Etiket: hamilelik çatlakları

Lierac Phytolastil

Lierac Phytolastil

Lierac Çatlak Kremi

Lierac Phytolastil Jel

 

 

 

 

 

Lierac Phytolastil Jel hamilelik ve farklı sebeplere bağlı olarak oluşan çatlakların önlenmesi ve giderilmesinde en etkin yollardan birisi.

 

 

 

Lierac ürünleri Avrupa ülkelerinde çok uzun yıllardır en seçkin dermokozmetik markalarından birisi olmasına rağmen ülkemizde öncelikle çatlak tedavisi ürünleri ile tanınıyor. Hamilelik çatlakları konusunda tüm dünyada en çok tercih edilen ürün olan Phytolastil çatlak kremi  Belki de bunun sebebi markanın dermokozmetik ürünlerinin eczane yerine alışveriş merkezlerinde ilk satışa başlanmış olması. Fakat artık Lierac Ürünleri Salute Grup bünyesinde bizzat Fransız Lierac Paris tarafından Türkiye pazarına ve yeniden sadece eczaneler üzerinden satılmaya başlanıyor.

Bu şekilde marka hak ettiği yerini alarak Türkiye Dermokozmetik pazarında tekrar pay sahibi olmayı hedefliyor. Markanın Avrupa’da çok tercih edilen erkek ürünleri serisi de bulunuyor, fakat bu serinin Türkiye’de pazarlanıp pazarlanmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Diopti Göz çevresi bakım serisi  markanın en çok beğenilen ürünleri arasında. Bunun yanısıra, Nemlendiriciler, Matlaştırıcı bakım, anti-age bakım, lifting etkili kremler, gündüz ve gece bakım ürünleri, makyaj temizleyici ürünler gibi, oldukça geniş bir ürün listesine sahip.

Lierac ürünleri aynı zamanda bazı online eczane sitelerinde de satılmakta.

Kaynak:

http://www.dermoeczanem.com/Lierac

  Cilt bakımı konusunda Fransız uzmanların oldukça üstün ürünler ürettikleri herkes tarafından bilinmekte ve takip edilmektedir. İnsan cildini çok iyi analiz eden ve neye ihtiyaç duyduğunu iyi tespit eden birçok Fransız dermatolog çeşitli cilt bakım ürünleri geliştirmektedir.

  Lierac da Fransız dermatologlar tarafından geliştirilen etkileyici cilt bakım markalarından biridir. Lierac ürünleri olarak göğüs bakım ürünleri, anne ve bebek bakım ürünleri, hamilelik dönemi bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, leke giderici bakım ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesi bulunmakla birlikte www.dermoeczanem.com sitesinde lierac ürünleri satışı gerçekleşmektedir.

Mustela Çatlak Kremi

Mustela Çatlak Kremi

Mustela Stretch Marks Double Action

Mustela Çatlak Kremi

Her alanda olduğu gibi bayan ve erkek bireylerde sonuçları itibari ile farklılıklar görülen bir aktivite de cinsel yaşamdır. Zira bu andan itibaren zorlu 9 aylık bir süreç bayanları beklemektedir.

Söz konusu sürecin bayanlar açısından zorlu geçmesinin yegane nedenleri ise değişen hormonlar, alınan aşırı kilolar ve alışılmadık yaşam tarzı gösterilebilir. Zira bu etkenler en çok bayanların cilt yapısını olumsuz etkilemektedir. Özellikle cilt yapısında çatlaklar ve sarkmalara neden olan bu sorunlar önlem alınarak giderilebilir ve ya kontrol altında tutulabilir. (daha&helliip;)

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik döneminde oluşan çatlaklar

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik dönemi vücudun bir çok açıdan zorlandığı ve keskin değişimlere uğradığı zorlu bir dönemdir. Uygun beslenme ve uygun hamile bakımı yapılmadığı durumlarda , anne adayları bir takım önemli sorunlara maruz kalabilir.

Demir eksikliği nedeni ile oluşan anemi yani kansızlıklar, yeterli ve dengeli beslenememeye bağlı , ya da kusma bulantı nedeni ile yaşanan dengesizlikler , yeterli kalsiyum alınmadığı için oluşan kemik ve diş problemleri , saç ve cilt ile ilgili yaşanan sorunlar bunların başlıcalarıdır.

Hemen hemen her hamilelikte yaşanan gebelik çatlakları , hamilelerin en sık yaşadıkları ve izlerini ömür boyu taşımak durumunda kaldıkları cilt sorunudur. Özellikle karın bölgesi ve göğüs altları, baldırlar basen ve kalça bölümünde görülen bu çatlaklar, cildin elastikiyet sınırının aşıldığı, hamilelik ve hızlı kilo alınan dönemlerde, ergenlik çağında oldukça sık görülen problemlerdendir.

Gebelik Çatlakları

Esasen gebelik çatlakları önlenebilir cilt problemlerindendir. Hamilelik çatlaklarını önlemek için, hamileliğin ilk aylarından itibaren iyi bir bakım gereklidir. Hamileliğin 4. ayından itibaren kullanılan çatlak önleyici jel ve kremler bu amaçla kullanılabilecek en uygun ürünlerdir.

Aralık 2012 Ürün Fiyatları

 Mustela  Mustela    Mustela Stretch Marks Intensive Action 75ml    52,42 TL   Stoklarımızda
 Anne ürünleri  Lierac    Lierac Phytolastil Çatlak Önleyici Ampul    110,33 TL   Stoklarımızda
 Lierac  Lierac    Lierac Phytolastil Çatlak Tedavisi için Jel 3lü paket     117,00 TL   Stoklarımızda
 Lierac  Lierac    Lierac Phytolastil Çatlak Tedavisi için Jel 2 li paket     85,32 TL   Stoklarımızda
 Lierac  Lierac    Lierac Phytolastil Çatlak Tedavisi için Jel 100 ml    44,24 TL   Stoklarımızda
 Babe Ürünleri  Babe    Babe Çatlak Tedavisi Kremi 200ml   59,48 TL   Stoklarımızda
 Hamilelik Çatlakları  Mustela    Mustela Stretch Marks Double Action 150 ml    yeni ürün kampanya 59,92 TL   Stoklarımızda
 Babe Ürünleri  Babe    Babe Çatlak Tedavisi Kremi 2’li Paket     109,80 TL   Stoklarımızda
 Babe Ürünleri  Babe    Babe Çatlak Tedavisi Kremi 3’lü Paket     150,98 TL   Stoklarımızda
 Mustela  Mustela    Mustela Stretch Marks Double Action 3 Al 2 Öde (3x150ml)   yeni ürün kampanya  160,60 TL   Stoklarımızda
 Mustela  Mustela    Mustela Stretch Marks İntensive Action 3 Al 2 Öde (3x75ml)   yeni ürün kampanya  140,50 TL   Stoklarımızda
 Vücut Bakımı  Elancyl    Galenic Elancyl Prevention Vergetures (Çatlak Önleyici) 150ml   55,25 TL   Stoklarımızda
 Çatlak Tedavisi  Elancyl    Galenic Elancyl Correcteur Vergetures (Oluşmuş Çatlaklar İçin) 75ml   55,25 TL   Stoklarımızda
 Çatlak Tedavisi    Celastil Karın ve Vücut Çatlak Jeli 100ml    54,60 TL   Stoklarımızda
 Caudalie  Caudalie    Caudalie Firming Concentrate – Sıkılaştırma etkili yağ    52,00 TL   Stoklarımızda

Düzenli olarak bu ürünleri kullandığınızda hamilelik çatlaklarından çok büyük oranda korunmuş olursunuz. Buna rağmen çatlak oluşumu görülürse, Mustela Stretch marks intensive action, Lierac Phytolastil Ampül,  Elancyl Correcteur Vergetures, Babe çatlak Kremi gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Çok derin çatlaklar için gebelik sonrası lazer tedavisi  uygulanabilmekte.

 

Menu Title