Etiket: bioderma ürünleri

Bioderma İle Maldivler Gezisi

Bioderma Türkiye Maldivler Gezisi

Bioderma Türkiye başarılı  Eczacılarını Maldivler gezisi ile ödüllendirdi.  61 Kişiden oluşan grupta Türkiye’nin en çok ürün satışı gerçekleştiren  Bayi Eczacıları ve  Türkiye Satış departmanından yetkililer bulunuyolardı .

Bioderma Maldivler

Bioderma Maldivler Gezisinden

Bilindiği gibi Bioderma Ürünleri 2012 yılında ilk kez Türkiye’nin en çok satış yapan dermokozmetik markası olma özelliğini yakalayarak tüm diğer markaları geride bırakmayı başardı. Bu başarıda yetenekli yönetici kadrosu ve satış ekibi kadar,  bayii eczacıların da katkısı oldukça büyük. Cilt Uzmanı Doktorların da en çok tercih ettiği marka olmayı başaran bu ürünler, akneden, cilt lekelerine, güneş problemlerinden, hassas ciltlere , nemsiz ciltlere, atopik özellikli ve seboreik dermatit sorunu yaşayan bir çok cilt tipine uygun bakım sağlayan ürünlere sahip.

Bioderma Bandos Maldivler Gezisi

Bioderma Bandos Maldivler Gezisi

Maldivler adalar zincirinde başkent Male’ye 15 dakika deniz yolculuğu mesafesindeki Bandos adasında dinlenme fırsatı bulan eczacılar aynı zamanda mesleki bilgi ve fikirlerini paylaştılar.

Dermokozmetik ürünler , dermatolog ve eczacılar tarafından ilaç üretim teknikleri ile üretilen, ürünlerin formülasyonlarında ve klinik testlerinde en az ilaçlar kadar özen gösterilen , cilt problemlerinde ve cilt bakımında kullanılan medikal-bakım ürünleri olarak tanımlanabilir. Bu nedenle sadece ilaç ile tedavi edilemeyen ve ya ilaç kullanımı ile beraber cilt kuruluğu ve hassasiyet gibi başka sorunların ortaya çıktığı durumlarda , tedaviye destek olarak , ilaçların yanında ya da tek balına dermokozmetik cilt bakım ürünlerine ihtiyaç duyulur.

Bioderma Markasına ait dermokozmetik ürünler arasında

Sensibio Hassas Ciltler için ürünler

Hydrabio  Nemsiz ciltler için ürünler

Bioderma Sebium , yağlı ve akneye eğilimli ciltler için ürünler

Ato Serisi Atopik ciltler için ürünler

White Objective : Leke sorunu yaşayan ciltler için ürünler

Photoderm Güneş ürünleri gibi alt gruplar bulunmaktadır.

Bioderma Ürünleri sayıları 1000’i aşan bayii eczanelerce satılmaktadır.

Sensibio H2O

       Bioderma Sensibio H2O

 

Bioderma Ürünleri

Bioderma ürünleri

Bioderma Dermokozmetik ürünleri, ülkemizde son yıllarda yaygınlaşmakla beraber, Avrupa ve bir çok başka batı ülkesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren oldukça köklü bir firmadır. Bioderma Dermatoloji Laboratuarı  20 yılı aşan bilimsel ve teknolojik birikimi ile sağlık çalışanlarına ve özellikle dermatoloji uzmanlarına , medikal dermatoloji alanında reçete edebilecekleri cilt , saç ve vücut bakım ürünleri geliştiriyor ve üretiyor.

Bioderma geçici ve yüzeysel çözüm girişimlerinin bir çok cilt sorununda  iyileştirici ve yardımcı bakım sağlamakta çok yetersiz kaldığı bilinci ile yola çıkmıştır. Bu nedenle her bir cilt problemini ve bizzat cilt tipini çok iyi inceleyen Bioderma, her cilt tipi ve her cilt problemi için spesifik ürünler üretmeyi ilke haline getirmiştir.  Bu doğrultuda, sektörde en geniş ürün çeşitliliğine sahip markalardan biri olmanın haklı gururunu taşıyan marka, Türkiye’de yaklaşık 13oo Eczane ile tüketiciye ulaşmaktadır.

Dermatolojik tedavi destek ürünlerinin yanı sıra, sağlıklı ciltlerin de günlük bakım ve korumaya ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Bu bilinçle yolan çıkan firma, güneş koruma ürünleri, bakım ürünleri, hijyen ürünleri ve çeşitli cilt bakım ürünleri de üretmektedir.

Bioderma Araştırma Laboratuarı

Yüksek nitelikli bilim adamları ve saygın bir operasyon ekibi  tarafından yönetilen bilimsel çalışmalar , INSERN yani  “Institut National de la Sante la Reccherce Medicale” yani  “Fransız Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Tıp araştırmaları kurumu”  , CNRS “Centre Nationel de la Recherche Scientifique  yani “Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi”  ekipleri ile beraber çalışmalar ve yeni projeler yürütmektedirler.  Bu çalışmalar sayısız ürün gelişime hayat veren değerli akademik eserlere dönüşmüştür.  Bunlardan  bazıları :

 • Deterjan içermeyen ilk şampuan Node Fluid,
 •  İlk cilt temizleme suyu olan Sensibio H2O ve Sebium  H2O misel sularıdır.
 • Güneş ışınlarına karşı uzun dönemli koruma sağlayan ilk bio-aktif içerikli güneş filtreleri Photoderm güneş koruma ürünleri  ,
 • sebum kalitesini yükselterek akne tedavisine destek olan ilk ürün olan Sebium Akn ve
 • Cilt kızarıklığının temel etkenleri üzerine etki gösteren Sensibio Ar ve Rosactiv formülüdür.

 

Bioderma Gelişimi ve yenilikçiliği bir yönetim tarzı olarak belirlemesi sayesinde sağlık personelini , eczacıları, ve doktorları birer bilgi kaynağı  ve proje ortağı olarak görür. Tüketicileri dinlemek ve onların sorun ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak gelişimin ve başarının en önemli unsurlarından birisidir. Cilt bakımı , dermatolojk çözümler ve sağlıklı güzellik alanında liderlik Bioderma markasının hedefidir.

 

Bioderma Markasının  başarı kriteri karlılık değil, toplum sağlığına ve dermatoloji bilimine katkı sağlamaktır.

Ülkemizde ve genel olarak tüm dünyada Eczaneler bir ticari işletme olmanın ötesinde halkın en çok müracaat ettiği ve ilk planda danışman olarak gördüğü en güvenilir meslek dallarından birisi konumundadır. Bu durumun bilinci ile hareket eden Bioderma , eczacılarla ve eczane çalışanları ile güvene dayalı bir iş birliği içerisinde çalışır. Eczacı ve eczane teknisyenleri Bioderma dermokozmetik cilt bakım  ürünleri konusunda yeterli donanım ve bilgiye sahiptirler. Firma güvencesi sayesinde her türlü sorun ve şikayette doğrudan yetkilidirler ve tüketici ile en yakın temas halinde olan partner olarak görülürler.

Bioderma ürünler 4 ana grupta toplanabilirler:

 • Yağlanmaya ve akneye eğilimli ciltler için ürünler : Sebium Serisi kremler, yıkama jelleri ve Sebium H20 miceller solusyon, Photoderm Mat serisi güneş koruyucular. Sebium Global krem ve Pore refiner gözenek düzenleyici ürünler gibi.
 1. Hassas ciltler için ürünler : Sensibio Serisi, Sensibio kremler, Maskeler , Sensibio H2O temizleme suyu, Sensibio DS foaming jel temizleme ürünü. DS krem, Sensibio Göz çevresi kremi gibi ürünler.
 2. Nemsiz Ciltler için ürünler: Bioderma Hydrabio serisi ürünler, Hydarbio nemlendirici kremler, Hydabio nemlendirici göz çevresi bakımı , maskeler ve temizleme ürünleri, hassas ciltler için güneş koruma ürünleri gibi.
 3. Atopik ciltler ve hassas cilt problemleri için kullanılan Bioderma Atoderm serisi ürünler, vücut yıkama ürünleri , vücut nemlendiricileri ve bakım ürünleri
 4. Saç bakım ürünleri, kepek problemi için şampuanlar, yatıştırıcı şampuanlar, Node deterjan içermeyen şampuanlar, yağlı ciltler ve sebore problemi için özel şampuanlar
 5. Bioderma Güneş ürünleri

En çok satılan Bioderma Ürünleri :

Bioderma Sebium Akn Krem ,  Bioderma Sebium Global, Bioderma Sebium Foaming , Bioderma Sensibio H2O, Bioderma Sensibio AR krem, Bioderma Sensibio Maske, Bioderma Matricium Serum , Bioderma Senibio Göz çevresi kremi

Kaynak : http://www.dermoeczanem.com/bioderma , hızlı ve güvenilir dermokozmetik satış sitesi dermoeczanem.com

Bioderma Sensibio

Bioderma Sensibio Serisi Cilt Bakım Ürünleri

Bioderma Sensibio H2O 500ml

Bioderma H2O Temizleme suyu

Bioderma Sensibio h2o

 

Sensibio h2o

Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici,makyaj çıkarıcı ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyon

Bioderma Sensibio H2O 500ml

Hassas ciltler için lipid tabakasını koruyucu, yüz temizleme solüsyonudur.
Kullanımı: Bir pamuk parçasını solüsyonla ıslatınız ve yüzünüzü veya makyajınızı temizleyiniz. Göze uygulandığında su ile durulanmalı, gözler haricinde kullanıldığında yıkama gerektirmez. Günde 1 veya 2 kez uygulayınız. Makyaj temizliği için harika bir üründür. Özellikle hassas göz çevresi için idealdir.

Kaynak : http://www.dermoeczanem.com/catinfo.asp?src=bioderma+sensibio&imageField2.x=0&imageField2.y=0

Özellik:

* Sensibio H2O misel solüsyon hassas ciltlerin günlük temizliğini gerçekleştirir ve makyajı temizler.
* İçeriğindeki miseller kirlerin mikro emülsiyonunu gerçekleştirirken, Cilt dengesinin korunmasına destek olur. Yatıştırıcı aktif ajanların sayesinde cilt temizliği  sonrasında oluşabilecek tahrişi önlemede etkilidir.Kullanım Şekli:

Videoda görüldüğü şekilde Bioderma Sensibio h2o ile ıslatılmış pamuk yardımı ile yüzünüzdeki boyunuzaki ve göz çevrenizdeki alanları nazik hareketlerle temizleyiniz.

Bir pamuk parçası yardımıyla cilt temizlenir ve/veya makyaj çıkarılır. Sonrasında cilt nazikçe krulanır.

İçerik:

Water (Aqua), PEG-6 Caprylıc/Caprıc Glycerides, Cucumıs Satıvus (Cucumber) Fruıt Extract, Mannıtol, Xylıtol, Rhamnose, Fructoolıgosaccharides, Propylene Glycol, Dısodım EDTA, Cetrımonıum Bromıde.

Bioderma Markalı Ürünler hakkında detaylı bilgilere, kullanım şekillerine ve kullananıcı yorumlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bioderma Ürünlerini en uygun ve ucuz fiyatlarla online olarak dermoeczanem.com dan sipariş verebilirsiniz.

Kaynak :  http://www.dermoeczanem.com/Bioderma

 

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium Yağlı ciltler için Ürünler

Bioderma Sebium Foaming Gel 

Cilt bakımı denildiğinde akla ilk olarak Fransız ürünleri gelmekle birlikte bunlardan öne çıkanları arasında bioderma firması gelmektedir. Merkez üssü Fransa’da bulunan firma oldukça profesyonel çalışma tarzı ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmaktadır. Zira kendi laboratuarlarında uzman dermatologlar ile beraber kurumsal araştırma merkezlerinin uzmanları ile eş zamanlı çalışmalar yürütmektedirler. Bu sayede her türlü cilt tipi için ideal çözümler geliştirebilmektedirler.

Her türlü cilt yapısı için farklı bir ürün ağına sahip olan marka yağlı ve akneli cilt tipleri için Sebium serisini geliştirmiştir. Bu seri içerisinde bulunan Bioderma Sebium Foaming Gel ise karma ve yağlı cilt tiplerinde günlük kullanıma yönelik olarak tasarlanmış, deterjan benzer içeriğe sahip olmayan likit temizleyici üründür.

Bioderma Sebium Foaming Gel içeriğinde water, sodium cocoamphoacetate, sodium laureth sulfate, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-40 glyceryl cocoate, disodium edta, citric acid, zinc sulfate, sodium coceth sulfate, peg-7 glyceryl cocoate, copper sulfate, ginkgo biloba extract, sodium chloride, xylitol, fructooligosaccharides, mannitol, rhamnose, sodium hydroxide, propylene glycol, sodium methylparaben, sodium propylparaben, fragrance barındırmaktadır.

Renklendirici içermeyen ve non komedojenik yapıda olan bioderma sebium foaming Gel cildi derinlemesine temizlemenin yanında özellikle bayanlar için ideal bir makyaj çıkarıcıdır. Sabun bileşimi bulunmayan ürün bu özelliği sayesinde cildin hipolipidik katmanı ile uyum içerisinde çalışmaktadır. İçerdiği etkin çinko glukonat sayesinde sebum salgısını kontrol altında tutarak güçlü temizleme özelliğinin yanında cildi koruyucu etki de gösterir. Ayrıca cilt yüzeyini kurutmaz.

Bioderma Sebium Foaming Gel daha önceden nemlendirilmiş yüz bölgesi üzerine uygulanır. Uygulama ardından cilt iyice durulanmalıdır. Sonrasında ise yumuşakça kurulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Sabah ve akşam  günde iki kez bioderma sebium Foaming Gel ile ihtiyaç duyulan temizleme fazlası ile gerçekleştirilmiş olunur.

 Özellik:

Sebum düzenleyici Fluidactiv kompleksi sayesinde yağ sekresyonun azalmasına yardımcı olur ve cildi arındırarak nazikçe temizler. Yağ dengesinin düzenlenmesine destek olur. Sabun içermez. Yüksek bir yüz ve göz toleransına sahiptir. Komedojenik değildir.

Kullanım Şekli: 

Nemli cilde uygulayarak köpürtülür. İyice durulandıktan sonra nazikçe kurulanır. Sabah ve akşam kullanılabilir.

 İçerik: 

Aqua/Water/EAU, Sodıum Cocoamphoacetate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Dısodıum EDTA, Mannıtol, Xylıtol, Rhamnose, Gınkgo Bılabo Leaf Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cıtrıc Acid, Sodıum Chloride, Sodıum Hydroxıde, Propylene Glycol, Fragrance (Parfum). [BI 418V5].

Bioderma ürünleri Türkiye’de 1000’i aşkın eczanede satılmaktadır .

Kaynak :  www.bioderma.com.tr 

www.bioderma.com

Bioderma Kullananlar ve yorumları : http://bioderma-urunleri.blogspot.com/ 

Bioderma Cilt Bakım ürünleri kullananlar www.dermoeczanem.com sitesine yorum ekleyebilirler.

Bioderma Sensibio H2o

 

Bioderma Sensibio H2O 500ml

Sensibio H2O

Bioderma Sensibio H2O

Bioderma Sensibio H2o  cilt ve makyaj temizleme suyu, hassas ciltlere uygun ve tüm ciltlerce kullanılabilecek mükemmel bir miseller temizleme ürünü.

Hassas ciltler için lipid tabakasını koruyucu, yüz temizleme solüsyonudur.
Kullanımı: Bir pamuk parçasını solüsyonla ıslatınız ve yüzünüzü veya makyajınızı temizleyiniz. Cildinizdeki ölü hücreleri , biriken fazla keratini uzaklaştırmak için en hassas ciltlerde dahi mükemmel sonuç veren harika bir temizleme ürünüdür.

Özellikle kaliteli bir pamukla uygulandığında pamuk liflerinin de yardımı ile cildinizi adeta keselemiş oluyorsunuz. Buna rağmen en hassas ciltlerde bile hiç bir olumsuz tepki gözlenmiyor. Cildiniz berrak, pürüzsüz ve tertemiz bir görünüme kavuşuyor. Bioderma Sensibio serisi ürünler , Sensibio AR kızarıklık karşıtı krem, Sensibio Maske, Sensibio Foaming köpük temizleyici, Sensibio Forte krem, Sensibio DS krem ve H2o temizleme suyudur.

Göze uygulandığında su ile durulanmalı, gözler haricinde kullanıldığında yıkama gerektirmez. Günde 1 veya 2 kez uygulayınız. (daha&helliip;)

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium

Bioderma Sebium Akn

Bioderma Sebium

 

Bioderma Sebium Akn

Siyah nokta eğimli ciltler için sivilcelerin (aknelerin) ve siyah noktaların giderilmesine destek olan günlük bakım kremi.

 

 

 

 

Bioderma Sebium Akn Cream 30 ml

         Bioderma markası cilt bakımı konusunda insanların ihtiyaç duydukları çok çeşitli ürünlere sahip gelişmiş bir firmadır. Merkezi Fransa’nın Lyon kentinde bulunan Bioderma Dermatolojik laboratuarlarında konusunda uzman dermatologlar her gün yeni ürünler geliştirmektedirler. Bu sayede insanlar cilt bakımı sırasında ihtiyaç duyabilecekleri her türlü ürüne sahip olabilmektedirler.

        Bütün cilt tiplerinine uygun bakım ürünleri üreten marka çok geniş bir ürün ağına sahiptir. Bioderma Sebium Akn Cream de markanın en önemli ürünlerinden biridir. Bioderma Sebium Akn Cream büyük oranda siyah nokta eğilimine sahip cilt tipine sahip bireylerde günlük arındırıcı özellikleri bulunan  bir üründür. Düzenli bakım yapılmayan ciltlerde siyah nokta ve akne oluşumu daha sık ve şiddetli olur.

       Komedojenik olmayan yapısı bulunan bioderma sebium akn Cream içerdiği Fluidactiv kompleksi etkisi ile cilt yüzeyindeki sebum kalitesinin yükseltilmesine destek olmaktadır. Ayrıca akne ve siyah noktaların da başarılı şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Özellikle çinko glukonat içeriğinin etkisi ile ciltteki sebum miktarını dengeleyen ürün AHA esterleri ve salisilik asit bileşenleri ile cildi yenileyici özellik de göstermektedir. 

      Bioderma Sebium Akn Cream daha önceden temizlenmiş cilt yüzeyine günde bir ve ya iki kez uygulanmalıdır. Ayrıca makyaj uygulamalarında çok başarılı bir taban özelliğine de sahiptir.  

      Bioderma Sebium Akn Cream sayesinde özellikle ergenlik döneminde söz konusu sorunları yaşayan bireylerin günlük bakımı etkili şekilde gerçekleştirebilirler. Sonuç olarak cildinde herhangi bir sorunu bulunmayan bireylerin psikolojik olarak da sorun yaşaması engellenmiş olur. 

  Özellik:

 * Sebium AKN içeriğindeki patentli yağ düzenleyici kompleks Fluidactive ile sebum kalitesinin ve dengesinin düzenlemesine yardımcı olur. Böylece lekelerin ve siyah noktaların ve oluşumunun yavaşlatılmasına katkıda bulunur.

* Sebium AKN lekelere neden olan, bazende dermatolojik tedaviye direnç gösteren mikroorganizmaların ve aknelerin çogalmalarını engellemeye yardımcı olur.

*  Kerato düzenleyici aktif içeriği sayesinde cilt gözeneklerini derinlemesine temizler, cilt kusurlarını gidermeye yardımcı olur.

 Kullanım Şekli:

Sebium H2O ya da Sebium Foaming Gel ile önceden temizlenmiş cilde günde 1 ve ya 2 göz bölgesine gelmeyecek şekilde uygulanabilir. Mükemmel bir makyaj tabanıdır.

  İçerik:

Bioderma Sebium Akn Cream bileşiminde :

water, di-c12-13 alkil malate, c12-13 alkyl laktate, dipropilene glycol, alum. starch octenilsuccinate, glycerin, ptfe, salicylic acid, xylitol, zinc gluconate, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, laminaria ochroleuca extract, glycyrrhetinic acid, mannitol, ginkgo biloba extract, fructooligosaccharides, rhamnose, behenyl alcohol, polyacrylamide, sodium hydroxide, arachidyl glucoside, c13-14 isoparaffin, xanthan gum, propylene glycol, laureth-7, dodecyl gallate, fragrance bulunmaktadır.

Kaynak :

http://www.bioderma.com/tr/nc/ueruenler/yenilikler/category/579.html

Bioderma

Bioderma Ürünleri

Bioderma Ürünleri

Bioderma

Bioderma Ürünleri

Cilt vücudumuzu sarmalayan organımızdır. 3 tabakadan oluşmakla beraber her tabaka kendi içinde görevlere sahiptir. Her tabakanın görevlerini düzenli şekilde yerine getirmesi sayesinde cilt kusursuz şekilde görevlerini tamamlayabilmektedir. Ancak her tabakanın çeşitli beslenme ve bakım ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu bakım ve beslenme doğru şekilde sağlanamazsa belirli bir süre sonra cilt görevlerinde aksaklıklar göstermeye başlar. Ardından şeklinde bozulmalar meydan gelir.

Bu oluşumlara izin vermemek adına cilt yapısına uygun ve düzenli bir bakım şarttır. Bunun farkında olan Bioderma firması ise uzman dermatologlar eşliğinde her cilt tipini ayrıntılı şekilde analiz ederek ihtiyaçlarına yönelik özel bakım ürünleri geliştirmiştir.Bütün bioderma ürünleri Fransa’nın Lyon kentindeki  laboratuarlarında geliştirilmekle beraber ülkemizde  Bioderma Sensibio H2O, Bioderma Sebium akn, bioderma serum, bioderma krem gibi ürünlere www.dermoeczanem.com sitesinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

(daha&helliip;)

Menu Title