Ecocert Sertifikalı bakım ürünleri

Organik cilt bakımı ve Ecocert Sertifikası

Organik gıdalar kadar, organik cilt bakımı ve makyaj ürünleri de son yıllarda her geçen gün biraz daha fazla ilgi çekiyor. Organik bakım ürünleri popüler oldukça bu yolla haksız kazanç elde edenler de çoğalıyor. Organik olduğunu iddia eden ancak Organik hatta doğal olmaktan çok uzak olan markalar ve kalitesiz ürünler de mevcut.

Bir cilt bakım ürünün organik sayılabilmesi için aranan ilk şart  elbette doğal içeriklerden oluşması. Doğal içerik demek o içeriğin organik olduğu anlamına da gelmiyor. Bu içeriğin sertifikalı organik olması tüketici açısından en önemli güvence.  Bir kozmetik ya da dermokozmetik ürünün organik sertifikalı olabilmesi için  büyük oranda sertifikalı organik içermesi gerekiyor. Bu da yetmiyor ürünün ambalajı, hatta broşürlerinin dahi doğa dostu maddeler kullanılarak üretilmiş olması şart.

Natures Organic Cilt Bakım Ürünleri

Sahte organik bakım ürünlerinden kaçının

Organik içerik

Organik içerik

 

Ürettikleri ürünün içerisine az miktarda sertifikalı organik madde katarak, sanki ortaya çıkan kozmetik ürünü tamamen sertifikalı ürünmüş gibi tanıtan firmalar da oluyor. Aslında bu gibi ürünleri sertifikalı organik içeren ürünler demek daha doğru iken, bazı firmalar organik kelimesinin arkasına sığınıp tüm ürünü organikmiş gibi göstermeyi tercih ediyor.

Bu logo ya da Certified Organic İngredients, o ürünün içeriğinde bir miktar organik ürün olduğunu gösterir, ancak ürünün tamamen organik sertifikalı olduğu anlamına gelmez. Söz gelimi klasik bir şampuanın içerisinde %1 oranında organik sertifikalı ısırgan otu tohumu yağı vardır. Bu ürün tamamen organik değil ancak organik madde içeren bir kozmetiktir.

Ecocert

Ecocert

Ecocert organik Kozmetik sertifikası ise ürünün tamamının denetlendiği ve sertifika verildiği anlamına gelir. Ancak yine de bu ürünlerin içerisinde az miktarda organik olmayan maddeler bulunabilir. Bu sertifika ürünün büyük oranda organik ve doğal içerikli olduğu anlamına geliyor. Soil Associaiton  gibi kuruluşlar ise %99’a yakın organik içerik garantisi veren sertifikalar düzenlerler..

Argan yağı, lavanta yağı, papatya yağı, cadı fındığı, yulaf ekstresi, bal mumu, tea tree gibi bir çok bitkisel madde organik olarak sertifikalandırılmaktadır.

Size sunulan her dermokozmetik cilt bakım ürünü organik değildir. Bu konuda eczane ve yetkili uzmanlar tarafından size sunulan bilgileri dikkatlice gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Dr Scheller Organic Cilt Bakımı

Ecocert Sertifikalı Bakım Ürünleri markaları:

Natures Organics, Zorah Biocosmetics, Florame France, Hamadi, Druide, Dr Scheller Organics, MyChelle ve daha bir çok markada bu sertifikaları görebilirsiniz. Bunun dışında ABD kaynaklı organik sertifikalı bakım ürünleri de mevcut. John Masters Organics, Derma-E cilt bakım, Aubrey Organics ürünleri gibi markalar da bu sınıfa girmekte.   Doğal ve organik cilt bakım markalarını dermoeczanem online dermokozmetik ve bakım ürünleri sitesinde bulabilir ve inceleyebilirsiniz. 

The Organic Pharmacy

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum girmek için cevaplayınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Follow Me

Menu Title