Ddf ve Jane İredale ile gezi

DDF ile Avrupa seyahati.

image

DDF, Jane İredale makyaj , Cumlaude Labs ve Strivectin markalarının Türkiye distribütörü Ross Pharma firması ile Avrupa seyahatinden bazı kareler paylaşıyoruz. Gezinin başlangıç noktası İtalya’nın önemli liman şehirlerinden Cenova.  Yukarıdaki kare Cenova’nın en önemli meydanlarından birisi. Bu şehir aynı zamanda Ligurya bölgesinin de başkenti. Şehirdeki yapıların neredeyse tamamı tarihi eserlerden oluşmakta ve taş işçiliğinin müthiş örneklerini sunmakta.

image

Yukarıdaki resim ise Marsilya limanında demirlemiş olan MSC Presioza gemisi.  Bu gemi 4000 civarında yolcu kapasitesi ve 1300 personeli ile yüzen bir şehir gibi. Yolcularına 5 yıldızlı bir oteli aratmazken, 1 hafta içerisinde eşya taşıma derdi olmadan tüm Akdeniz şehirlerini gezme fırsatı sunan eşsiz bir organizasyon.

image

Marsilya limanı, sahilleri, doğal güzellikleri kadar sabunları ile de meşhur özellikle Aix En Provence bölgesi yukarıdaki resme benzeyen onlarca mağazayı bulabileceğiniz bir yer. Aix En Provence tam bir tipik Fransız kasabası görünümünde, geniş meydanlar, canlı bir ana cadde ve bu ana caddeye açılan sokaklardan oluşan harika bir yer.

image

Benim şahsen bu gezide en çok beğendiğim ada-şehir olan yer ise Mallorca diğer adı ile Palma De Mallarca . Şehrin Kartacalılardan, Arablara kadar, Fransızlardan , İspanyollara kadar uzanan farklı kültürlerin eleğinden geçmiş, derin bir tarihi yapısı var. Buna rağmen şehrin mimarisi, sokakları mükemmel denebilecek bir uyumda.

 

1000 yaşında Zeytin ağacı

1000 yaşında Zeytin ağacı

 

1000 yaşındaki bu zeytin ağacı ise görenleri şaşkına çeviren şeylerden birisi. Zeytin ağaçları yaşlandıktan sonra adeta kendi etraflarında kıvrılarak ilginç bir şekil alıyorlar. İyi bir zeytin yetiştiricisi bu kıvrılma hareketini yönlendirebilecek ve bu şekilde ağacı daha sağlıklı ve verimli kılabilecek budama bilgisine sahip olmalı deniliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum girmek için cevaplayınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Follow Me

Menu Title