Aylar: Ağustos 2016

D vitamini eksikliği Sizde de olabilir.

D vitamini eksikliği adeta çağın hastalığı gibi

D vitamini

D vitamini eksikliği önemli bir sağlık sorunu

Hem ülkemizde hem de bütün dünyada D vitamini eksiliği adeta bir salgın hastalık gibi gizliden gizliye yayılıyor ve her geçen gün sonuçları daha da çarpıcı bir şekilde ortaya çıkıyor.
Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmaların sonuçları, başta şeker hastalığı ( diabet) olmak üzere, kanser, Hipertansiyon, romatizmal hastalıklar, bağışıklık sistemi bozuklukları, kemik erimesi ve depresyon gibi bir çok hastalığın temelinde D vitamini eksikliğinin rol aldığını gösteriyor. Yeterli D vitamini alan kimselerin bu hastalıklara daha seyrek yakalandığı yönünde bir çok bilimsel çalışmalar var.

D vitamini

D vitamini

D vitamini eksikliği bir hastalıktır ve çok kolay tespit edilebilir.

Bir çok hastanede hatta aile hekimliği merkezinde çok kolay yapılabilen D vitamini ölçümü, bu hastalığın tespitini çok kolay sağlayacaktır. Sizde D vitamini eksikliği tespit edilirse de doktorunuzun önereceği vitamin ilaçları sayesinde çok kolayca bu eksiklik telafi edilecektir. Özellikle çağımızda insanların daha fazla kapalı ortamlarda kalıyor olması, doğal D vitamini döngüsünü bozmakta ve bu şekilde dışarıdan vitamin desteği alma ihtiyacı artmakta.    Devamını Okumak için TIKLAYINIZ

Menu Title