Aylar: Nisan 2013

St Herb Göğüs Bakım Ürünleri

St Herb Göğüs Bakım Ürünleri

St.Herb Göğüs bakım ürünleri ne işe yarar, hangi amaçla kullanılır? Gerçekten etkili midir? St. Herb kullananlar nasıl yorum yaptılar?

St.Herb Ürünleri

St.Herb Göğüs Bakım ürünleri

Göğüs Sıkılaştırıcı ve dikleştirici ürünlerde şaşırtıcı başarı

Kadın güzelliğinin ve cinselliğin en önemli ve cezbedici unsurlarından birisi de göğüs güzelliğidir. Bu nedenle kadınlar her zaman güzel görünen ve sağlıklı göğüslere sahip olmak ister. Bu nedenle estetik cerrahi operasyon geçiren milyonlarca kadın mevcut.        St.Herb Göğüs bakım ürünleri kadınların önem verdikleri bu konuya doğal ürünleri modern tekniklerle ve nano teknoloji ile birleştirerek çözüm üretiyor. Düzenli kullanıldığında etkili olduğu klinik testlerle ve onbinlerce kullanananın olumlu yorumları ile kanıtlamış olan St. Herb Nano Göğüs Bakım ürünleri artık ülkemizde de satılıyor.

St. Herb aynı zamanda oldukça etkili cilt bakım ürünleri portföyüne de sahip köklü bir dermokozmetik markası. Ancak firmanın dünyadaki asıl şöhreti göğüs estetiği üzerinde etkili olan, lifting etkili, sıkılatırıcı, dik görünüm verici, ve toparlayıcı göğüs bakım kremleri ve serumları üzerine yoğunlaşıyor.

Bilindiği üzere, kadın göğüsleri süt bezleri ve zengin yağ ve bağ dokusundan oluşan kas içermeyen bir organ. Bu nedenle göğüs üzerine etki edebilen ürün sayısı oldukça kısıtlı ve bu etkinliği sağlamak çok ta kolay bir iş değil. St. Herb üstün nano teknolojik formülleri ile bunu başaran nadir markalardan birisi.

St. Herb cilt ve göğüs bakım ürünlerini  dermomarket  adresinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

 

ilaç takip sistemi its

İTS İlaç Takip Sistemi

İTS İlaç Takip Sistemi Nedir?

İts Türkiye’de uygulanan ve fabrika çıkışından itibaren hangi ilacın hengi hastaya verildiğine kadar aradaki tüm ecza deposu, eczane  hareketlerini takip eden bir sistemdir. Bu takibin yapılabilmesi için, her bir ilacın üzerinde benzersiz bir karekod içersine işlenmiş bir kimlik numarası bulunur. Bu kimlik numarasında ilacın barkod numarası, üretim tarihi seri numarası gibi bilgiler ve o kutuyu diğer kutulardan ayıran bir numara bulunur.

İTS

İlaçlar karekod ve its

Üretilen tüm ilaçlar  kutulanırken üzerinde bir kare kod bulunan eşi olmayan bir kod içeren kutuya konulmalıdır. Yanda görüldüğü gibi ilacın borkodunu, ve diğer önemli bilgilerini içeren karekodlar her bir ilaç kutusunun üzerinde bulunmak zorundadır. Bu karekodlar her bir kutu için benzersizdir. Bir ilaç kutusu ambalajlandığı andan itibaren bu kod numarası ile kayıt altına alınır.

Kod numarası ile kayıt altına alınan ilaç İTS olarak kısaltılan İlaç Takip Sistemi’ne ilk önce üretici firma tarafından kayıt edilir. Bu şekilde İTS‘ye kayıt edilen ilaç artık her bir aşamada takip altına alnımış olur.

Üretici tarafından ecza deposuna satılan ilaçlar önce üretici tarafından , satış bildirimi, sonra da ilacı alan depo tarafından alım bildirimi olarak tekrar bildirilir. Bildirimlerin yapılabilmesi için her bir üretici, ecza deposu, kurum ve eczaneye GLN adı verilen veri giriş numaraları ve şifreler verilmiştir. Bu şekilde İTS bilgi sisteminde, hangi Karekoda sahip ilaç hangi GLN numarasına sahip depocuya satılmış, oradan hangi eczaneye satılmış, oradan hangi hastaya verilmiş, tarihleri ile beraber takibi yapılabilmektedir.

Tüm bu  yenilikler ve modern bilgi işlem teknolojileri sayesinde sahte ilaç ve faturasız ilaç , sahte reçete gibi işlemlerin önü kesildiği gibi, üretim hatalarından kaynaklanabilecek bazı problemli ilaçların toplanması ve satışının önüne geçilmesi, son kullanma tarihi geçen ilaçların satışının önüne geçilmesi de sağlanmış oldu.  Ayrıca eczane çalışanlarının küpür kesmek gibi boş bir yükümlülükten de kurtarmış oldu .

Konu ile ilgilenen ve bu projeyi hayata geçiren tüm Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkililerini tebrik etmek gerek. Zira böylesine devasa bir sistem dünyanın hiç bir ülkesinde mevcut değil.

Medula , ITS , e-rapor, e-reçete, bütün bu yenilikler Sosyal Güvenlik ve sağlık hizmetleri açısından müthiş atılımlar. Bir çok yabancı ülke Türkiye’nin bu başarısını örnek alan çalışmalar için ülkemizden danışmanlık talebinde bulunuyor.

Hatta ilaç dışında sahte üründen çekinen bazı markaların da karekod uygulamasını uygulamak için çalışma başlattıkları bir gerçek.

Mustela tv

Mustela Ürünleri Hakkında Bilgiler

Mustela Stelatopia No Rinse Cleansing Water

Durulama Gerektirmeyen Temizleme Sıvısı 

Bebeklerin cilt yapıları yetişkinlere oranla daha ince, duyarlı ve daha az yağlı bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten tahrişe  ve mikroplara karşı oldukça dirençsiz bir yapıya sahiptir. Ayrıca bebeklerin sakallı ve bıyıklı kişiler ve ıslak öpenler tarafından sıklıkla öpülmeleri ciltte tahrişe neden olabilir. Beraberinde cildin direnci düşebilir ve üzerine kolaylıkla enfeksiyon binmesine neden olabilir. Mustela Stelatopia No Rinse Temizleme Suyubu sorunların çözümüne yardımcı olan bir temizleme ürünüdür.

Yani oldukça hassas ve narin bir yapısı bulunan bebek ciltleri devamlı olarak temizlenmeli ve koruma altında tutulmalıdır. Bu nedenle ebeveynler genellikle yardımcı bebek ürünlerine başvurmaktadır. Söz konusu bebek bakımı olduğunda hijyen ve güvenin söz konusu olması gerekmektedir. Bu bakımdan kurulduğu günden bugüne bebek bakımı konusunda lider olan Mustela markasının bebek bakım ürünleri oldukça fazla rağbet görmektedir.

Mustela Stelatopia No Rinse Cleansing Water durulama gerektirmeyen temizleme sıvısı ile bebeklerin yüz, vücut ve bez bölgelerinde etkili bir temizlik sağlanabilmektedir. Ayrıca durulama gerektirmeyen bir yapıya sahip olan Mustela Stelatopia No Rinse Cleansing Water durulama gerektirmeyen temizleme suyu ebeveynlere kullanım kolaylığı sunması bakımından çok önemli bir yardımcıdır.

Yeni doğanlarda ve bebeklerde yoğun kızarıklık ve kuruluk görülen dönemlerde günlük temizlik sağlamada etkili sonuçlar veren Mustela Stelatopia No Rinse Cleansing Water durulama gerektirmeyen temizleme suyu istenilen sıklıkta kullanıma uygun bir üründür. Bebeklerin ciltlerini nazikçe temizleyen ürün aynı zamanda olası tahriş hissini de yatıştırma konusunda tam bir uzmandır. Cildi koruyucu etkisinin yanında nemlendirme ve yumuşatma konularında da etkili bir ürün olan Mustela Stelatopia No Rinse Cleansing Water durulama gerektirmeyen temizleme suyu ile bebeklerin gözleri asla yanmaz.

Özellik:

* Ultra yumuşak bir tansiyo-aktif maddesi sayesinde cildi tek bir hareketle nazikçe temizler.
* Gerginlik ve kaşıntı yatıştırır.
* Cildi aşırı yağlı ve kuruluk karşıtı maddelerle korur ve yumuşatır.
*Stelatopia serisinin ürünleri gibi durulama gerektirmeyen bu temizleme suyu da yeniden Lipit oluşturmanın Kilit maddesi olan seyretilmiş ayçiçeği içerir.

Kullanım Şekli:
Kuru ve atopik eğilimli yeni doğan, bebek ve çocukların yüz, vücut ve popo ciltlerin durulanmadan gündelik temizliklerin yapılması içindir. Yoğun deri gerginliği ve kızarıklıklarda kullanılabilir.
İçerik:
Water, PEG-32, Butylene Glycol, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Glycerin, Poloxamer 184, Polyamınopropyl Bıguanıde, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Trehalose, Pentylene Glycol, Tromethamıne, Cıtrıc Acid, Helıanthus Annuus (Sunflower) Seed Oıl Bısabolol, Cıtrus Aurantıum Amara Flower Extract

Vichy Normaderm Hyaluspot

Vichy Normaderm Hyaluspot

 Normaderm Hyaluspot ile Sivilceleri hedefleyen hızlı etkili bakım.

Vichy ürünleri

Vichy Hyaluspot

Yeni ilk bandaj etkili teknoloji:

Hyaluronik asit-Salisilik asit+LHA

Belirti: Sivilceniz belirdi ve dokunmadan duramıyor musunuz?

Vichy’den yenilik: Hyaluronik asit içeren, aniden beliren sivilcelere karşı hızlı ve etkili bakım

ETKİNLİK: 

1- Hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş formülü cilt yüzeyinde görülmez ve koruyucu film tabakası oluşturur.
2- Sivilcelere neden olan etkenlere karşı geliştirilmiş teknoloji. Hızlı şekilde, sivilce ve iz görünümü azalır

Hassas ciltler: Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir. Hassas ciltlere uygundur. Hipoalerjeniktir. Vichy termal suyu içerir.

Keyif: Temiz ve ferahlatıcı jel dokusu

Uygulama: Gündüze ve gece, uygulama başlığı ile sivilcenin üzerine doğrudan uygulayın. Göz çevresinden kaçının

Vichy Normaderm serisi ürünler yağlanmaya ve akneye eğilimli ciltler için özel üretilmiş bakım ürünleridir. Bu nedenle ciltlerinde yağlanma ve sivilce sorunu yaşayan herkes kendi cildine uygun bir Normaderm Cilt bakım ürünü bulabilir. Sizin cildiniz için uygun olan Vichy Ürünü hangisidir ? Bunu bulmak için mutlaka eczacınıza ya da eczanelerde görevli dermokozmetik uzmanına danışınız . Vichy ürünleri aynı zamanda bir çok dermatolog tarafından da reçete edilerek kullanılması önerilmektedir. Cilt sorunları ile ilgili olarak cilt uzmanı doktorunuza gittiğinizde size bu ürünleri kullanmanızı önerebilir.

Kaynak :http://www.dermoeczanem.com/vichy-normaderm-hyaluspot-15ml

Sebamed – Sebamed Ürünleri

Sebamed Ürünleri ;

SEBAMED

Kendisini pH 5.5 değerinde, cilt temizlik ve bakım ürünleri serisi olarak tanımlayanSebamed Markası cildin asitlik dengesi olan pH 5.5 özelliği ile dünyada üretilen ilk cilt temizlik ürünüdür. Sabun ve alkali içermeyen geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan ürünler koruyucu pH 5.5 özelliği ile  cildimizin asit örtüsünü korur.

Ürünlerinin hiçbirinde dioksan, formaldehit ve nitrozamin bulundurmayan firma, AR-GE departmanında, dermatologların araştırma sonuçlarını titizlikle değerlendirerek, ürünlerinde, cilt yapılarına ve gereksinimlerine göre geliştirmeler için çalışır.

Tüm ürünlerinin ALERJİ riski, yok denecek kadar azdır. 5 milyonda 1  seviyesindedir.

Bir ailenin tüm bireyleri için kullanılabilecek olan Sebamed ürünleri, Cilt Temizliği | Cilt Bakımı | Saç Bakımı | Anti Aging | Güneş Ürünleri | Bebek Ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlaç Alım Grupları

İlaç Alım Grupları : Gizli Tehlike

Son bir iki yıldır eczanelerin satın alma politikaları değişiklikler göstermeye başladı. Eczacılar bir araya gelerek ilaç alım grupları oluşturmaya başladılar. Bir ya da bir kaç eczane üzerinden topluca yapılan ilaç alımları sonra takas ya da satış yolu ile diğer eczanelerle paylaşılarak , yüklü miktarlarda toplu ilaç almanın iskontolarından ve vade imkanlarından yararlanılıyor.

İlaç yanında kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde de bu tip alımlar yapılmaya başlandı. Başlangıçta sadece imece usulü yürüyen bu taktik zamanla bu yöntem üzerinden gelir elde etmeye başlayan kişilerin türemesine yol açtı. Elbette kazan kazan yöntemi ile alan ve satan karlı olduğu sürece kimse bunu yaptığı için suçlanamaz. Fakat zaman içerisinde bu durum öyle garip bir hale geldi ki bence eczacılar kendi bindikleri dalı kesmeye başladılar.

Örneğin herhangi bir eczane Bioxcin Forte Şampuanı 25-26 TL ye satın alabilirken , bu ürünü 1000 – 1500 adet satın alan bir eczane 13 – 14 TL ye mal ederek , sonra diğer eczanelere 17-18 TL den pazarlamakta. Aradaki fark toplu alımdan kaynaklanan mal fazlaları, dönem sonu ciro primleri gibi unsurlardan kaynaklanıyor.

Bu durum aslında öyle tuhaf ve gizli bir tehlike içeriyor ki,  toplu mal satmak hem ecza deposu, hem firma bölge mümessili hem de bizzat üretici ya da ithalatçı firmanın işine geliyor. Bu sistem yürüdükçe düşük miktarlı alımlardaki iskonto oranları kolay kolay yükselmeyecek. Yüklü miktarlarda toplu mal alan depo ve eczacılar arasında yeni bir satış sektörü oluşacak. ( Zaten oluştu ).  Oysa güya eczacı kooperatifleri bu amaçla kurulmuşlardı. Şimdi kooperatiflerimiz  bu kuruluş amaçlarını unuttu ve bu sistemi teşvik eder duruma geldiler. Bu ilaç satın alma gruplarına ya da kişilerine en çok destek verenler kooperatifler.

Oysa eczacıların yapması gereken şey bu işin doğa olarak , başka aracıların para kazanmasına müsaade etmeden, olması gerektiği gibi, üretici  > depo ya da kooperatif > eczane sıralaması ile ve tüm iskonto ve imkanların, çok büyük satın alma ve sermaye gücü gerektirmeyecek şekilde doğrudan son satıcı durumundaki eczanelere yansıtılmasını savunmak olmalı.

Kısa vadede herkesin kazandığı bir yöntem gibi görünse de toplu ilaç ve dermokozmetik alım grupları eczanelerin gelecekteki satın alma güçlerini ve karlılıklarını olumsuz yönde etkileyen bir tehlike olarak karşımızda.

Eğer bir ürün 25 yerine 15 TL ye satın alınabiliyorsa, bu ya ecza deposu tarafından ya da ecza kooperatifi tarafından bir kampanyaya dönüştürülüp bir iki gün içerisinde her bir eczanenin yararlanabileceği şekilde sunulmalıdır. Fakat malum olduğu üzere herkesin işine gelen şey 500 kişiye 10 ar adet ürün satmaktansa 1 kişiye 5000 adet ürün satmak.

Bu konuda eczacıların uyanık olması gerektiğini ve eczacı derneklerinin durumu iyi düşünmelerinin şart olduğu kanaatindeyim.

 

 

 

Menu Title