çok bayanların cilt yapısını olumsuz etkilemektedir. Özellikle cilt yapısında çatlaklar ve sarkmalara neden olan bu sorunlar önlem alınarak giderilebilir ve ya kontrol altında tutulabilir.

İş bu kontrolü ise çeşitli destek ürünleri aracılığı ile sağlamak mümkündür. Mustela Strech Marks Double Action da bayanların hamilelik sürecinde karşılaşabilecekleri çatlak ve sarkmaları giderici ve önleyici özelliklere sahip bir üründür.

Mustela Strech Marks Double Action çatlak oluşumunu önleyici bakım kremi özellikle göğüs, karın, basen ve kalça bölgelerinde hamileliğin neden olduğu cilt çatlaklarını önlemeye ve yeni oluşan çatlakları gidermeye yardımcı olmaktadır.

Mustela Strech Marks Double Action çatlak oluşumunu önleyici bakım kreminin etkili formülasyonu; elastoregulator, nemlendirici, AHA ve besleyici yağları barındırmaktadır. Bu etkili bileşenler sayesinde cildin sahip olduğu elastikiyeti geri kazandırma konusunda bir hayli iddialı olan Mustela Strech Marks Double Action çatlak oluşumunu önleyici bakım kremi ayrıca içerdiği silisyum, eser maddeler, sophora jaonica kompleksi sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesini tetikleyici özelliğe sahiptir.

Giysilerde leke ve iz bırakmayan Mustela Strech Marks Double Action çatlak oluşumunu önleyici bakım kremi emzirme döneminde de güvenle kullanılabilen bir ürün olması ile annelerin bir numaralı yardımcısıdır.

Özellik:

* Hamileliğin başlangıcından doğumu takiben ilk 1 ayın sonuna kadar önleyici bakım olarak kullanılır.
* Masaj yapmaya elverişli yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Patentli formülündeki besleyici ve yumuşatıcı yağlar cildin esnekliğini ve sıkılığını yeniden keşfetmesine yardımcı olur.
Kullanım Şekli:

Hamilelik süresince ve doğumdan sonraki bir ay boyunca karın, göğüsler, baldır, basen ve kalça gibi çatlak oluşumuna elverişli bölgelerde dairesel hareketlerle masaj yapılarak günde 2 kez uygulanır. Giyisilerde leke yapmaz ve uyguladıktan kısa süre sonra giyinmenixe olanak verir.

İçerik:

Aqua, Maleato De Alquil DI-CI 12-13, Cocoato De Etilhexilo, Alcohol Cetearilico, Carbonate Dicaprilil, Proteina Hidrolizada De Soja, Butilenglicol, Cera de Abeja, Laureth-23, Galactoarabina, Manteca De Karite (Butyrospermum Parkii), Estearate De Glicerilo, 1,2-Hexanodiol, Alcohol Cetilico.

Mustela Çatlak Kremleri‘ni www.dermoeczanem.com dan satın alabilirsiniz.

mustela

Mustela Ürünleri

Yeni doğan bebekler yapıları gereği bütün ihtiyaçlarını belirli bir erişkinliğe ulaşıncaya kadar anne ve babalarından karşılarlar. Bu nedenle bebek bakımında anne ve babalara büyük görevler düşmektedir. Oldukça zorlayıcı bu dönemde bebeklerini en iyi şekilde büyütmek isteyen anne ve babalara yardımcı olabilecek çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bunları bir çatı altında toplayan mustela firması özellikle anne ve bebek sağlığı konusunda oldukça gelişmiş bir konsepte sahiptir.

Mustela firması 1950 yılından bu yana bütün bilgi ve birikimini anne ve bebek sağlığı üzerine harcayarak bu alanda çok faydalı ürünler geliştirmiştir. Özellikle her ürettiği ürünü kimin için ürettiğinin bilincinde olarak gerçekleştiren marka bu alanda seçilmiş markalar arasına girmeyi başarmıştır. www.dermoeczanem.com sitesinde mustela ürünleri adı altında bütün bu destek ürünlerine ulaşmak mümkündür.

Mustela ürünleri ülkemizde de 1000’den fazla eczanede bulunmaktadır. Yüzlerce çocuk doktoru, kadın doğum uzmanı ve cilt hastalıkları uzmanı Mustela ürünlerini hem annelere hem de bebeklere güvenle önermekte.

Hamilelik dönemi ve doğum sonrasında annelere kolaylık sağlayan , çatlak koruyucu kremler, göğüs ucu bakım kremleri, doğum sonrası sıkılaştırıcı ve nemlendiriciler çok beğenilen ve kullananların memnun kaldığı ürünler.

Bunun yanı sıra, bebekler için doğumdan itibaren kullanılan temizleme mendilleri, şampuanlar, konak giderici şampuan, pişik kremleri, atopik cilt problemlerine sahip  çocuklar için özel bakım ürünleri annelerin yorumlarında hem tam puan alan ürünler olarak geçiyor.

 

 

Menu Title