Etiket: leke tedavisi

Cilt lekelerinden kurtulun

Cilt lekeleri- Güneş lekeleri

Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri – Hiperpigmentasyon

Yaz boyunca yoğun güneş ışığına maruz kaldınız. Eğer cildiniz hassas ve lekelenmeye eğilimliyse, siz de düzenli güneş kremi kullanmayı ihmal ettiyseniz cildinizde lekeler oluşmuş olabilir. Güneş ışığı gibi cilt üzerinde lekelere sebep olan yapay ışıklar da mevcut.

Ciltleri lekelenmeye en müsait olanlar hamileler ya da hormon içeren ilaç kullananlar. Örneğin doğum kontrol ilaçları ya da adet düzenleyiciler. Öte yandan normal yaşamınızı güneşten uzak kapalı alanlarda geçiriyorsanız, arada bir güneşe çıkıp doğrudan güneş ışığına uzun süreli maruz kalıyorsanız o zaman sizin cildiniz de güneşe hazırlıksız yakalanan şanssız ciltlerden olacak.

Aslında yaratılış gereği hepimiz güneşe karşı doğal bir koruma kalkanına sahibiz.  Ancak bu koruyucu kalkan güneş ışığı ile temas ettikçe etkin hale geliyor.  Normal bir mevsimsel döngü içerisinde kıştan çıkarken her geçen gün biraz daha yoğun güneş ışığı ile temas ederek bu doğal koruyucu kalkanın yeterince rahat oluşması önemli. Ancak günümğz insanı gündüzü kapalı ortamlarda çalışarak geçiriyor, hatta eğlenceler dahi kapalı ortamlarda yapılıyor. Derken aniden bir gün güneşe maruz kalırsanız, o zaman hazırlıksız cilt ister istemez lekeleniyor.

Cilt lekeleri nasıl tedavi edilir.

Güneşten korunmak için en az spf 50 kremler kullanmanız lekelerin derinleşmemesi için önemli. Bunun yanında hiperpigmentasyonu önlemek için kullanılan bir çok krem ve serumlar mevcut.

Bu ürünlerden bir kısmı melanin sentezini engellerken, bir kısmı ise renk açıcı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda cilt yüzeyini yenileyici soyucu maddeler ve antioksidan maddeler içerirler.  C vitamini leke tedavisinde oldukça sık kullanılan ve dermokozmetik cilt bakımı ürünlerinde çok sık kullanılan bir antioksidan maddedir.

Eczane kaynaklı dermokozmetik ürünlerde glikolik asit, glikolaktik asit, Ascorbik asit gibi etken maddelere sık sık rastlarsınız.

Şunu asla unutmayın, lekeye yatkın ciltler için iyi bir güneşten koruyucu ürün kullanmak şarttır. Leke giderici tedavi için en uygun zaman ise eylül sonu gibi başlamaktır.

Devamını Okumak İçin TIKLAYINIZ

DDF Leke giderici

DDF Discoloration Reversal Moisturizer 

DDF Leke Kremi

DDF Discoloration Reversal Nemlendirici

Ürün ismi: DDF Discoloration Reversal Moisturizer

Özet bilgi: tüm ciltlerin kullanımına uygun leke açıcı gece kremi

Marka:  DDF

Ürün hacmi : 30ml

Etki alanı: Leke açıcı, nemlendirme, antioksidan

Kullanıma uygun ciltler : Tüm ciltler, lekeli ciltler

DDF Online Eczane Satış :

http://www.dermoeczanem.com/ddf-discoloration-reversal-moisturizer-50-g%7C-indirimli-leke-giderici

DDF Discoloration Reversal Moisturizer ürün açıklaması:

Tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak geliştirilen, DDF Leke giderici ,leke açıcı gece bakım kremidir.
Devamını Okuyun!

Cilt Lekeleri

Leke tedavisi

Hiperpigmentasyon Cilt Leke’leri

nedir ?

 

Cilt lekelerine ne sebep olur.

 

Cilt lekeleri melanin pigmentinin cilt tarafından düzensiz ve aşırı miktarda üretilmesi sonucu ortaya çıkan koyu renkli ve dağınık bir cilt tonu ile kendini gösteren bir cilt problemidir. Leke problemi oldukça önemli bir estetik – kozmetik problemdir

Melanin ciltte doğal olarak üretilir. Bu madde cildimize doğal rengini veren maddedir. Melanin pigmentinin hiç üretilemediği durumlarda cilt tamamen beyaza yakın açık renkli olur ve bu rahatsızlığa Vitiligo adı verilir.

Vitiligo rahatsızlığı

Vitiligo

Esmer tenli kişilerde cilt lekelerinin ve hiperpigmente alanların oluşum riski daha fazladır. Ancak Zenciler de dahil tüm ırklarda cilt lekeleri görülebilir.

 

Hipermigmentasyon oldukça sık görülen ve aşağıdaki isimlerle de adlandırılan problemlere sebep olur.

Pigmentasyon Lekeleri ( Lentigo Solaris)

Melasma

Chloasma

Koyu Lekeler (café-au-lait macules)

Yaş Lekeleri  (lentigo senilis)

Akne İzleri

Çillenme

Çillenme kahverengiden siyaha kadar değişen (daha&helliip;)

DDF Leke

DDF Leke giderici cilt bakım ürünleri

DDF Leke tedavisi

DDF Leke serisi ürünler

 

Leke tedavisine destek dermokozmetik ürünleri arasında en çok tercih edilenleri de DDF leke serisi ürünlerdir. Bu ürünlerin başlıcaları DDF Brightening Cleanser Temizleyici , DDF Dark Spot Minimizer Serum, DDF discoloration Reversal Moisturiser , DDF Erase Eye gel adlı ürünler olarak sayılabilir.

 

DDF Erase Eye Gel 14.2 gr Göz Çevresi 

Amerika’da 1991 yılında kurulmuş olan bu marka zaman içinde Procter & Gamble çatısı altına geçmiştir. Bu değişim beraberinde markanın ürünlerinde de kendini göstererek son derece etkili ve özel ürünler ortaya çıkmıştır. (daha&helliip;)

Menu Title