Bebek ve Çocuklar için Güneş kremleri

Bebekler ve çocuklarda yetişkin güneş kremlerini kullanmayın.

Bebek ve Çocuklar için güneş kremleri

Bebek ve Çocuklar için güneş kremleri

Bebek ve yetişkinler fizyolojik açıdan farklı özelliklere ve farklı direnç kapasitesine sahip olduklarından gerek cilt için gerekse genel anlamda aynı bakım ürünlerini kullanmamalıdırlar.  Günlük hayatta bile yetişkinlerle aynı besinleri yemek  sakıncalı olabilirken, aynı cilt bakım ürünlerini, aynı güneş kremlerini kullanmak nasıl mümkün olabilir ki?  Bu nedenle bebek ve çocuklar için güneş kremleri farklı formüllere sahiptir.  Dermokozmetik markalar içerisinde bu özel formüllere sahip güneş kremlerini eczane raflarında bulmanız mümkün.

Bebek güneş kremi neden farklı olmalı?

  • Bebekler yetişkinlere göre güneşin olumsuz etkilerine karşı daha dayanıksızdır. Güçlü koruma gereklidir.
  • Bebekler daha yüksek alerji riskine sahiptir. Daha güvenli ürünler kullanmak zorunludur.
  • Bebek ve çocukların cildi daha geçirgendir. Bu nedenle her etken madde bebek ürünlerinde kullanılamaz.
  • Bebek ve çocukların cildi daha hassastır bu nedenle kullanılan güneş ürünlerinin aynı zamanda kolay temizlenebilir olması gerekir.
  • Bebek ve çocuklarda güneş kreminin daha kolay uygulanabilmesi gerekir.

En çok tercih edilen bebek güneş kremi hangisi?

Özen gösteren annelerin en çok tercih ettiği bebek güneş kremi markaları şöyle:   Birinciliği yıllardır elden bırakmayan marka: Mustela Güneş kremi,  Bunun ardından en çok tercih edilen ise Bioderma ABCderm mineral bebek güneş kremi. Babe Pediatrik güneş kremleri ve Sebamed güneş kremlerini de en çok tercih edilen bebek ve çocuk güneş ürünleri arasına ekleyebiliriz.

Çocuğumun güneş kremini kullanabilir miyim?

Bebek ve çocuklar için hazırlanmış güneş ürünlerini kullanmak yetişkinler açısından zararlı olmaz. Tam aksine son derece güvenlidir. Ancak yetişkinler daha çok terleyen ve daha çok yağ salgılayan ciltlere sahip olduğundan bebek ürünlerinin yetişkin cilt üzerinde etki süresi kısalacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum girmek için cevaplayınız * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Follow Me

Menu Title