Etiket: avene

Akne Sivilce için cilt temizleme ürünleri

Akne sorunu yaşayan yağlı ya da karma ciltler için temizleme ürünleri

akne-sivilce-problemli-ciltler

Akne büyük oranda yağlı ciltlere ait bir sorundur.  Tıbbi adı Acne Vulgaris’tir. Halk arasında sivilce olarak telaffuz edilir.  Ergenlik dönemindeki hormonsal değişikliklere bağlı  olarak şiddetlenir. Bazen kistik akne denilen iltihaplı ve şiddetli lezyonlara dönüşebilir. Ancak akne sadece ergenlik dönemine ait bir sorun değildir. Her yaşta cilt akne oluşumuna neden olan sorunlarla karşılaşabilir.

Özellikle stres, kadınların adet dönemleri, iyi temizlenmeyen ciltler, aşırı yağ salgısı ve cilt yüzeyinin yeterince yenilenmiyor olması akne oluşumuna zemin hazırlayan etkenlerden bir kaçıdır.  Dolayısı ile akne ve yağlanma sorunu yaşayan , sivilceye eğilimli ciltlerde, cilt  temizliği büyük önem taşımaktadır. Bu tip ciltler için seçilecek cilt temizleme ürünlerinin sebum sengeleyici , yağ salgısını düzenleyen, cildin üst tabakasındaki ölü dokunun gerektiği şekilde arınmasını ve yenilenmesini sağlayan, kısmen antiseptik özellikler taşıyan, bunun yanında tahriş edici olmayan , cildi aşırı kurutmayan özelliklerde olması gerekir.

Bu istenen amaca yönelik olarak, Akne sivilce problemi yaşayan yağlı ve karma ciltler için önerilen dermokozmetik cilt temizleme ürünleri, temizleme ajanlarının yanı sıra  Salisilik Asit, Glikolik asit gibi soyucu etkileri olan Alfa ve Beta hidroksi asitler  içerebilirler. Cilt bakımı ürünlerinde çok tercih edilen bu maddeler ancak çok üstün teknoloji ile işlenip sunulabilirler.

Aşağıda sizin için derlediğimiz  en çok tercih edilen ve kullananlardan olumlu yorumlar alan, dermatoloji uzmanları tarafından da en çok önerilen cilt temizleme ürünlerinden bir kaçı hakkında bilgiler sunuyoruz :

 

 

Dermalogica Clearing Skin Wash 250 ml

 

Dermalogica Clearing Skin Wash

Dermalogica Clearing Skin Wash

 

Ürün ismi: Dermalogica clear skin wash

Özet bilgi: Akneli ve  sivilceye eğilimli ciltler için temizleyici

Marka: Dermalogica

Ürün hacmi: 250ml

Etki alanı: temizleme, akneye sebep olan bakteriyi azaltma, sivilceleri azaltma

Kullanıma uygun ciltler:Akneli ve sivilceye eğilimli ciltler

 

Dermalogica clear skin wash ürün açıklaması:

Ciltteki aşırı yağı ve yağlanma oluşumunu, komedonları ve sivilceleri kontrol eden cilt temizleyicidir.

Sivilce oluşumunu engeller, cildi rahatlatır, ferahlık verir.

İçeriğindeki salisilik asit, doğal eksfoliasyon sürecini uyarır, tıkanmış folikülleri temizlemeye ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Aknenin sebep olduğu bakterileri engeller ve akne oluşumunun önüne geçer.

 

Uygulama şekli / öneriler:Dermalogica çift temizlemeye Precleanse ile başlayın.

Bir bezelye tanesi büyüklüğündeki ürünü nemli ellerinizle köpürtün.

Özellikle yağlı ve birikimli bölgelere yoğunlaşarak nemli yüze ve boyuna dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Skin Purifying Wipes veya önerilen Dermalogica MediBac ClearingTM rejimi ile devam edin.

Göz çevresinden kaçının. Ilık su ile iyice durulayın.

Kullanım sıklığı: Günde 2 kez (sabah ve akşam) uygulayabilirsiniz.

Aktif ürün bileşimi:  Salicylic Acid, Naturally-Antiseptic Extracts of Balm Mint & Eucalyptus Devamını okumak için TIKLAYINIZ

Avene Cleanance Cilt Temizleme Jeli

Avene Cleanance Cilt Temizleme Jeli

Avene cleanence yağlı ve akneli ciltler için temizleme jeli

Dermokozmetik yorumları :

Bir tüketici yorumu :

Avene Cleanance karma ve yağlı ciltlere Cilt temizleme jeli

Avene Cleanance Cilt temizleme jeli

Avene in sabun içermeyen bu jeli yağlı ve akneli ciltler için biçilmiş kaftan diyebilirim.  İçerisinde barındırdığı yüksek oranda avene termal suyu, en hassas ciltlerde dahi rahatlıkla kullanım sağlıyor ve cilde rahatlatıcı etki yaparak cildi ferahlatıyor. Sabun içermeyen formülü sayesinde cildi  fazla yağlardan arındırırken kuruluk ve tahriş yapmıyor. Aksine, akne tedavisi görmüş ve cildi pul pul olmuş biri olarak cildimdeki yanmayı rahatlatıp yumuşaklık kazanmasına büyük katkısı oldu.

Tabii bunda sabun icermemesinin yanında yüksek oranlı avene termal suyunun etkisi de cok büyük. Bir artısı da kıvamı yoğun olduğu için az miktarda ürünü nemli cildinize uygulandığınızda yeterince köpürüyor ve cildi güzelce temizliyor. Bu yapısı ve gramajiyla uzuuun süre kullanıma uygun. Yani hem cildiniz hem cebinize oldukça uygun bir ürün. ) Devamını okumak için TIKLAYINIZ

ilaç kullanım tarifleri

Burun Damlaları Nasıl Kullanılmalı

Burun damlası ve göz damlalarının kullanımı için bazı kurallara uyulması sağlık açısından önemlidir. Bu nedenle bu ilaçları kullanmadan önce aşağıda belirtilen hususlara mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

 • Burun damlanızı kullanırken aşağıdaki sırayı izleyiniz:
 •  Burnunuzu yavaşça boşaltın.
 •  Ellerinizi sabunlu suyla yıkayın.
 •  Damlalığın temiz olduğundan emin olduktan sonra ilacı içine çekin.
 •  Başınızı arkaya rahatça yaslayabileceğiniz bir yatağa uzanın.
 •  Önerilen sayıdaki damlayı burnunuza damlatın.
 •  Bu pozisyonda birkaç dakika daha bekleyin.
 •  Damlalığı tekrar şişenin içine koyun.
 • Tekrar elinizi yıkayın.
 •  Damlayı sadece tavsiye edilen süre boyunca kullanın.

Özellikle grip soğuk algınlığı gibi durumlarda burun açmak için kullanılan ve tıpta dekonjestan olarak nitelendirilen burun damlalarını ve spreylerini 5 günden daha uzun süre kesintisiz kullanmak burun mukozasında tahriş ve inflamasyona sebep olabilir. Bu şekilde oluşan hasarların iyileşmesi aylarca sürebilir. Lütfen kendi sağlığınız için hekim eczacınızın tavsiyelerine uyun.

Göz Damlaları Nasıl Kullanılmalı

 • Gözünüze damlatmak üzere açmış olduğunuz şişedeki damlalığın ucunu göz de dahil olmak üzere hiç bir yere temas ettirmeyiniz. Böylece gözünüzde herhangi bir enfeksiyon gelişmesini önleyebilirsiniz. Kullandıktan sonra şişenin ağzını iyice kapatınız.
 • Kullanım için aşağıdaki sırayı takip ediniz:

Öncelikle ellerinizi sabunlu suyla iyice yıkayıp kurulayın.

Başınızı arkaya doğru eğin

.İşaret parmağınız ile alt göz kapağınızı hafifçe çekin. Bunu yapmanızdaki amaç damlayı uygulayabileceğiniz bir boşluk ya da yuva oluşturmaktır.

İşaret parmağınızla çekerek oluşturduğunuz bu yuvanın içine ilacınızdan, damlalığın ucunu değdirmeden damlatın ve gözünüzü yavaşça kapayın. Gözünüzü en az 1-2 dakika kırpmamaya gayret edin.

İlacı gözünüze damlatıp gözünüzü kapadıktan hemen sonra gözünüzün burnunuza yakın olan iç köşesine orta parmağınızla bastırın ve yukarıda söylenilen 1-2 dakikayı bu şekilde geçirin. Bu uygulamayla ilacın vücuda emilmesi engellenmiş ve sadece gözde etki göstermesi sağlanmış olur.

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra ellerinizi tekrar yıkayın.

Göz çok hassas bir organdır ve göz yüzeyinde yoğun bir kılcal damar ağı bulunur.  Hijyen koşullarına uyulmadığı takdirde enfeksiyon bulaşması riski yüksektir. Bu nedenle gözümüzü kaşımak ya da temiz olmayan havlu kullanmak, kullanım süresi dolmuş, göz damlalarını kullanmak ya da göz damlası kullanırken uyulması gereken kurallara uymamak sağlığımız açısından risk taşır.

Kaynak : www.klinikecza.org 

Pierre Fabre , Eau Thermale Avene ürünleri , Avene ürünleri, Avene dermokozmetik yetkili satış noktası online eczane  http://www.dermoeczanem.com/avene

 

Avene Güneş Kremi spf50

Avene Spf50 Güneş Kremi

Avene Güneş Kremi

Avene Güneş Kremi

Avene Spf50 Güneş kremleri , özellikle içeriğinde bulunan zengin Avene Thermal suyu sayesinde ciltte yatıştırıcı ve mineral açısından besleyici etkiye sahiptir. Fransa’nın güneyinde bulunan Eau Thermale Avene kaplıcaları halen bir çok cilt hastalıklarının tedavisinde , kullanılan dermatoloji klinikleri ile ünlüdür. Avene Spf 50 Emülsiyon güneş kremi de güneşten korunmak amacı ile kullanılan ürünlerden biridir. Emülsiyon formunda olduğu için, normal ve karma ciltler için uygundur. Diğer Avene ürünleri gibi Oldukça yumuşak ve kolay uygulanabilen bir kıvama sahiptir. Cilt tarafından kolayca emilir ve yeterli nemlendirici onarıcı etki de sağlar.

Özellikleri

Yüksek koruma faktörlü Avene spf 50+ Emülsiyon, Pierre Fabre patentliSunsitive protection ile hem UVA hem de UVB etkilerine karşı yeterli ve güçlü koruma sağlar. Paraben içermez ve suya karşı dayanıklıdır. (daha&helliip;)

Menu Title