Aylar: Şubat 2013

güneş kremleri

gunes-urunleri

Güneş Koruma Ürünleri

         Baharın gelmesi ile beraber güneşin olumsuz etkilerine daha belirgin şekilde maruz kalacağız. Daha şimdiden bu günlerde güneşli havalarda adeta güneşin cildimizi derinlemesine delip geçtiğini gerdiğini hissediyoruz. Açık havalarda uzun süre güneşe maruz kaldıkça güneş hasarı daha da hissedilir hale gelecek. Cilt tipimize ve maruz kaldığımız güneş şiddetine uygun güneş korunma ürünleri , güneş kremleri kullanmamız şart. Ancak sizin cilt tipinize uygun güneş kremi hangisi?

          Öncelikle neden eskiler güneşten korunma ürünleri kullanmadıkları halde şimdi biz buna ihtiyaç duyuyoruz , bu sorunun cevabını vermek gerekir. Modern hayata geçişle beraber yaşamımızın neredeyse tamamı kirlendi.  Büyüklerimiz hayatlarında hiç bir nemlendirici ya da güneşten korunma ürünü kullanmadıkları halde sağlıklı yaşamışlar ve taptaze kalabilmişlerdi.  Elbette buna sebep olan bir çok etken var. Doğal beslenme, her şeyi mevsiminde tüketmek, yapay gübre ve hormonlu gıdalardan uzak bir hayat yaşamış olmak. Günümüzde olduğu gibi içerisinde koruyucu ve tat verici bir çok katkı maddesi bulunan gıda maddeleri o dönemde yoktu.

            Bir başka fark ta şuydu ki, geçmişte insanlar güneş ışığına daha düzenli olarak maruz kalırlardı. Oysa bazı günümüz insanları uzun süre kapalı ortamda kalmasına rağmen kısa süreler halinde yoğun güneş ışığına maruz kalıyorlar ve bu nedenle cilt doğal güneş koruma kalkanlarını hazır hale getirme fırsatı bulamıyor.

        Maalesef dünya atmosferi de geçmişte olduğu kadar koruyucu değil, ozon tabakasındaki hasar ,zararlı ışınların daha yoğun şekilde dünyaya ulaşmasına sebep oluyor. Tüm bu sebepler doğrultusunda cilt tipimize, yaşımıza ve güneşe maruz kalma süremize göre uygun bir güneş koruma ürünü seçmemiz ve bu ürünü düzenli kullanmamız gerekir.  Elbette öncelikli olarak dermokozmetik ürünler  en doğru seçenek.

Bioderma Photoderm

Bioderma Güneş Kremi

 Dermokozmetik ürünler klinik testlerden geçirilmiş, etkinlikleri kanıtlanmış ve bilimsel metotlar ile üretilmiş olmaları önemli bir etken. Ayrıca dermokozmetik güneş kremleri içerisinde her bir cilt tipine ve ihtiyacına uygun seçenekler bulunması büyük bir avantaj.

                 Avene, Bioderma , Babe, Vichy, La Roche Posay, Dermalogica, Cumlaude, Hamilton, Solante gibi markaların güneş kremleri dermokozmetik güneş kremi sınıfında kabul ediliyor.

                Bu markalarda cilt tipinize uygun bir güneş kremi bulmanız son derece kolay

Babe Güneş Kremi

Babe Yağsız Güneş Kremi

örneğin Bioderma  markasında yağlı akneli ciltler için, hassas ciltler için, kuru ve olgun ciltler için , hem renkli hem de normal bir çok alternatif ürün bulunuyor.  Bir başka önerebileceğimiz güneş ürünü de özellikle yağlanmaya eğilimli cilt tipleri için mükemmel bir koruma sağlayan Babe Yağsız güneş kremi.

Hassas ciltler için daha az kimyasal içeren mineral filtreler açısından zengin güneş kremleri tercih edilmeli.

Güneşten korunmanın aynı zamanda yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkları da önlediğini unutmamak gerekir.

Kaynak: Dermoeczanem.com

Topicrem Ürünleri

Topicrem ürünleri

Topicrem 
Topicrem Force Hydra Quenching Fluid 50ml
%15 İndirimli Ürün
Normalde karmaya dönük ciltler için Hafif nemlendirici krem
70,00 TL

İndirimli Fiyatı :59,50 TL

 
Topicrem SOS Nourishing Face Cream 50ml
%15 İndirimli Ürün
Besleyici Yüz Bakım Kremi
41,25 TL

İndirimli Fiyatı :35,06 TL

 
Topicrem SOS Lips 5gr
%15 İndirimli Ürün
İçerisindeki Shea yağı ile dudaklarınızı besler. Paraben içermez
23,10 TL

İndirimli Fiyatı :19,64 TL

 
Topicrem Ultra Soft Hand Cream 50ml
%15 İndirimli Ürün
Elleri nemlendirir, besler ve korur.
20,60 TL

İndirimli Fiyatı :17,51 TL

Markanın ürünleri tüm aileniz için uygun ürünleri bulabileceğiniz , hem ekonomik , hem de kaliteli ve etkin cilt bakım ürünleridir. Bu ürünler içerisinde cildinizin günlük bakım ihtiyacını karşılayacak nemlendiriciler, temizleme ürünleri, onarıcı ve yatıştırıcı bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, şampuanlar , vücut yıkama ürünleri gibi, dermokozmetik ürünler söz konusudur. Ayrıca atopik ciltler için de son derece etkili bakım ürünler mevcuttur. Cilt bakım ürünleri konusunda doktor ve eczacılarınızın önerilerini dikkate alınız.  Kozmetik renklendirici ve parfüm içeren ürünler yerine dermokozmetik ürünleri tercih ediniz. Dermokozmetik ürünler her türlü allerji ve toksisite testlerinden geçirilmiş , klinik olarak onaylanmış ürünlerdir. Bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

Carlson Omega 3

Carlson Omega 3 Balık Yağı Şurubu

Omega 3 Balık Yağı

Carlson Omega3 Balık Yağı Şurubu

 

Carolson Omega 3 Balık yağı Çocukların gelişiminde kullanılması için limon aromalı omega 3 balık yağı şurubu.

İçimi kolay ve lezzeti ile çocukların çok rahat kullandığı en çok beğendikleri balık yağı olma özelliği taşıyor.

 

 

CARLSON FİSH OİL LİQUİD ŞURUP 200 ML

• Toplam 1600 mg. omega-3 yanlızca lezzetli bir tatlı kaşığındadır.

Maksimum tazelik korunmuştur;
• Derin ve kirletilmemiş sularda yaşayan soğuk su balıklardan elde edilir.
• Bu ürünün saflığı, bağımsız FDA onaylı resmi laboratuvarlarda algılanabilir miktardaki ağır metallerin (civa, kadminyum, kurşun, PBC ve 28 ayrı kontaminantın) hiç birini ihtiva etmediği test edilmiştir.
• Maksimum tazelik için Norveç‘te işlenip, şişelenmiştir.
• Koyu renkli cam kavanozda şişelenmiş, nitrojen ile mühürlenmiştir.
• Kullanım kolaylığı sağlayan özel mekanizmalı kapağa sahiptir.
• Tazeliğin daha fazla korunması için her 5 ml.ye 10 IU’luk doğal E vitamini eklenmiştir.

Çok Lezzetlidir ;
• “Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü” 2005 Yılı Üstün Tat ödülü almıştır.
• Limon aromalı tadı ile sade olarak tüketilebilir.
• Salata ve yemeklere kolayca ilave edilebilir.
• Varolan en lezzetli balık yağıdır.

Herbir tatlı kaşığı (5 ml.) :
Toplam Omega-3 yağ asidi: 1600 mg
EPA (EicosaPentaenoic Acid): 800 mg
DHA (DocosaHexaenoic Acid): 500 mg
Diğer Omega-3 yağ asitleri: 300 mg
Doğal E Vitamini: 10 IU

Kullanım Şekli ve Dozu :

Carlson Omega-3 kapsül yağlı balıkların düzenli bir şekilde tüketilmediği durumlarda vücudun günlük Omega-3 ihtiyacını karşılamak için diyet suplemanı olarak kullanılır. Omega-3 yağ asitlerine aşırı duyarlı olan kişilerde kullanılmamalıdır

 Kaynak :

http://www.dermoeczanem.com/carlson-fish-oil-omega-balik-yagi-surubu-limon-aromali-200ml

http://www.dermoeczanem.com/carlson-omega-1000-mg-fish-oil-balik-yagi-50-kapsul-lu-

Nuxe Creme Fraiche de Beaute

Nuxe Creme Fraiche de Beaute 

Nuxe -krem

Nuxe Creme Friache de Beaute Krem

 

Nuxe Creme Fraiche de Beaute Formule Light Enerji Veren Nemlendirici Krem (karma ciltler-yağlı T bölgesi) için de uygundur.

Cildinizi yağlandırmadan nemlendiren bu emülsiyon formundaki ürün sizi çok memnun edecek .

Nuxe ürünleri doğal içerikleri ve koruyucu içermeyen , suni parfüm içermeyen cilt bakım formülleri ile güzelliğinizi ve sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyor.

 

 

NUXE Creme Fraiche de Beaute Formule Light 50ml


Karma ciltler için mükemmel şekilde dengelenmiş formülü sayesinde cilt kalitesinin yükselmesine yardımcı olur. (daha&helliip;)

Bioderma Photoderm Mineral Spf50

Bioderma Photoderm Mineral Spf50+ Cream

Bioderma Güneş Kremi

Bioderma Photoderm Mineral Krem SPF 50

 

 

 

Bioderma Photoderm Mineral Spf 50+ Cream 100 ml 

Fransa’nın en ünlü cilt bakım ürünleri üreticilerinden biri olan bioderma firması sadece Avrupa’da değil bütün dünya üzerinde geniş bir kitle tarafından takip edilmektedir. Elbette ki insan cildini en ince yapısına kadar ayrıntılı şekilde analiz etmesi ve cilt yapısına uygun çözümler geliştirmesi bu alanda etkili olmasına neden olmaktadır.. Bütün bu hassasiyetinin yanında çatısı altında bulundurduğu sağlık profesyonellerinin devamlı olarak yenilikler sunma isteği da markanın farkını ve değerlerini açıkça ortaya koyabilmesini sağlamaktadır. Devamını okumak için tıklayınız

Lierac Phytolastil

Lierac Phytolastil

Lierac Çatlak Kremi

Lierac Phytolastil Jel

 

 

 

 

 

Lierac Phytolastil Jel hamilelik ve farklı sebeplere bağlı olarak oluşan çatlakların önlenmesi ve giderilmesinde en etkin yollardan birisi.

 

 

 

Lierac ürünleri Avrupa ülkelerinde çok uzun yıllardır en seçkin dermokozmetik markalarından birisi olmasına rağmen ülkemizde öncelikle çatlak tedavisi ürünleri ile tanınıyor. Hamilelik çatlakları konusunda tüm dünyada en çok tercih edilen ürün olan Phytolastil çatlak kremi  Belki de bunun sebebi markanın dermokozmetik ürünlerinin eczane yerine alışveriş merkezlerinde ilk satışa başlanmış olması. Fakat artık Lierac Ürünleri Salute Grup bünyesinde bizzat Fransız Lierac Paris tarafından Türkiye pazarına ve yeniden sadece eczaneler üzerinden satılmaya başlanıyor.

Bu şekilde marka hak ettiği yerini alarak Türkiye Dermokozmetik pazarında tekrar pay sahibi olmayı hedefliyor. Markanın Avrupa’da çok tercih edilen erkek ürünleri serisi de bulunuyor, fakat bu serinin Türkiye’de pazarlanıp pazarlanmayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Diopti Göz çevresi bakım serisi  markanın en çok beğenilen ürünleri arasında. Bunun yanısıra, Nemlendiriciler, Matlaştırıcı bakım, anti-age bakım, lifting etkili kremler, gündüz ve gece bakım ürünleri, makyaj temizleyici ürünler gibi, oldukça geniş bir ürün listesine sahip.

Lierac ürünleri aynı zamanda bazı online eczane sitelerinde de satılmakta.

Kaynak:

http://www.dermoeczanem.com/Lierac

  Cilt bakımı konusunda Fransız uzmanların oldukça üstün ürünler ürettikleri herkes tarafından bilinmekte ve takip edilmektedir. İnsan cildini çok iyi analiz eden ve neye ihtiyaç duyduğunu iyi tespit eden birçok Fransız dermatolog çeşitli cilt bakım ürünleri geliştirmektedir.

  Lierac da Fransız dermatologlar tarafından geliştirilen etkileyici cilt bakım markalarından biridir. Lierac ürünleri olarak göğüs bakım ürünleri, anne ve bebek bakım ürünleri, hamilelik dönemi bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı bakım ürünleri, leke giderici bakım ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesi bulunmakla birlikte www.dermoeczanem.com sitesinde lierac ürünleri satışı gerçekleşmektedir.

Menu Title