Aylar: Ocak 2014

Avene Cleanance Cilt Temizleme Jeli

Avene Cleanance Cilt Temizleme Jeli

Avene cleanence yağlı ve akneli ciltler için temizleme jeli

Dermokozmetik yorumları :

Bir tüketici yorumu :

Avene Cleanance karma ve yağlı ciltlere Cilt temizleme jeli

Avene Cleanance Cilt temizleme jeli

Avene in sabun içermeyen bu jeli yağlı ve akneli ciltler için biçilmiş kaftan diyebilirim.  İçerisinde barındırdığı yüksek oranda avene termal suyu, en hassas ciltlerde dahi rahatlıkla kullanım sağlıyor ve cilde rahatlatıcı etki yaparak cildi ferahlatıyor. Sabun içermeyen formülü sayesinde cildi  fazla yağlardan arındırırken kuruluk ve tahriş yapmıyor. Aksine, akne tedavisi görmüş ve cildi pul pul olmuş biri olarak cildimdeki yanmayı rahatlatıp yumuşaklık kazanmasına büyük katkısı oldu.

Tabii bunda sabun icermemesinin yanında yüksek oranlı avene termal suyunun etkisi de cok büyük. Bir artısı da kıvamı yoğun olduğu için az miktarda ürünü nemli cildinize uygulandığınızda yeterince köpürüyor ve cildi güzelce temizliyor. Bu yapısı ve gramajiyla uzuuun süre kullanıma uygun. Yani hem cildiniz hem cebinize oldukça uygun bir ürün. ) Devamını okumak için TIKLAYINIZ

Reçetesiz antibiyotik

Reçetesiz Antibiyotik

Yanlış antibiyotik kullanımı

Antibiyotik kullanımındaki hatalar

Antibiyotikler
Reçetesiz antibiyotik kullanımı sakıncalı

Antibiyotik Nedir ?

Antibiyotikler, bakteriyel enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılan ve insan sağlığı açısından çok büyük öneme sahip ilaçlardır. Kelime anlamı ile “antibiyotik” terimi, “hayata karşı” demektir. Bu kimyasal maddeler, bakterilerin çoğalmasını önlemekte ve bazen de bakterileri öldürmektedir.  Hücresel bazda ölümcül etkilere sahip reçetesiz antibiyotik kullanımı kesinlikle engellenmelidir.

 

Antibiyotikler temel olarak 2 gruba ayrılabilir.

–          Tek Bakteri Türüne Karşı Etkili Antibiyotikler

Bazı antibiyotikler, sadece kısıtlı sayıda farklı bakteri türü ile savaşabilecek şekilde geliştirilmiştir. Bunlara “dar spektrumlu antibiyotikler” denir. Doktorunuz, tam olarak hangi tür bakterinin sizin hastalığınıza neden olduğunu bildiği durumlarda bu tür antibiyotikleri reçeteler. Bu antibiyotikler, diğer yararlı veya zararsız bakterilere saldırmadıkları için, tedavilerde kullanılmak üzere en uygun antibiyotiklerdir.

–          Birçok Bakteri Türüne Karşı Etkili Antibiyotikler

Diğer antibiyotiklerin geniş spektrumlu etkileri vardır. Pek çok bakteri türüne etki ederler ve bu nedenle “geniş spektrumlu antibiyotikler” olarak adlandırılırlar. Doktorunuzun hastalığınıza neden olan bakteri türünü tam olarak saptayamaması veya pek çok farklı türde patojenin bir arada bulunması gibi bazı durumlarda bu antibiyotiklerin kullanılması gereklidir. Bu antibiyotiklerin sakıncası, yararlı veya zararsız bakterileri de öldürme eğiliminde olmalarıdır.

Gereksiz antibiyotik kullanmayın

Gereksiz antibiyotik kullanmayın

 

 

Bakteriler ve Virüsler Nelerdir?

Enfeksiyonları doğru bir şekilde tedavi edebilmek için virüsleri bakterilerden ayırmalıyız.

Devamını okumak için Tıklayınız

Menu Title