Etiket: dermalogica

Akne Sivilce için cilt temizleme ürünleri

Akne sorunu yaşayan yağlı ya da karma ciltler için temizleme ürünleri

akne-sivilce-problemli-ciltler

Akne büyük oranda yağlı ciltlere ait bir sorundur.  Tıbbi adı Acne Vulgaris’tir. Halk arasında sivilce olarak telaffuz edilir.  Ergenlik dönemindeki hormonsal değişikliklere bağlı  olarak şiddetlenir. Bazen kistik akne denilen iltihaplı ve şiddetli lezyonlara dönüşebilir. Ancak akne sadece ergenlik dönemine ait bir sorun değildir. Her yaşta cilt akne oluşumuna neden olan sorunlarla karşılaşabilir.

Özellikle stres, kadınların adet dönemleri, iyi temizlenmeyen ciltler, aşırı yağ salgısı ve cilt yüzeyinin yeterince yenilenmiyor olması akne oluşumuna zemin hazırlayan etkenlerden bir kaçıdır.  Dolayısı ile akne ve yağlanma sorunu yaşayan , sivilceye eğilimli ciltlerde, cilt  temizliği büyük önem taşımaktadır. Bu tip ciltler için seçilecek cilt temizleme ürünlerinin sebum sengeleyici , yağ salgısını düzenleyen, cildin üst tabakasındaki ölü dokunun gerektiği şekilde arınmasını ve yenilenmesini sağlayan, kısmen antiseptik özellikler taşıyan, bunun yanında tahriş edici olmayan , cildi aşırı kurutmayan özelliklerde olması gerekir.

Bu istenen amaca yönelik olarak, Akne sivilce problemi yaşayan yağlı ve karma ciltler için önerilen dermokozmetik cilt temizleme ürünleri, temizleme ajanlarının yanı sıra  Salisilik Asit, Glikolik asit gibi soyucu etkileri olan Alfa ve Beta hidroksi asitler  içerebilirler. Cilt bakımı ürünlerinde çok tercih edilen bu maddeler ancak çok üstün teknoloji ile işlenip sunulabilirler.

Aşağıda sizin için derlediğimiz  en çok tercih edilen ve kullananlardan olumlu yorumlar alan, dermatoloji uzmanları tarafından da en çok önerilen cilt temizleme ürünlerinden bir kaçı hakkında bilgiler sunuyoruz :

 

 

Dermalogica Clearing Skin Wash 250 ml

 

Dermalogica Clearing Skin Wash

Dermalogica Clearing Skin Wash

 

Ürün ismi: Dermalogica clear skin wash

Özet bilgi: Akneli ve  sivilceye eğilimli ciltler için temizleyici

Marka: Dermalogica

Ürün hacmi: 250ml

Etki alanı: temizleme, akneye sebep olan bakteriyi azaltma, sivilceleri azaltma

Kullanıma uygun ciltler:Akneli ve sivilceye eğilimli ciltler

 

Dermalogica clear skin wash ürün açıklaması:

Ciltteki aşırı yağı ve yağlanma oluşumunu, komedonları ve sivilceleri kontrol eden cilt temizleyicidir.

Sivilce oluşumunu engeller, cildi rahatlatır, ferahlık verir.

İçeriğindeki salisilik asit, doğal eksfoliasyon sürecini uyarır, tıkanmış folikülleri temizlemeye ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Aknenin sebep olduğu bakterileri engeller ve akne oluşumunun önüne geçer.

 

Uygulama şekli / öneriler:Dermalogica çift temizlemeye Precleanse ile başlayın.

Bir bezelye tanesi büyüklüğündeki ürünü nemli ellerinizle köpürtün.

Özellikle yağlı ve birikimli bölgelere yoğunlaşarak nemli yüze ve boyuna dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Skin Purifying Wipes veya önerilen Dermalogica MediBac ClearingTM rejimi ile devam edin.

Göz çevresinden kaçının. Ilık su ile iyice durulayın.

Kullanım sıklığı: Günde 2 kez (sabah ve akşam) uygulayabilirsiniz.

Aktif ürün bileşimi:  Salicylic Acid, Naturally-Antiseptic Extracts of Balm Mint & Eucalyptus Devamını okumak için TIKLAYINIZ

Dermalogica Age Smart

Dermalogica Age Smart  Anti-age ürünler

Dermalogica , ABD’den ithal edilen seçkin bir selektif dermokozmetik markası. Dermalogica kullananlar bir daha asla vazgeçemiyor desek gerçekten haksız sayılmayız.  Zira internette dermalogica kullananların yorumlarına bakıldığında eğer doğru ürün kullanıyorlarsa memnun kalmayan yok diyebiliriz. Doğru ürün kullanıyorlarsa diyorum çünkü dermokozmetik ürünlerin hepsinde olduğu gibi cildinize ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürün seçmediyseniz, yanlış dermokozmetik ürün kullanıyorsanız istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek demektir. Bunun nedeni dermokozmetik ürünlerin yoğun aktif maddeler içermesidir. Yanlış ürünler yan etkilere sebep olabilir. Bu nedenle mutlaka cildinizi ve cildinizin ihtiyaçlarını iyi bilerek , eczacı, doktor ya da dermokozmetik uzmanlarına danışarak ürün seçmenizde fayda vardır. Dermalogica ürünleri de bu şekilde değerlendirilmesi gereken ürünler içerisindedir.

Dermalogica Age Smart

Dermalogica Age Smart Antİ-age Ürünleri

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Dermalogica Tıraş Serisi

Dermalogica Tıraş Yağı

Dermalogica Close Shave Oil

Dermalogica erkekler için tıraş serisi ürünleri

Erkeklerin günlük bir problemi “tıraş olmak”. Çoğu zaman bir zorunluluk olduğu için, bazen de gerçekten hoş görünmek ve kişisel tercih nedeni ile erkekler sakal traşı olurlar. Çok üzücüdür ki , tıraş esnasında ve sonrasında kullanılabilecek çok fazla dermokozmetik ürün yoktur. Dermalogica markası bu konuda ender markalardan biri olarak , erkeklerin tıraş öncesi ve sonrasında ciltlerini korumak amacı ile kullanabilecekleri geniş bir tıraş serisine sahip.

Dermalogica Daily Defense

Dermalogica Dailiy Defense Traş Serisi

Aslına bakılırsa tıraş olmak gerçekten çok yıpratıcı olabiliyor. Sakalı yumuşatmak ve kesme işlemine hazırlamak için cilde zarar vermeyen , hem cildi hem de sakal telini yumuşatan , kolayca kesilebilir ve kaygan hale getiren uygun bakım ürünleri kullanmak şart. Özen gösterilmeden yapılan tıraş sonrasında, ileri derecede tahriş, kıl dönmeleri, Devamını Okuyun

Dermalogica Ultracalming Serum

Dermalogica Ultracalming Serum

Dermalogica yatıştırıcı etkili cilt bakım serumu

Dermalogica Ultracalming Serum

Dermalogica Ultracalming Serum Concentrate 50 ml

 

Hassas ciltler için yatıştırıcı ve onarıcı bakım ürünü.

Amerika’da 1986 yılında İngiliz dermatolog Jane Wurvand tarafından yaratılan bir cilt bakım markası olan Dermalogica özellikle Amerika’da bulunan ve uygulanmasında oldukça güçlükler yaşatan ürünlere rakip olması amacı ile geliştirilmiştir.

 

Doğuşu bu şekilde olan marka Kaliforniya’da bulunan Marina Del Rey’de bulunan The International Derma Institute’de hem eğitim vermeye başlamış hem de uzman dermatologların eşliğinde alanında etkili cilt bakım                ürünleri geliştirmiştir. Devamını Okuyun

Dermalogica Daily Microfoliant

Dermalogica Daily Microfoliant

Günlük Kullanıma uygun yenileyici etkiye sahip , micro temizleyici granül

Dermalogica Daily Microfoliant

 

 

Tüm cilt tipleri için benzersiz pirinç bazlı enzim toz, cansız ve ölü tabakada mikro-eksfoliasyon yapar ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştirip aydınlatır.

 

 

 

Dermalogica Daily Microfoliant 75gr

Özellik:

Benzersiz toz, su ile temas ettiğinde aktifleşir. Papain, Salisilik Asit ve Pirinç enzimleri ölü derileri mikro düzeyde temizlerken cildi yumuşatır ve aydınlatır. Aspergillus, Greyfurt ve Meyankökü’nden oluşan Cilt Aydınlatıcı Kompleks ton farklılıklarını dengelemeye yardımcı olur. Yeşil Çay, Gingko ve Kolloidal Yulaftan oluşan karışım cildi sakinleştirirken, daha temiz ve ferah bir cilt sağlar. Dermalogica markasının üstün bilimsel formülü sayesinde bu ürün toz olarak ambalajlanmakta. Bu sayede ürünün stabilitesi ve raf ömrü uzamakta. İçeriğindeki doğal temizleyici ve mikro soyucu enzimler hiç bozulmadan korunmakta. 

Kullanımı:

Yarım çay kaşığı Dermalogica Daily Microfoliant’ı nemli ellerinize alın ve su ile krem kıvamına gelene kadar köpürtün. Tüm yüze dairesel hareketlerle göz çevresini koruyarak uygulayın. Bir dakika kadar masaj yapın ve durulayın. Bu çok özel microfoliant temizleyici, hem günlük cilt temizliğinizi, hem de ihtiyaç duyulan ölü deri temizleme işini sizi için  hallederken, tahriş ve hassasiyete sebep olmuyor.
Devamını Okuyun!

Dermalogica

Dermalogica

 

Dermalogica Ürünleri

Dünya çapında oldukça farklı cilt bakım firmaları bulunmaktadır. Bunlardan biri de Dermalogica markasıdır. Amerika kökenli bir marka olan Dermalogica özellikle uygulanması zor cilt bakım uygulamalarını daha kolay hale getirebilmek için yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır. İngiliz Jane Wurvand tarafından yaratılan marka sağlıklı cilt prensibini temel alarak doğal içeriklere sahip ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.

  Bugün dermalogica ürünleri olarak çok etkili ve kolay uygulanabilir cilt temizleyicileri, nemlediriciler, Devamını Okuyun

Menu Title