Aylar: Ocak 2013

Triderma Spot Wrinkle Erasing Anti-aging Kompleks

 

Triderma Spot Wrinkle Erasing Anti-aging Kompleks

Triderma kırışıklık ve akne izlerini yok edici krem

Triderma Spot and Wrinkle Erasing Cream

Triderma ürünlerine ait bu krem Yaşlılık lekeleri, kahverengi lekeler ve akne izlerinden kaynaklanan ton farklılıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Güçlü kimyasallar, soyucular olmaksızın hücre devir hızının arttırılmasına, daha yumuşak, aydınlık ve temiz bir cilt oluşmasına destek olur.

 

Triderma Spot and Wrinkle Erasing Cream  Kimlere önerilir?

Bu Triderma Krem Yaşlılık lekeleri, kahverengi lekeler ve akne izlerinden rahatsız olan kişilerle, ince çizgileri ve cilt kırışıklığı sorunu olan kişilere önerilir.

İçeriği

 • Kukui ve Macadamia Yağları zamansız yaşlanan cildi besler.
 • Sertifikalı AP4® Saf Organik Aloe cildi rahatlatır, sakinleştirir ve korur
 • Linoleik Asit cildi nemlendirir.
 • Yosun cildin kaybettiği mineralleri geri kazandırır ve cilde yoğun nem sağlar.
 • Misk Otu cildi korur ve besler.
 • Glukozamin HCL kollajeni korur ve hiperpigmentasyon oluşumunu baskılar.
 • Vitamin C ve E antioksidan özelliği ile serbest radikal hasarını engelleyerek cilt koruması sağlar.
 • Stabilize C vitamini ve bitkisel özler, zamansız yaşlanan ciltteki ton farklılıklarını aydınlatmaya yardımcı olur.
 • Hidrokinon ve Retin A içermez.
 • Komedojenik madde içermez.

Temiz cilde sabah, akşam uygulanır. Makyajdan ve güneş koruyucusundan önce ya da tek başına kullanılır.

Triderma MD’s Ürünleri hakkında detaylı bilgi ve kullanıcı yorumları, Triderma Ürünlerinin içerikleri, Triderma  Fiyatları ve online Satış Sitesi www.dermoeczanem.com sitesinde bulabilirsiniz.

Bu Ürünler hakkında detaylı bilgilere, kullanım şekillerine ve kullananıcı yorumlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Triderma ürünleri ni en uygun ve ucuz fiyatlarla online olarak www.dermoeczanem.com dan sipariş verebilirsiniz.

Kaynak :

 

http://www.dermoeczanem.com/triderma-urunleri

 

 

NeoStrata Cellular Restoration

 

 

NeoStrata Cellular Restoration

Yüksek Anti-aging beklentisi olan tüm cilt tiplerinde, cilt dokusunu yenilemek için formüle edilmiştir.

Yeni NeoStrata Skin Active serisi içerisinde yer alan Cellular Restoration, Maltobionik Asit, Glikolik Asit ve Glukonolakton içeren SynerG formül 15.0 ile yüksek anti-aging beklentisi olan tüm cilt tiplerinde, cilt hücrelerinin işlevini geliştirip gençleştirmek ve cilt dokusunu yenilemek için formüle edilmiştir.

İçerisinde yer alan elma kök hücre ekstresi, cildin kendi kök hücrelerini korur, yaşam sürelerini uzatarak yaşlanma belirtilerini azaltır ve geciktirir. Peptidler kollajen miktarını arttırarak cildi sıkılaştırır. Glukonolakton ve Maltobionik asit ile bitkisel kompleks antioksidan özellikler gösterir. NeoStara Skin Active serisi ile beraber kullanımı daha genç görünümlü bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

NeoStrata Cellular Restoration Kullanım:

Geceleri, temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine uygulanır. İhtiyaç halinde diğer NeoStrata gece bakım ürünleri ile kombine olarak kullanılabilir.

İçerik: %5 Maltobionik Asit, %5 Glikolik Asit, %5 Glukonolakton, Peptid, Elma Kök Hücre Esktresi ve Özel meyve antioksidanı içerir.

Kaynak :  http://www.dermoeczanem.com/neostrata-skin-active-cellular-restoration-50gr-

 

 

 

Nbl Glukozamin Kondroitin

 

Nbl Glukozamin Kondroitin

 

NBL Kapsül

NBL Glucosamin Kondroitin kapsül

 

Ürün etken madde olarak bir tablette 750 mg glukozamin HCl ve 600 mg kondroitin sülfat içermektedir.

Kullanım Şekli

NBL Glukozamin Kondroitin yemeklerle beraber günde iki kez bir tablet ya da hekimin önereceği şekilde kullanılmalıdır.
Takdim Şekli
NBL Glukozamin Kondroitin, 90 tabletlik kutularda kullanıma sunulmuştur.
Yapılan araştırmalar Glukozamin Kondroitin özellikle diz eklemindeki artirits vakalrında, kıkırdak ve eklem dokusunun, bağ dokusunun yenilenmesini  ve onarımını hızlandırmakta yardımcı  olduğunu göstermektedir. Klinik araştırmalar sonucunda en az 3 ay boyunca Glucosamin , kondroitin kullanımı durumunda ağrı ve ödemde azalma, rahatlama görülmektedir.  NBL Glucosamin  Kondroitin Eczane‘lerde satılmaktadır.
Fazla kilo , dengesiz beslenme , ve yetersiz egzersiz gibi  nedenlerle özellikle diz eklemi kolay zarar gören bir eklemdir. Diz eklemini korumak, güçlendirmek ve onarımına destek olmak amacıyla , doktorunuzun önerdiği egzersiz ve tedavinin yanında bu  ürün tedavinizi destekleyici bir gıda takviyesi olarak sunulmaktadır.  Bu ürün bir ilaç değildir.  Ancak bir çok hekim tarafından önerilmektedir.
NBL Glukozamin kondroitin kapsül

Diz eklemi için NBL GLukozamin Kondroitin

Şekilde görüldüğü gibi diz ekleminde meydana gelen farklı hasar ve deformasyonlar zamanla kronikleşmekte ve çok şiddetli ağrılı şikayetlere sebep olabilmekte. Bu nedenle medikal tedavinin yanında bazen extra gıda takviyelerine de ihtiyaç duyulmakta. Zamanında müdahele edilmeyen diz problemleri nedeni ile , eklem hareketliliğinin tamamı ile kaybedildiği, yani diz ekleminin dondurulması gereken durumlarla dahi  karşılaşmak mümkün. Bazen ise diz eklemi yerine , cerrahi müdahale ile protez eklem takılması gerekebiliyor. Diz ekleminizi korumak ve iş işten geçmeden tedbir almak sizin elinizde, Düzenli egzersiz ve yürüyüşler ile tüm vücut ve iskelet sisteminizi  koruyun.

Jane iredale Likit Fondöten

 

Jane iredale Likit Fondöten

 

Jane iredale ürünleri

Jane iredale likit fondöten

Jane iredale Likit Fondöten Antioksidan etkili likit mineraller,Coenzim Q10, Vitamin C ve K,Söğüt kabuğu özü,Aloe Vera jeli ve Lavanta çiçeği suyu içeren muhteşem lipozom formülüne sahiptir. Epidermisin hücre katmanlarına iner,gözenekleri daraltır ve ince çizgileri azaltır. Her cilt tipine daha genç bir görünüm sağlar. Cildinizin görünümündeki ve sağlığındaki farkı anında görüp, hissedebileceksiniz.

Daha fazla kapatıcılık ve güneş koruması için üzerine mineral pudra uygulanır.Bu ürün normal,kuru ve kuruya eğilimli cilt tipleri için uygundur
Fondöten fırçası ya da süngerle uygulanabilir.
Mineral makyaj ürünleri cilt sağlığını korumak ve zararlı kimyasal makyaj ürünlerinden kaçınmak isteyenler için en uygun tercihtir.  Jane iredale ürünleri www.dermoeczanem.com  sitesinde %20 indirimli ve 3 al 2 öde kampanyası ile satılmakta. En avatajlı dermokozmetik ve makyaj ürünleri için mutlaka dermoeczanem sitesini ziyaret ediniz.
Mineral makyaj ürünlerinin diğer makyaj ürünlerine göre üstünlüğü  artık bir bilimsel gerçek olarak bilinmekte. Minerallerin cilt sağlığı ve bakımı üzerine olumlu etkileri sayesinde , mineral makyaj ürünlerinin kullanımı tüm dünyada her gün artmakta. Kimyasal maddelerin olumsuz etkilerine maruz kalmak istemeyen , en hassas ciltlerin dahi kullanabileceği özellikte %100 Orjinal A.B.D. ‘de üretilen Jane İredale Makyaj Ürünleri satış noktası olan www.dermoeczanem.com 3 al 2 öde kampanyası ve ilave %20 indirim sayesinde markanın en ucuz satıldığı yetkili satış noktası olmaz özelliğini taşıyor.

Bioderma Sebium Krem

Bioderma Sebium Krem

Bioderma Sebium Akn

Bioderma Sebium Krem

 

Farklı cilt yapıları bulunan insanlar bu nedenle farklı dış görünüşe sahip olmaktadırlar. Sonuçta bazı ciltler çok kuru, bazıları ise çok hassas olabilmektedir. Bireylerde ciltlerinin yapısı gereği bu tarz bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bu dış görünüm özelliği özellikle yağlı ve akneli ciltlere sahip bireylerde oldukça kendini belli etmektedir. Zira söz konusu cilt tiplerinde sebum salgısının fazla oluşu nedeni ile cilt oldukça yağlı, parlak ve sivilceli olabilmektedir.

Cilt tipine uygun bakım uygulamalarının oldukça önem kazandığı günümüzde özellikle çeşitli markaların geliştirdiği ürünler büyük öneme sahiptir. Bu alanda etkinliğini kanıtlamış bir firma olmakla birlikte farklı cilt tiplerinin her türlü bakım uygulamaları için bir ürüne sahiptir.

Bioderma Kampanya 4 özellikle yağlı ve akneli cilt tipine sahip bireyler için hazırlanmış bir bakım paketi niteliği taşımaktadır. Bioderma Kampanya 4 içerisinde Bioderma Sebium Mat Krem, Bioderma Sebium Serum bulunmakla beraber Bioderma Sebium Foaming Gel hediye şeklindedir.

Bioderma Sebium Mat Krem yağlı, parlaklık özelliği bulunan ve karma cilt tiplerinde sebum salgısını kontrol altında tutarak uzun süre kalıcı mat görünüm sağlayan bir üründür. Temiz bir cilde uygulanması gün boyu etkisini yaşatabilen bioderma Sebium Mat Krem içerisinde sebum dengeleyici çinko glukonat ve keratin dengeleyici glikolik asit, salisilik asit bulunmaktadır.

Bioderma Sebium Serum ise keratolitik bakım etkisine sahip bir üründür. Özellikle söz konusu cilt tiplerinde var olan cilt kusurlarını düzeltici etkiye sahiptir. Hafif peeling etkisine sahip olan bioderma sebium Serum cildin düzensiz yüzeylerinin eşit bir görünüme kavuşmasını sağlar. Fluidactiv formülasyonu sayesinde sebum salgısını kontrol altında tutarak cildin doğal ışıltısını yeniden kazanmasına destek olur.

Sebium Foaming Gel ise paketin hediye ürünü olmakla beraber yağlı ve akneli ciltlerde sebum salgısını düzenleyerek temizlik etkisi yaratan jeldir. Sabunsuz ve non komedojenik yapıdadır. Deri ve göz ile iyi tolere edilir.

 

Bioderma Sensibio

Bioderma Sensibio Serisi Cilt Bakım Ürünleri

Bioderma Sensibio H2O 500ml

Bioderma H2O Temizleme suyu

Bioderma Sensibio h2o

 

Sensibio h2o

Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici,makyaj çıkarıcı ve yatıştırmaya yardımcı misel solüsyon

Bioderma Sensibio H2O 500ml

Hassas ciltler için lipid tabakasını koruyucu, yüz temizleme solüsyonudur.
Kullanımı: Bir pamuk parçasını solüsyonla ıslatınız ve yüzünüzü veya makyajınızı temizleyiniz. Göze uygulandığında su ile durulanmalı, gözler haricinde kullanıldığında yıkama gerektirmez. Günde 1 veya 2 kez uygulayınız. Makyaj temizliği için harika bir üründür. Özellikle hassas göz çevresi için idealdir.

Kaynak : http://www.dermoeczanem.com/catinfo.asp?src=bioderma+sensibio&imageField2.x=0&imageField2.y=0

Özellik:

* Sensibio H2O misel solüsyon hassas ciltlerin günlük temizliğini gerçekleştirir ve makyajı temizler.
* İçeriğindeki miseller kirlerin mikro emülsiyonunu gerçekleştirirken, Cilt dengesinin korunmasına destek olur. Yatıştırıcı aktif ajanların sayesinde cilt temizliği  sonrasında oluşabilecek tahrişi önlemede etkilidir.Kullanım Şekli:

Videoda görüldüğü şekilde Bioderma Sensibio h2o ile ıslatılmış pamuk yardımı ile yüzünüzdeki boyunuzaki ve göz çevrenizdeki alanları nazik hareketlerle temizleyiniz.

Bir pamuk parçası yardımıyla cilt temizlenir ve/veya makyaj çıkarılır. Sonrasında cilt nazikçe krulanır.

İçerik:

Water (Aqua), PEG-6 Caprylıc/Caprıc Glycerides, Cucumıs Satıvus (Cucumber) Fruıt Extract, Mannıtol, Xylıtol, Rhamnose, Fructoolıgosaccharides, Propylene Glycol, Dısodım EDTA, Cetrımonıum Bromıde.

Bioderma Markalı Ürünler hakkında detaylı bilgilere, kullanım şekillerine ve kullananıcı yorumlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Bioderma Ürünlerini en uygun ve ucuz fiyatlarla online olarak dermoeczanem.com dan sipariş verebilirsiniz.

Kaynak :  http://www.dermoeczanem.com/Bioderma

 

Nuxe Nuxellence Jeunesse

Nuxe Nuxellence Jeunesse

Enerji veren Anti-Aging Bakım Kremi 50ml

CİLDİNİZE ENERJİ VEREREK GENÇLİK VE IŞILTI DEPOLAMAK İÇİN
iLK KULLANIMDAN İTİBAREN DAHA PÜRÜZSÜZ VE AYDINLIK BİR CİLT 10 PATENTLİ
Nuxe Nuxellence Jeunesse Enerji veren Anti-Aging Bakım Kremi 50ml

Cildin genç görünümü cilt hücrelerinin görevlerini iyi yapmalarına bağlıdır. Hücrelerin içinde bulunan mitokondriler, hücresel enerji üreterek, bu görevlerin düzgünce yerine getirilmesinde önemli rol oynar. Zaman içinde mitokondrilerin çalışmasını yöneten mitokondriyal DNA’lar değişime uğrar ve bu durum hücresel enerji üretiminde aksamalara, dolayısıyla hücrelerin görevlerini yapamamalarına ve cildin yaşlanmasına neden olur.

NUXE ürünlerinin  YENİ BULUŞU: 
10 patente sahip bu yeni bakım kremi hücrelerin enerji seviyelerini en uygun düzeyde tutmalarına yardımcı olur ve bu şekilde cildimizin gençliğini korumasına destek olur. Yoğunlaştırılmış doğal içeriği ( Passiflore çiçeği, Sığırdili, Gelincik, Hiyaluronik asit, Calendula yaprakları,Galanga) ile cilde enerji verir.

Aynı anda ciltteki kırışıklık ve ince çizgilere etki ederek cildin diri görünmesine ve ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Pembemsi görüntüsü “ikinci cilt” olarak tanımlanan dokusu ve içeriğindeki düzeltici pigmentler sayesinde cildin anında aydınlatılmasına destek olur.

Kullanım:
Sabah ve/veya akşam kullanım için uygundur.
Normal ve karma ciltler için: Tek başına kullanılır
Kuru ve çok kuru ciltler için: Günlük bakım kreminin altına uygulanır.
%87 doğal içerikten oluşmaktadır, paraben içermez. Komedojenik değildir.

Bu ürünü http://www.dermoeczanem.com/nuxe-nuxellence-jeunesse-enerji-veren-anti-aging-bakim-kremi-50ml   adresinden www.dermoeczanem.com sitesinden satın alabilirsiniz.

Kaynak :  http://www.dermoeczanem.com/Nuxe-paris   Nuxe kullananlar özellikle Nuxe ürünleri içeriğinde doğal maddelerin kullanılması ve doğal hoş kokuları ile ilgili güzel yorum ve beğenilerini dile getirmektedirler.

 

 

Nutraxin

Nutraxin Ürünleri

Artroflex Eklem rahatsızlıkları için kapsül

Nutraxin Artroflex Kapsül

Nutraxin Ürünleri Biota Lab. tarafından üretilen seçkin bir bitkisel-gıda takviyesi ürünleri markasıdır.

Ürün kalitesine ve hammadde kalitesine azami derecede önem veren bir şirketin ürünüdür.

Nutraxin ürünlerinde kullanılan formüllerin tamamı bilimsel araştırma ve klinik deneylere dayanan bilgiler ışığında  hazırlanmıştır.

 

 

Nutraxin Artroflex 120 Kapsül

Özellikle diz ekleminde görülen artroz, artrit ve kıkırdak doku hasarları, diz eklemi ağrılarında, kıkırdak doku , eklem içi sinovial sıvı kalitesini ve onarımını arttırmaya yardımcı  amino asit ve gıda takviyelerini içerir. Bunun yanında Şeytan Pençesi denilen , doğal ağrı kesici bitki ile ağrının hafiflemesine yardımcı olur.

MSM nin ağrı kesici etkisi yanında, kollojen bağ dokusunun yapımında yardım etkileri bilinmektedir.  Bromelain , Ananastan elde edilen ödem giderici etkileri ile dizi rahatlatmaya yardımcı olur.

En az 3 ay kullanıması tavsiye edilir.

Nutraxin Artroflex kapsül eczanelerde ve onlin eczane noktalarında satılmaktadır.

Kullanım Şekli
Günde 3 kere 2’şer kapsül kullanılması önerilir. Bol suyla içilmelidir. Kapsüller çiğnenmemlidir. Kapsül yutma zorluğu çekenler kapsülü boşaltarak su ya da meyve suyu ile alabilirler.

İçindekiler : Her 3 bitkisel kapsülde;

 •    750mg Glukozamin- HCl
 •   600mg Metilsülfonilmetan (MSM)
 •   600mg Kondroitin Sülfat
 •   97,5mg Bromelain
 •   97,5mg Harpagophytum procumbens (Şeytan pençesi) Ekstr.

Diğer Hammaddeler : Bitkisel kapsül (Hidroksipropilmetil selüloz), Bitkisel Mg-stearat, Si-dioksit

Tamamen doğal kaynaklardan üretilmiştir.
Tuz, Nişasta ,Yapay renklendirici, suni aroma, laktoz ve koruyucu içermez!

ilaç kullanım tarifleri

Burun Damlaları Nasıl Kullanılmalı

Burun damlası ve göz damlalarının kullanımı için bazı kurallara uyulması sağlık açısından önemlidir. Bu nedenle bu ilaçları kullanmadan önce aşağıda belirtilen hususlara mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

 • Burun damlanızı kullanırken aşağıdaki sırayı izleyiniz:
 •  Burnunuzu yavaşça boşaltın.
 •  Ellerinizi sabunlu suyla yıkayın.
 •  Damlalığın temiz olduğundan emin olduktan sonra ilacı içine çekin.
 •  Başınızı arkaya rahatça yaslayabileceğiniz bir yatağa uzanın.
 •  Önerilen sayıdaki damlayı burnunuza damlatın.
 •  Bu pozisyonda birkaç dakika daha bekleyin.
 •  Damlalığı tekrar şişenin içine koyun.
 • Tekrar elinizi yıkayın.
 •  Damlayı sadece tavsiye edilen süre boyunca kullanın.

Özellikle grip soğuk algınlığı gibi durumlarda burun açmak için kullanılan ve tıpta dekonjestan olarak nitelendirilen burun damlalarını ve spreylerini 5 günden daha uzun süre kesintisiz kullanmak burun mukozasında tahriş ve inflamasyona sebep olabilir. Bu şekilde oluşan hasarların iyileşmesi aylarca sürebilir. Lütfen kendi sağlığınız için hekim eczacınızın tavsiyelerine uyun.

Göz Damlaları Nasıl Kullanılmalı

 • Gözünüze damlatmak üzere açmış olduğunuz şişedeki damlalığın ucunu göz de dahil olmak üzere hiç bir yere temas ettirmeyiniz. Böylece gözünüzde herhangi bir enfeksiyon gelişmesini önleyebilirsiniz. Kullandıktan sonra şişenin ağzını iyice kapatınız.
 • Kullanım için aşağıdaki sırayı takip ediniz:

Öncelikle ellerinizi sabunlu suyla iyice yıkayıp kurulayın.

Başınızı arkaya doğru eğin

.İşaret parmağınız ile alt göz kapağınızı hafifçe çekin. Bunu yapmanızdaki amaç damlayı uygulayabileceğiniz bir boşluk ya da yuva oluşturmaktır.

İşaret parmağınızla çekerek oluşturduğunuz bu yuvanın içine ilacınızdan, damlalığın ucunu değdirmeden damlatın ve gözünüzü yavaşça kapayın. Gözünüzü en az 1-2 dakika kırpmamaya gayret edin.

İlacı gözünüze damlatıp gözünüzü kapadıktan hemen sonra gözünüzün burnunuza yakın olan iç köşesine orta parmağınızla bastırın ve yukarıda söylenilen 1-2 dakikayı bu şekilde geçirin. Bu uygulamayla ilacın vücuda emilmesi engellenmiş ve sadece gözde etki göstermesi sağlanmış olur.

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra ellerinizi tekrar yıkayın.

Göz çok hassas bir organdır ve göz yüzeyinde yoğun bir kılcal damar ağı bulunur.  Hijyen koşullarına uyulmadığı takdirde enfeksiyon bulaşması riski yüksektir. Bu nedenle gözümüzü kaşımak ya da temiz olmayan havlu kullanmak, kullanım süresi dolmuş, göz damlalarını kullanmak ya da göz damlası kullanırken uyulması gereken kurallara uymamak sağlığımız açısından risk taşır.

Kaynak : www.klinikecza.org 

Pierre Fabre , Eau Thermale Avene ürünleri , Avene ürünleri, Avene dermokozmetik yetkili satış noktası online eczane  http://www.dermoeczanem.com/avene

 

Nuxe Kompakt Pudra

Nuxe Kompakt Pudra

Nuxe ürünleri ile ilgili yorum, kullananlar tarafından tavsiyeler, en uygun fiyatlı Nuxe satış noktaları ve diğer bilgiler bu sayfamızda.

NUXE Poudre Eclat Prodigieux Bronzlaştırıcı Kompakt Pudra 25gr

Tüm cilt tipleri için uygundur. Yaz kış kullanabileceğiniz bu çok amaçlı pudra sağlıklı ve doğal bronz bir görünüm sağlar. Cildi pürüzsüzleştiren bir dokuya sahiptir. Düzenleyici ve ışıltılı pigmentler ile parlaklık, Vitamin E, Seramid ve Bisabolol ile koruma sağlar. Hafif dokusuyla kadife yumuşaklığı sağlar, kullanımı kolay ve kalıcıdır. Cildi parlatır ve cildin her yerinde eşit bronz renk sağlar. Açık koyu tüm ciltler için uygundur.

Özellik:

* Tüm cilt tipleri için uygundur.
* Yaz kış kullanabileceğiniz bu çok amaçlı pudra sağlıklı ve doğal bronz bir görünüm sağlar.
* Cildi pürüzsüzleştiren bir dokuya sahiptir.
* Düzenleyici ve ışıltılı pigmentler bir parlaklık, Vitamin E, Seramid ve Bisabolol ile koruma sağlar.
* Hafif dokusuyla kadife yumuşaklığı sağlar, kullanımı kolay ve kalıcıdır.
* Cildi parlatır ve cildin her yerinde eşit bronz renk sağlar.


Kullanım Şekli: 

Fırça ile yüzünüze, dekolte bölgesine ve omuzlara uygulayın. % 87 oranında doğal içerikten oluşmaktadır. Mineral yağ ve hayvansal madde içermez. Komedojenik değildir.

İçerik:

Mıca, Talc, CI 77891/Tıtanıum Dıoxıde, Ethylhexyl Methoxycınnamate, CI 77492/Iron  Oxıdes, CI77491/Iron Oxides, Butyl Methoxydıbenzoylmethane, Nylon-12, Bısabolol, Glycerın, CI 77499/Iron Oxıdes, Phenoxyethanol, Cyclomethıcone, Dımethıcone, Parfum/Fragrance, Lauroyl Lysıne, Tocopheryl Acetate Lecıthın, Isododecane, Lınalool.

Nuxe Markalı Ürünler hakkında detaylı bilgilere, kullanım şekillerine ve kullananların yorumlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Nuxe Paris Ürünleri ni en uygun ve ucuz fiyatlarla online olarak dermoeczanem.com dan sipariş verebilirsiniz.

Kaynak : http://www.dermoeczanem.com/nuxe-poudre-eclat-prodigieux-bronzlastirici-kompakt-pudra-25grl

Nuxe ürünleri kullananlar yorumlarında bu siteyi tercih ettiklerini yazdılar

http://www.dermoeczanem.com/Nuxe-Paris

Sahte İlaçlara Dikkat

7 BİN KUTU SAHTE İLAÇ PİYASADA

CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN İLACINIZI ECZANEDEN ALIN

Geçen ay İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda 600 bin TL değerinde 300 bin kutu sahte ilacın ele geçirildiği yönündeki haberler gündemde bir hayli yer almıştı. Bir basın yayın organında yer alan habere göre ise; söz konusu operasyon kapsamında 60 bin kutu ağrı kesicinin 53 bini ele geçirilirken, 7 bin kutusu ise piyasaya sürüldü ve polis, hepsi aynı kodu taşıyan ağrı kesicilerin bulunması için harekete geçti. Sağlık profesyoneli olan biz eczacılar; bu operasyondaki yerler gibi kim tarafından, ne şekilde üretildiği belirsiz olan bu sağlıksız ürünleri almamaları konusunda halkımızı bir kez daha uyarma ihtiyacı hissettik.

BENZİN İSTASYONU , BÜFE BAKKAL VE İNTERNETTEN İLAÇ ALMAYIN

“Merdiven altı üretim” diye adlandırılan ve piyasaya hiçbir kontrol mekanizmasından geçmeden sürülen bu tür ürünlerin, takip edilmesi de bir hayli zordur. Bu tür sağlıksız ürünler, değerinden çok daha ucuz olduğu için çoğu zaman vatandaşımıza cazip gelebiliyor. Üstelik internetten ya da bakkal gibi yerlerden rahatlıkla temin edilebiliyor. Ancak unutulmamalıdır ki; maddi açıdan cazip gelip kullanılan bu tür sahte ilaçlar, geri dönüşü olmayan ciddi sağlık sorunlarına ya da ölüme neden olmakta ve çok canlar yakmaktadır.

Sağlık Bakanlığı kontrolünde yürütülen ve Türkiye genelindeki tüm eczanelerde başarıyla uygulanan İlaç Takip Sistemi (İTS) sayesinde, bir ilacın üretim aşamasından hastaya ulaşıncaya kadar ki tüm aşaması sisteme kaydedilmektedir. Dolayısıyla, eczaneden alınan ilacın sahte olması mümkün değildir. İnsanların en hassas davrandıkları konu olan sağlık alanını, kendilerine rant malzemesi yapmaktan çekinmeyen kişilerce satışa sunulan bu tür ürünlere maruz kalmamak için bıkmadan, usanmadan bir kez daha haykırıyoruz: “İlaçlarınızı doktor tavsiyesi ve eczacıların danışmanlığında mutlaka ve mutlaka eczaneden alınız.” Yine aynı şekilde kozmetik ürünler alırken de mutlak suretle kalite ve markaya özen gösteriniz. İnternetten kozmetik ve makyaj ürünleri satın alırken güvenilir eczane sitelerini tercih ediniz.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Genel Sağlık Sigortası

GENEL SAĞLIK SİGORTASI

GSS kapsamına girenlerin hizmetlerden faydalanması şu şekilde mümkündür:

1-GENEL SAĞLIK SİGORTASI’li ve bakmakla yükümlü olduğu kişi-kişilerin, son bir yıl içinde toplam 30 gün genel sağlık sigortası primi ödemiş olması.

2-GENEL SAĞLIK SİGORTASI’li ve bakmakla yükümlü olduğu kişi-kişilerin sağlık hizmeti sunucusuna başvurduğu tarihten önceki son bir yıl içinde toplam 30 gün genel sağlık sigortası prim ödeme gün sayısının olması ve sağlık hizmeti sunucusuna başvurduğu tarihte 60 günden fazla prim ve prime ilişkin her türlü borcunun bulunmaması.
Kalanlar için GENEL SAĞLIK SİGORTASI’den faydalanma şartları:
1-GENEL SAĞLIK SİGORTASI’li sayılanlar, zorunlu sigortalıklarının sona erdiği tarihten itibaren on gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanırlar.
2-Bu kişi-kişilerin sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten geriye doğru bir yıl içinde 90 günlük zorunlu sigortalılıkları varsa, sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten itibaren 90 gün süreyle zorunlu sigortalılıklarından sonraki genel sağlık sigortalılıklarından dolayı prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın bakmakla yükümlü olduğu kişi-kişiler dâhil sağlık hizmetlerinden yararlandırılırlar.

30 günden eksik çalışanlar için şartlar:

1-Kısmi süreli veya çağrı üzerine çalışanlar ile ev hizmetlerinde 30 günden az çalışan sigortalılar için eksik günlerine ait GENEL SAĞLIK SİGORTASI primlerinin 30 güne tamamlanması zorunludur. Bu durumda olan sigortalıların eksik günlerine ilişkin GENEL SAĞLIK SİGORTASI primleri, bu kişi-kişilerin harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, kurumca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olanların eksik güne ait genel sağlık sigortası primleri ilgili kamu idareleri (devlet) tarafından, bunun dışındakilerin eksik güne ait genel sağlık sigortası primleri kendileri tarafından ödenir. Kamu idaresine ait işyerlerinde çalıştırılan sigortalıların iş sözleşmesinin askıda kaldığı aylara ait genel sağlık sigortası primi ise prime esas günlük kazancın alt sınırının 30 günlük tutarı üzerinden ilgili kamu idaresince ödenir. Fakat kısmi süreli iş sözleşmesiyle çalışanlar ile ev hizmetlerinde ay içerisinde 30 günden az çalışan sigortalıların eksik günlerine ait genel sağlık sigortası primlerini 30 güne tamamlamak yükümlülüğü 01.01.2012 gününde, yani yılbaşında başlayacaktır.ayrılan sigortalının sağlık yardımlarından yararlanma şartları:
4/a sigortalıları (işçiler vb), 4/b sigortalıları (eski adıyla Bağ-Kur’lular, kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar) ile 4/c sigortalıları (memurlar) kapsamında sigortalı olanlar, işten ayrıldıkları tarihten itibaren 10 gün daha genel sağlık sigortalısı sayılırlar ve bu süre içerisinde sağlık yardımlarından yararlanırlar. Bu süre dolduktan sonra, bu kişi-kişilerin sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten geriye doğru bir yıl içinde 90 günlük zorunlu sigortalılıkları varsa, yani adlarına (4/a, 4/b, 4/c sigortalılarının) zorunlu sigortalılık kapsamında 90 gün sigorta primi ödenmişse, sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten itibaren 90 gün süreyle, bakmakla yükümlü olduğu kişi-kişiler dâhil sağlık yardımlarından yaralanırlar.
Eğer 90 günleri yoksa işten ayrıldıktan sonraki 10 günlük süre dolunca bunların genel sağlık sigortasından faydalanma hakları sona erer. Bu durumdaki kişi-kişilerin herhangi bir işte çalışmaksızın sağlık yardımlarından faydalanmaya devam edebilmeleri için genel sağlık sigortası kaydı için,Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmaları ve genel sağlık sigortası primlerini kendilerinin ödemesi gerekir. Harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, Kurumca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olanların ise genel sağlık sigortası primi devlet tarafından ödenir.

Menu Title